Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Quattro - problem z tylnym zawieszeniem


slawek k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Kolegów. Mam wybite tulejki w tylnym zawieszeniu wahacza dolnego, bylem w kilku sklepach z częściami i jest problem z znalezieniem właściwych tulejek, porostu nie mają ich w katalogu. Maja za to z Audi 80 B4 quattro i nie wiem właśnie czy może by nie pasowały, nie mam pojęcia jak to zawieszenie wygląda w 80-siatkce. Może ktoś z Was miał ten sam przypadek i zna może numery katalogowe według ETK tych tulejek dolnego wahacza w quattro a może pasuje od 80-siatki?? Tulejki górnego wahacza tez mam do wymiany bo skrzypią numery katalogowe mam z forum ale do dolnego wahacza nic nie znalazłem. Musze z tym zrobić bo zdziera mi opony od zewnątrz i rzuca tyłem na dziurach. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolego miałem podobny problem z górnymi tulejkami - nie mogłem nigdzie dostać. Kupiłem w ASO, za 6 sztuk 360 PLN... teraz mam luz na dolnych, więc znów zacząłem poszukiwania, oto efekty:

Numery części:

Tulejka na zwrotnicy (2szt) 8D0505171 - 49 zł (cena z intercarsu) - 69 - cena z ASO Lellek

pozostałe 4 tulejki - 8D0511247 - 51 (cena ze sklepu internetowego) - 58 cena z ASO Lellek

Wybór padł na ASO. Jak coś służę pomocą. Pozdrawiam ;)

P.S nie wiem czy pasują do b4 80 quattro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peterka ogromne dzięki za pomoc :good: jutro zapytam o te czecie w sklepie ciekawe :mysli: czy będą wiedzieć o co chodzi a jak nie to ASO[br]Dopisany: 11 Maj 2009, 23:16_________________________________________________Walki z zawieszeniem ciąg dalszy. Wydałem już 1500 zł na części :confused4: teraz widzę jaką cenę ma Quattro. Jeździ sie fajnie ale jak zacznie sie psuć to masakra :wallbash: mam nadzieje ze jak już zrobie to zawieszenie to na kilka lat będę miał spokój z tyłem bo przednie to oczywiście co roku trzeba robic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydałem już 1500 zł na części :confused4: teraz widzę jaką cenę ma Quattro.

co dokladnie kupiles? sam mam Quattro przod zawias oczywiscie nowy Lemforder a z tylu cisza ale chcialbym wiedziec co mnie moze czekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, kolego jeżeli chodzi co może paść z tyłu:

- tulejki wahacz górny

- tulejki wahacz dolny

- poduszka amortyzatora

- tuleje tylnej belki

- przeguby napędu

- łożyska

- tylne półosie

- podpora wału

I może coś by się jeszcze znalazło... Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanko takie piszesz że wymieniałeś podporę wału mi mechanik powiedział że nie jest demontowalna i trzeba cały wął wymieniać wiec jak to jest z tą podporą bo mam całom wywaloną a nie uśmiecha mi sie całego wału kupować. Z góry dzieki za odpowiedź :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sławek, trochę chyba przesadzasz z tymi kosztami i straszysz innych. Pozatym jest opcja kupienia zawiasu z anglika za śmieszne pieniądze - sporo tego ostatnio przyjechało i to w niezłym stanie.

Nie zgodzę się też, że przód trzeba robić co roku. Kupiłem auto prawie 3lata temu, przejechałem po dziurawych gminnych i powiatowych drogach 80kkm, nic nie robiłem i teraz do wymiany z przodu mam:

-lewa końcówka drążka

-lewy górny wahacz przedni

-prawy łącznik stabilizatora

-lewe łożysko, bo zajebałem w krawężnik zimą

Chyba że rocznie robisz 100kkm... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś zauważyć niestabilne zachowanie tyłu na zakrętch, zarzucanie tyłem na szybszych łukach, a jak są mocno wybite to będą stukać na nierównościach.

Najpewniej sprawdzisz na kanale/podnośniku podważając wahacze łyżką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wszystkie tulejki w tylnym zawieszeniu wszytsko z ASO 971 zł Do tego 2 wahacze ze sklepu chyba 320 zl do tego łożyska zmieniłem bo zaczynały szumieć . kupilem łozyska SKF za 2 zaplacilem 160 zl, 2 śruby mimośrodowe bo tamte byly skorodowane nie pamietam dokaldnie ale chyba cos kolo 30 zl za dwie wiec sie fajna sumka uzbierała. No i do tego koszt robocizny i ustawianie zbieżności i kątów. mniej wiecej cala impreza kosztowala mnie jakies 1800zł. wszytskie tulejki i wahacze byly fabryczne wiec mam nadzieje ze po tej wymianie moe zapomniec na kilka lat o zawieszeniu tylnym chociaz moje autko jezdzilo wczesniej w Szwajcarii wiec nie ma liczyc na to ze teraz na polskich drogach wytrzyma rownie dlugo co tam. Ogolnie quattro :good: ale jak trzeba go naprawiać no to nie jest za wesolo :confused4: Moze faktycznie byloby kupil tylni zawiesz od angola i przelozyc pewnie taniej by wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie wydałbym takiej sumy na zawias. Z angoli graty są całkiem dobre. Czasem myślę nad kupnem w całości angola na części :mysli:

kupilem łozyska SKF za 2 zaplacilem 160 zl

Gratulacje, zajeb cena. Ja za jedno płaciłem 157zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich kolegów i koleżanki , mam pytanko ile dokładnie jest tulejek w tylnych wahaczach ( ile po każdej stronie )bo muszę wymienić tulejki oraz łożyska kół bo już sie nieda prawie jeżdzić . dzieki wielki jeśli ktoś mi odpowie w miare możliwości szybko a jeszcze lepiej jak by ktoś podał numery tulejek. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numerów nie znam. Łożysko np. SKF VKBA 1388, takie samo jak z przodu.

Zanim wydasz furę kasy na graty proponuję zdjąć koło i dokładnie sprawdzić co padło.

Szybka diagnoza i wymiana zużytych elementów mocno wydłuża życie pozostałym. Jak zaniedbasz to wszystko do wymiany.

Poprawka - VKBA 1355.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...