Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Co to za urządzenie pod maską w Audi Q5 3.0 TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. 

Ck to jest za urządzenie przedstawione w załączniku?

Znajduje sie nam podszybiu obok złącza + 

Nie wygląda aby było to lontowane fabrycznie. Element klejony, przymocowany na trytytkach.

20260206_174253.jpg

20260206_174312.jpg

20260206_174303.jpg

Rozwiązane przez Audi5-654

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

Chip Box

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Chip Box

Czyli? 🙂

Opublikowano

Włoski power box firmy DIMSport. Czyli powinno być więcej mocy :)

 

Co to jest i do czego służy?

  • Zwiększenie mocy: Moduł służy do poprawy parametrów silnika – zwiększa moc i moment obrotowy (zazwyczaj o około 10–15%) oraz może wpłynąć na lekkie obniżenie zużycia paliwa.
  • Przeznaczenie: Model LPI jest dedykowany głównie dla silników turbo-diesel (z systemem Common Rail).
  • Zasada działania: Urządzenie wpina się między fabryczny komputer silnika (ECU) a czujnik ciśnienia na listwie paliwowej. Moduł modyfikuje sygnały wysyłane do komputera, co pozwala na optymalizację wtrysku paliwa w czasie rzeczywistym.

 

Opublikowano

Wywal to, bo to nic dobrego dla silnika. Jeżeli już, to program u dobrego sprawdzonego tunera z kontrolą na hamowni.

Opublikowano

@Muskel1 kiedyś przyjechał koleś i mówi, że kupił auto i ma jakieś pokrętło w kabinie wyskalowane do 10. Jak przekręcił na 8 to auto szło ogniem, aż budą trzęsło :grin: I taka to zabawa z shit-boxami ;)

Opublikowano

Długo chyba nim nie pojeździł:whistling:

Opublikowano

Nie, bo poszedłem i mu wywaliłem do kosza :decayed: Soft sobie zrobił i śmigał ;)

Opublikowano
  • Autor
51 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wywal to, bo to nic dobrego dla silnika. Jeżeli już, to program u dobrego sprawdzonego tunera z kontrolą na hamowni.

A jak to wywalic?🤭

Opublikowano

Musisz sprawdzić dokładnie dokąd biegną przewody i je tam wypiąć.

Opublikowano
  • Autor

wpięty jest do wtyczki 3pin widocznej na pierwszym zdjęciu (po prawej - biała)

Więc co do niej podłączyć po odłączeniu tego boxa?

Edytowane przez Audi5-654

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Panowie.

Powracam do tematu tej puszki.

Jeśli rozepnie tą wtyczkę to mam ja zostawić pusta?

20260617_174621.jpg

Opublikowano

To nie jest oryginalna wtyczka z Audi, jak to odepniesz, to chociaż zaślep, żeby woda zwarcia nie robiła. Najlepiej pojedź do jakiegoś mechanika, który wyrwie chwasta z korzeniami.

Opublikowano

Nie rozpinaj, tylko idź po nitce do kłębka i wypnij w miejscu gdzie zaczyna się ta dodatkowa instalacja.

Opublikowano

Na bank nie będzie wpięte, tylko zalutowane, a kolega w temacie doświadczenia ewidentnie nie ma.

Opublikowano

No nie wykluczone, ale najlepej tam będzie uciąć i zaizolować, bo jest pewnie w miejscach gdzie wilgoć nie wtargnie.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Wtyczka wypięta (solidnie zaizooowana)

Kable ucięte 2 x + do złącza i :

20260617_202649.jpg

Opublikowano

Zrobiłeś gdzieś zworę.

Opublikowano
  • Autor

Ok jutro jestem sprawdzę.

Dodatkowa mam jeszce dwa pytania:

  1. Czy to "cos" moze mieć wplyw na problemy przedstawione w tym temacie? (Jest to ten sam pojazd)

  2. Czy usuniecie tej puszki moze zwiększyć spalanie?

Opublikowano
8 minut temu, Audi5-654 napisał(a):

Czy to "cos" moze mieć wplyw na problemy przedstawione w tym temacie?

Może. Ten box steruje mapkami. Jak jest zrypany to wszystko może się zdarzyć. Na odłączonym boxie te same objawy?

9 minut temu, Audi5-654 napisał(a):

Czy usuniecie tej puszki moze zwiększyć spalanie?

Nie znając mapy w tym boxie nie można odpowiedzieć na to pytanie. Nic nie wiedomo, jakie dawki paliwa, ciśnienie doładowania, moment, moc, czas wtrysku.... w sumie więcej niewiadomych niż wiadomych.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.