Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana amortyzatorów i sprężyn w Audi A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie będę wymieniał amortyzatory przód i tył - wybór padł na BILSTEIN b4 ( podobno jakościowo ja OEM - który szedł na pierwszy montaż) .
Teraz moje pytanie jakie wsadzić sprężyny? Myślałem o BILSTEIN , ale nie wiem niestety jakie.

Rozwiązane przez Hugo

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano
  • Rozwiązanie
21 minut temu, kubabkb napisał(a):

Teraz moje pytanie jakie wsadzić sprężyny? Myślałem o BILSTEIN , ale nie wiem niestety jakie.

https://web1.carparts-cat.com/default.aspx?34=0,1000100011,1000100113&240=0&32=15511&230=29&1271=48&1272=64b72e86-bdd9-41e8-acb6-b603c0accb69&10=5981889C58CC42DF999C8A77A2E437DC018001&14=1&12=130

Opublikowano
  • Autor

Hugo Twoim zdaniem zostawić stare sprężyny i dać tylko nowe amorki bilstein b4 czy już lepiej dopłacić i wrzucić też nowe sprężyny ?

Opublikowano

@kubabkb ja bym się nie zastanawiał i wrzucał też nowe sprężyny 🙌

Opublikowano
  • Autor

ok dzięki rozwiałeś moje wątpliwości :) , powiedz mi jeszcze jedną rzecz co warto by jeszcze wymienić oprócz amorków i sprężyn ?

Opublikowano

Odboje, jeżeli nie będzie ich w zestawie, gumy na stabilizatorze.

Opublikowano

Na pewno zerknąć warto na odboje i łożyska amortyzatorów.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

8E0512297J tą cześć tęż chyba warto by wymienić ?

Opublikowano

Jeżeli będzie zużyta, ale oryginalnie to bardzo dobrej jakości kauczuk, raczej nie zużywa się w tych autach.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 26.02.2026 o 20:10, Hugo napisał(a):

Na pewno zerknąć warto na odboje i łożyska amortyzatorów.

4F0513353D

Hugo chodziło Ci o tą cześć mają na myśli łożysko amortyzatora ?

Opublikowano
7 minut temu, kubabkb napisał(a):

4F0513353D

Hugo chodziło Ci o tą cześć mają na myśli łożysko amortyzatora ?

8E0412377C

Opublikowano
  • Autor

4F0513353D oraz 8E0412066B tą część też warto wymienić zapytam przy okazji ?

Edytowane przez kubabkb

Opublikowano
7 minut temu, kubabkb napisał(a):

4F0513353D oraz 8E0412066B tą część też warto wymienić zapytam przy okazji ?

Jestem zdania, że jak już coś robić to porządnie. Więc wszystkie te "pierdoły" które już dostały po tyłku bym wymienił.

Opublikowano
  • Autor

ok dzięki za info Hugo, postaram się wszystko kupić z Bilstein jeśli będzie dostępne

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

@kubabkb doczytaj jeszcze, ale AI mi tak podpowiada:

Bilstein 19-164489 (Standard)

  • Przeznaczenie: Do zawieszenia standardowego.

  • Kod PR Audi: 1BA lub 1BR.

  • Charakterystyka: Miękki, nastawiony na komfort, identyczny z seryjnym amortyzatorem montowanym w większości egzemplarzy.

Bilstein 19-263458 (Sport)

  • Przeznaczenie: Do zawieszenia sportowego / obniżonego.

  • Kod PR Audi: 1BE lub 1BD (często spotykane w pakietach S-line).

  • Charakterystyka: Amortyzator jest dostosowany do pracy z krótszą i sztywniejszą sprężyną. Ma nieco inny skok tłoka, aby zapewnić odpowiednie tłumienie przy niższym prześwicie.

Opublikowano

Podaj VIN

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Podaj VIN

VIN WAUZZZ8E82A126540

Opublikowano

Masz zawieszenie 1BA, czyli standardowe.

W takim układzie przednie amortyzatory to 8E0413031CC
Przednie sprężyny to 8E0411105DF (kod kolorów to żółty, biały i dwa różowe).



Tylne amortyzatory to 8E0513036AE
Tylne sprężyny to 8E0511115CS (kod kolorów jedna kreska biała i trzy różowe).

Opublikowano
  • Autor

Dziękuje bardzo Muskel , teraz katolog pokazuje już dokładne część do mojego auta.
Tak swoja drogą trochę wyniesie mnie ten interes, ale trzeba już to zrobić bo dalej siedzą ori amortyzatory oraz sprężyny , a auto ma już przebieg pod 600 tys

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.