Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ominięcie kompresora klimatyzacji w Audi A4 B6 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

 

Grzechotała mi sprężarka klimy. Na początku miałem piszczący pasek i rozklekotaną rolkę prowadzącą, więc nie pomyślałem, że to może być klima. Zamówiłem komplet czyt. pasek, rolka i napinacz. Po wymianie i odpaleniu jeden wielki zgrzyt i klekot ze sprężarki klimy oraz dym. 

Teraz pojawia się moje pytanie, czy mogę odkręcić sprzęgło klimatyzacji i dać krótszy pasek? 

Według numerów OEM mam pasek "6PK1590" dla auta bez klimatyzacji przewidziany jest "6PK1080" czy jednak "6PK1300"?. Czy to wystarczy by móc jeździć??

 

Bardzo proszę o pilną odpowiedź.

Pozdrawiam

Edytowane przez Sh1rox
dodanie numeru oem

Rozwiązane przez Rob@k

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano
  • Rozwiązanie
Godzinę temu, Sh1rox napisał(a):

Witam,

 

Grzechotała mi sprężarka klimy. Na początku miałem piszczący pasek i rozklekotaną rolkę prowadzącą, więc nie pomyślałem, że to może być klima. Zamówiłem komplet czyt. pasek, rolka i napinacz. Po wymianie i odpaleniu jeden wielki zgrzyt i klekot ze sprężarki klimy oraz dym. 

Teraz pojawia się moje pytanie, czy mogę odkręcić sprzęgło klimatyzacji i dać krótszy pasek? 

Według numerów OEM mam pasek "6PK1590" dla auta bez klimatyzacji przewidziany jest "6PK1080" czy jednak "6PK1300"?. Czy to wystarczy by móc jeździć??

 

Bardzo proszę o pilną odpowiedź.

Pozdrawiam

Ja u siebie miałem założony pasek 6pk1145. Silnik BFB

Opublikowano
  • Autor

AVJ 150km zapomniałem dodać.

 

A masz jakiś schemat jak z pominięciem sprezarki pasek zalozyć? tak samo wokol rolki itp? czy jakos inaczej?

Edytowane przez Sh1rox

Opublikowano
1 minutę temu, Sh1rox napisał(a):

AVJ 150km zapomniałem dodać

Nie ma znaczenia kod silnika w tym przypadku.

 

Opublikowano

Zakładasz jak stary tylko pomijasz sprężarkę 

 

IMG_20250309_133951.jpg

Edytowane przez Rob@k

Opublikowano
  • Autor

Super, bardzo Panom dziękuję za pomoc. Pasek już zamawiam, bo bolid uziemiony :D

Opublikowano

Można zdemontować sprzęgiełko na sprężarce klimy, założyć(zostawić) pasek z ori długością będzie się obracało tylko koło pasowe na sprężarce. Bez zbędnych kosztów.

Edytowane przez tass

Opublikowano
  • Autor
7 minut temu, tass napisał(a):

Można zdemontować sprzęgiełko na sprężarce klimy, założyć(zostawić) pasek z ori długością będzie się obracało tylko koło pasowe na sprężarce. Bez zbędnych kosztów.

 

Też spoko opcja, ale pasek to koszt rzędu 29-33zł, bez zbędnego robienia czegokolwiek, tylko go podmienić. Także jutro przyjdzie, zakładam i póki co tak jeżdzę.

Opublikowano

Zdemontować sprzęgiełko  15 min roboty, potrzebny kanał lub podnośnik, klucz bodajże 10 i np. śrubokręt płaski. Pasek założyć też trzeba się pogimnastykować. Za te 30 pln lepiej conieco wypić ze szwagrem?

Opublikowano
  • Autor

Pacjent przeżył, pali jeździ i nie hałasuje na krótszym pasku. Czy zostawić kodowanie klimy czy lepiej ją wyłączyć do momentu regeneracji układu ?

 

Opublikowano
Godzinę temu, Sh1rox napisał(a):

Pacjent przeżył, pali jeździ i nie hałasuje na krótszym pasku. Czy zostawić kodowanie klimy czy lepiej ją wyłączyć do momentu regeneracji układu ?

 

Wyłącz ja.

Opublikowano

A co tu wyłączać? Jedynie napięcie na zawór pójdzie i econ będzie się świecić.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.