Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Mrugająca kontrolka świec żarowych


ar2rek

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z kontrolka swiec zarowych,ale wszystko od poczatku.czasami moja audiczka nie chciala zagadac za pierwszym razem ale po 2-3 probach ok.wczoraj po 1 probie nic a za drugim razem pokrecilem troche dluzej.silnik najpierw nic ale potem szarpnal i zaskoczyl.zapalila sie tez kontrolka swiec zarowych i silnika.motor chodzi normalnie(nie czuje roznic)ale kontrolka swiec mruga na zolto a ta silnika swieci stale tez na zolto.jestem za granica i mam do domu 1200 km.wg was dam rade wrocic w spokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko... bo raczej świece żarowe... jak wrócisz kup kabelek i wtedy zawsze będziesz pewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to nie jest wina świec żarowych, sprawdź na Vagu, ale może to być wina, albo przekaźnika, albo zaworu odcinającego paliwo na pompie wtryskowej. Jeśli wyświetli się błąd 17564 to zawór na pompie doczyszczenia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo zaworu odcinającego paliwo na pompie wtryskowej. Jeśli wyświetli się błąd 17564 to zawór na pompie doczyszczenia.

nie w tym silniku :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie jechał 1200km z migającymi kontrolkami... U mnie migająca kontrolka świec żarowych oznacza jakiś błąd w silniku. POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie jechał 1200km z migającymi kontrolkami... U mnie migająca kontrolka świec żarowych oznacza jakiś błąd w silniku. POzdrawiam

u wszystkich ta kontrolka oznacza zapisany błąd jakiegoś podzespołu w sterowniku silnika ale nie każdy błąd dyskwalifikuje silnik i osprzęt od dalszej jazdy samochodem, nie ma co dramatyzować,

z uwagi na słabe uruchamianie silnika u kolegi ar2rek podejrzewam, że kontrolki się zapaliły z powodu usterki w obwodzie czujnika G40 albo usterki jego samego - w takim przypadku silnik zimny będzie gorzej odpalał ale odpali i będzie pracował bez zarzutu w trakcie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie byl taki pewien ze to swiece zarowe.

migajaca kontrolka to tryb awaryjny.

jezeli masz problemy z rozruchem, podejrzewam uszkodzenie czujnika halla G40. Bez VAG-a ani rusz. z jazda tez bylbym ostrozny, 100 km ok ale ponad 1000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem juz cos podobnego po wymianie rozrzadu..po kilku odpaleniach zgasly same...ile kosztuje taki czujnik i czy jest latwo dostepny?mam tylko weekend na pobyt w PL i nie wiem czy zdaze?zadecydowalem ze bujne sie te 1200 km i sprawdze w kraju,po 1-sze poniewaz zgasly kontrolki a po 2-gie bo to przeciez AUDI :).dam znac co bylo nie tak.dziekuje wszystkim za pomoc.jak ktos wpadnie na wakacje do SAN MARINO to pytac o ARTURA smialo.dla klubowiczow znizki na ALKOHOL :> :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale najpierw Vagiem odczyt błędów a potem ewentualna wymiana a nie odwrotnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mam taki problem z migajaca kontrolka od swiec zarowych.na zimnym silniku mruga a jak sie zagrzeje i zgasze i znow odpale to juz nie swieci sie.co to moze byc?

Podjedź do jakiegokolwiek mechanika co ma VAG(sprzęt diagnostyczny) oprócz ASO bo Cię skasują pewnie na 100zł, i on Ci powie o co chodzi bo błąd na pewno będzie zapisany w pamięci komputera auta. A jak nie będzie wiedział co to za błąd to niech Ci tylko poda numer błędu i wrzuć ten numer na forum, na pewno Ci ktoś powie co to jest. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...