Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Dymi na zimnym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam wszystkich !! jestem nowy na forum i takze niedawno jakies 3 tyg wczesniej zakupilem audi a4 19 tdi niby 110 km . Mam klopot mianowicie na zimnym silniku kopci powyrzej 2 tys obrotów a jak juz sie zagrzje to nic !! co moge z tym zrobic i czy to w czyms przeszkadza . prosze o pomoc i gdzie na bloku umie zobaczyc jaki ten muj silnik jest 110 czy 90 km

Opublikowano

na osłonie rozrządu masz wklejkę tam jest symbol silnika albo w bagażniku wnęka koła zapasowego wklejka z kodami wyposażenia :)

Opublikowano
  • Autor

czy jest ktos ?? kto moze mi pomuc w tym temacie !!!!

Opublikowano

czy jest ktos ?? kto moze mi pomuc w tym temacie !!!!

najszybciej i najsprawniej powinna Ci pomóc opcja :szukaj::good: wpisz swój temat "" Dymi na zimnym silniku "" lub podobne opcje i tam na pewno znajdziesz kupę odpowiedzi :wink4: jak byś nie rozpatrzył problemu to pisz dalej w wątku :wink4:
Opublikowano

witam wszystkich !! jestem nowy na forum i takze niedawno jakies 3 tyg wczesniej zakupilem audi a4 19 tdi niby 110 km . Mam klopot mianowicie na zimnym silniku kopci powyrzej 2 tys obrotów a jak juz sie zagrzje to nic !! co moge z tym zrobic i czy to w czyms przeszkadza . prosze o pomoc i gdzie na bloku umie zobaczyc jaki ten muj silnik jest 110 czy 90 km

Sprawdz czy autko ma katalizator,często jest tak,że po jego wycięciu na zimno lubi sobie przykopcić....
Opublikowano

witam wszystkich !! jestem nowy na forum i takze niedawno jakies 3 tyg wczesniej zakupilem audi a4 19 tdi niby 110 km . Mam klopot mianowicie na zimnym silniku kopci powyrzej 2 tys obrotów a jak juz sie zagrzje to nic !! co moge z tym zrobic i czy to w czyms przeszkadza . prosze o pomoc i gdzie na bloku umie zobaczyc jaki ten muj silnik jest 110 czy 90 km

Sprawdz czy autko ma katalizator,często jest tak,że po jego wycięciu na zimno lubi sobie przykopcić....

na pewno ma jeśli nikt go wczesniej nie wypruł :wink4:
Opublikowano
  • Autor

katalizator jest !! czy jest ktos w stanie mi napisac co powiniem najpierw sprawdzic bo jakis mlody mechanik powiedzial ze tym mam sie nie przejmowac ale ja nie lubie jak jest za mna czarno ( wstyd)

Opublikowano

Rozumiem że nie odczuwasz braków w mocy?

Opublikowano

może masz jakąś dziurę w dolocie i dlatego tak Ci kopci :mysli:

Opublikowano
  • Autor

braków mocy nie odczówam !!

Opublikowano

Ale błędy walisz ort. :wallbash:

Sprawdziłeś czy bebechy kata są w puszcze czy nie, czy tylko stwierdziłeś że masz kata bo jest pucha? :mysli:

Opublikowano

no to zapodaj VAGa i sprawdz w jakim stanie są wtryski

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

jak sprawdzić VGA wtryski??

Opublikowano

jak sprawdzić VGA wtryski??

zrób logi 013...

PS: jak nie radzisz sobie z ortografią to zmien przeglądarkę lub masz opcje na forum "sprawdz ortografie" bo widze,że ostrzeżenie nic nie dało :cool1:

Opublikowano
  • Autor

Witam 013 link

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0e4dea7d94dcc69c.html[br]Dopisany: 10 Lipiec 2009, 08:50_________________________________________________tylko nie wiem czy dobrze zrobiłem tego log[br]Dopisany: 10 Lipiec 2009, 08:52_________________________________________________.[br]Dopisany: 10 Lipiec 2009, 19:57_________________________________________________ostatnio zauważyłem że na zagrzanym silniku na 4000 tez kopci

Opublikowano

kopci silnik przy przyspieszaniu

Opublikowano
  • Autor

czasami kopci na przyspieszaniu juz byłem u masy mechaników i każdy sie wypowiedział że jest ok ale mnie te kopcenie wk....... :wallbash:

Opublikowano

Mistrzu przejrzyj wszystkie gumowe węże - kolega niech gazuje a ty sprawdzaj czy nei masz przedmuchów - najczęstrzym przypadkiem są pęknięcia któregoś z przewodów gumowych (do turbiny, od turbiny, na górze silnika od filtrów - no i jest jeden od dołu - od intercoolera do turbiny).

W drugiej kolejności ustawienia kątów wtrysku (tlko u dobrego mecha), potem podupadająca turbina :(

Jeśli masz pewność, że nie ma przedmuchów a kąty są dobre- zostaw - twój silnik ma już swoje lata i będzie dymił - chyba że zrobisz remont. Pamiętaj, że kazdy zimny turbo diesel na zupełnie zimnym silniku ma prawo puścić dyma i zazwyczaj to robi (oby dym był ciemny :)).

A tk wogóle to na zimnym silniku nie wariuj - bo to turbo diesel - poczytaj przykazania TDI od naszych kolegów

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.