Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dołożony tempomat w Audi A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, czy jak dołożyłem tempomat oczywiście z wymianą modułu i kodowaniem powinien działać mimo braku bezpiecznika i braku instalacji w skrzynce bezpieczników? Vag widzi ruchy manetki mimo to nie działa obstawiam typowo czujnik położenia sprzęgła lub zaczynam myśleć nad brakiem instalacji 

Rozwiązane przez P.Wiśnia

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano
  • Rozwiązanie

Tempomat do prawidłowego działania wymaga:

  • manetki
  • odpowiedniego modułu kierownicy
  • sprawnego czujnika pedału hamulca
  • sprawnego czujnika pedału sprzęgła
  • odczytu aktualnej prędkości przez ECU
  • włączenia obsługi tempomatu w ECU (LOGIN - 11463)
  • zmiany kodowania modułu kierownicy (0xx2x/0xx4x)

Edytowane przez P.Wiśnia

Opublikowano
  • Autor

jesli jest uszkodzony czujnik to kontrolka tez nie bedzie świecic?

urwana blaszka stycznika czujnnika położenia pedału sprzęgła

 

Opublikowano

Urwana blaszka stycznika czyni czujnik sprawnym?

Opublikowano
3 godziny temu, IceSoldier71 napisał(a):

jesli jest uszkodzony czujnik to kontrolka tez nie bedzie świecic?

urwana blaszka stycznika czujnnika położenia pedału sprzęgła

Sprawnego czujnika pedału sprzęgła.

Uszkodzony czujnik nie jest sprawny.

Opublikowano
  • Autor
12 godzin temu, Fido napisał(a):

Urwana blaszka stycznika czyni czujnik sprawnym?

Zapytałem czy uszkodzony czujnik blokuje działanie kontrolki 

Opublikowano

jak jest uszkodzony czujnik to kontrolka nie będzie świecić, bo kontrolka świeci przy włączonym tempomacie, który u Ciebie się nie uruchomi.

Opublikowano
  • Autor

Potrzebuje schemat podłączenia zasilania tempomatu. Tempomat dołożony brak konektorów na pin 5. Czujnik położenia pedału sprzęgła wymieniony reszta sprawna. Aktywacja tempomatu nie pomaga. W grupie 6 widać tylko 3 wartości, sprzęgło i hamulec 

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze jakieś pomysły? Czujniki sprawne , manetkę widać w grupie 4 w sterowniku kierownicy a tempomat nadal nie działa. Brak instalacji pod bezpiecznik nr 5 jeżeli jest konieczne dorobienie instalacji potrzebowałbym schematu który pin jest od zasilania tempomatu 

Opublikowano
W dniu 2.02.2025 o 18:37, P.Wiśnia napisał(a):

Tempomat do prawidłowego działania wymaga:

  • manetki
  • odpowiedniego modułu kierownicy
  • sprawnego czujnika pedału hamulca
  • sprawnego czujnika pedału sprzęgła
  • odczytu aktualnej prędkości przez ECU
  • włączenia obsługi tempomatu w ECU (LOGIN - 11463)
  • zmiany kodowania modułu kierownicy (0xx2x/0xx4x)

Zapoznałeś się z tą wiadomością? 

 

Bezpiecznik NR 5 niema nic wspólnego z tempomatem.

Bezpiecznik NR 7 natomiast ma (ESP, włącznik świateł stopu, pedału sprzęgła, czujnik kąta skrętu).

Edytowane przez P.Wiśnia

Opublikowano
  • Autor
5 minut temu, P.Wiśnia napisał(a):

Zapoznałeś się z tą wiadomością? 

 

Bezpiecznik NR 5 niema nic wspólnego z tempomatem.

Bezpiecznik NR 7 natomiast ma (ESP, włącznik świateł stopu, pedału sprzęgła, czujnik kąta skrętu).

Będzie ok, bo czujniki działają poprawnie 

Opublikowano
  • Autor

Jakas brakująca wiązka?

Opublikowano
  • Autor
7 minut temu, P.Wiśnia napisał(a):

Zapoznałeś się z tą wiadomością? 

 

Wszystko sprawdziłem i jest ok 

Opublikowano

  

5 minut temu, RaThek napisał(a):

Strona 9, już na pierwszy rzut oka widzę że przełącznik tempomatu nie ma "swojego" zasilania.

 

A4_8E_Basic equipment - Highline from model year 2002.pdf 961.18 kB · 0 pobrań

Oczywiście że ma swoje zasilanie, ale ma wspólne z zasilaniem modułu.

Aby było wyjście zasilania na manetkę to musi być odpowiednie kodowanie.

 

No i oczywiście bezpiecznik NR 13.

Edytowane przez P.Wiśnia

Opublikowano

Sterownik silnika zmieniałeś?

Podaj kodowanie modułu kierownicy.

Opublikowano
22 minuty temu, P.Wiśnia napisał(a):

Oczywiście że ma swoje zasilanie, ale ma wspólne z zasilaniem modułu.

Oczywiście że jest biały, ale jest czarny :)

Opublikowano
  • Autor
39 minut temu, P.Wiśnia napisał(a):

Sterownik silnika zmieniałeś?

Podaj kodowanie modułu kierownicy.

Nie zmieniałem, kodowanie 02042

Opublikowano
  • Autor

To normalne że na końcu jest niezamkntowan?

image.jpg

Opublikowano
  • Autor
57 minut temu, P.Wiśnia napisał(a):

Sterownik silnika zmieniałeś?

Podaj kodowanie modułu kierownicy.

Silnik po mapie ale sterownika nie był wymieniany, pisałem do tunera i mówi że soft nie powinien blokować tempomatu 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.