Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z pre sense w Audi A5 F5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem z pre sense, mianowicie przy każdorazowym uruchomieniu samochodu pokazuje się komunikat audi pre sense ograniczone, system jest całkowicie sprawny, radary są dobrze skalibrowane, przypuszczam że może być to problem z kodowaniem i stąd moje pytanie czy macie jakieś rady co mogę z tym zrobić lub jest może ktoś z okolic warszawy kto podjął by się tematu

Opublikowano

Wrzuć pełny auto-scan .

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 28.10.2024 o 15:54, Muskel1 napisał(a):

Wrzuć pełny auto-scan .

 

Log WAUBNCF50KA093675.txt

Opublikowano

Grzebałeś coś w kodowaniach? czy skąd to przypuszczenie?

Auto było tak rozwalone, że nie widać na zdjęciach, czy auto miało z przodu radary (ACC). Masz radary?

Opublikowano

chyba coś nie pykło z konwersją usa do eu ? 

Napisz czy tak kupiłeś czy stało się ostatnio .

Opublikowano

Mogę pomóc zdalnie jak masz VCDS.

Opublikowano

Rzuciłem okiem na kodowanie sterownika 17 i tak na początek, możesz w bajcie 0 deaktywować bit 0, następnie zaryglować auto pilotem na 15 min. aby sterowniki na nowo wystartowały, po czym sprawdzić czy działa.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 11.11.2024 o 20:18, Muskel1 napisał(a):

Grzebałeś coś w kodowaniach? czy skąd to przypuszczenie?

Auto było tak rozwalone, że nie widać na zdjęciach, czy auto miało z przodu radary (ACC). Masz radary?

nie z przodu nie było radarów, przynajmniej tak wynika z mojej wiedzy z dekodu vin i tego ze nie ma tempomatu aktywnego 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 12.11.2024 o 05:11, Muskel1 napisał(a):

Rzuciłem okiem na kodowanie sterownika 17 i tak na początek, możesz w bajcie 0 deaktywować bit 0, następnie zaryglować auto pilotem na 15 min. aby sterowniki na nowo wystartowały, po czym sprawdzić czy działa.

zaraz wrzucę i dam znać czy jest git 

Opublikowano
2 minuty temu, tymon373 napisał(a):

nie z przodu nie było radarów, przynajmniej tak wynika z mojej wiedzy z dekodu vin i tego ze nie ma tempomatu aktywnego 

Błąd w sterowniku 17 

 

16777089 - Magistrala danych 

          U1121 00 [00001001] - brak informacji

          [Tip-TNF 193052]

informuje o tym, że sterownik

 17 nie otrzymał informacji od ACC. 

 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 11.11.2024 o 20:32, Lukaa5 napisał(a):

chyba coś nie pykło z konwersją usa do eu ? 

Napisz czy tak kupiłeś czy stało się ostatnio .

kupiłem auto już sprowadzone z tym komunikatem, poprzedni właściciel robił to u kogoś kto miał jeszcze mniejsza wiedze ode mnie, kilka rzeczy już naprawiłem ale tutaj nie mam pomysłu

Edytowane przez tymon373

Opublikowano
  • Autor
12 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Błąd w sterowniku 17 

 

16777089 - Magistrala danych 

          U1121 00 [00001001] - brak informacji

          [Tip-TNF 193052]

informuje o tym, że sterownik

 17 nie otrzymał informacji od ACC. 

 

tutaj dekod po vinie, na moje nigdy nie było w nim radarów

WAUBNCF50KA093675.pdf

Opublikowano

8T2- zwykły tempomat bez ACC

Opublikowano
  • Autor
W dniu 12.11.2024 o 05:11, Muskel1 napisał(a):

Rzuciłem okiem na kodowanie sterownika 17 i tak na początek, możesz w bajcie 0 deaktywować bit 0, następnie zaryglować auto pilotem na 15 min. aby sterowniki na nowo wystartowały, po czym sprawdzić czy działa.

Właśnie przyszedłem po około 20min i dalej to samo 

Opublikowano

Wgrałbym flash do kaymery i przy aktywowałbym rozpoznawanie znaków.

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Wgrałbym flash do kaymery i przy aktywowałbym rozpoznawanie znaków.

niestety nie mam vcp a jak się orientowałem to dobrze sobie liczą za coś takiego 

Opublikowano

A takie podstawowe pytanie, czy w MMI w ustawieniach aktywowałeś Audi pre sense?

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

A takie podstawowe pytanie, czy w MMI w ustawieniach aktywowałeś Audi pre sense?

Tak, tak jak wcześniej pisałem pre sense działa fizyczynie bo nawet dzisiaj mi hamował i jest włączony w mmi 

Opublikowano

Kodowania sterowników 17 oraz A5 są moim zdaniem też poprawne.

 

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

Kodowania sterowników 17 oraz A5 są moim zdaniem też poprawne.

 

no to nie mam już pomysłu, byłem u gościa który zajmuje się parametryzacją kamer i radarów i powiedział mi że fizycznie wszystko jest git i coś jest z kodowaniami prawdopodobnie, nie wiem na ile mu wierzyć, ale przecież jak nie byłoby połączenia z jakimś modułem to byłby komunikat o audi pre sense usterka a nie obecnie ograniczone 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.