Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dymi na zimnym silniku


erni2114

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich !! jestem nowy na forum i takze niedawno jakies 3 tyg wczesniej zakupilem audi a4 19 tdi niby 110 km . Mam klopot mianowicie na zimnym silniku kopci powyrzej 2 tys obrotów a jak juz sie zagrzje to nic !! co moge z tym zrobic i czy to w czyms przeszkadza . prosze o pomoc i gdzie na bloku umie zobaczyc jaki ten muj silnik jest 110 czy 90 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na osłonie rozrządu masz wklejkę tam jest symbol silnika albo w bagażniku wnęka koła zapasowego wklejka z kodami wyposażenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest ktos ?? kto moze mi pomuc w tym temacie !!!!

najszybciej i najsprawniej powinna Ci pomóc opcja :szukaj::good: wpisz swój temat "" Dymi na zimnym silniku "" lub podobne opcje i tam na pewno znajdziesz kupę odpowiedzi :wink4: jak byś nie rozpatrzył problemu to pisz dalej w wątku :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich !! jestem nowy na forum i takze niedawno jakies 3 tyg wczesniej zakupilem audi a4 19 tdi niby 110 km . Mam klopot mianowicie na zimnym silniku kopci powyrzej 2 tys obrotów a jak juz sie zagrzje to nic !! co moge z tym zrobic i czy to w czyms przeszkadza . prosze o pomoc i gdzie na bloku umie zobaczyc jaki ten muj silnik jest 110 czy 90 km

Sprawdz czy autko ma katalizator,często jest tak,że po jego wycięciu na zimno lubi sobie przykopcić....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich !! jestem nowy na forum i takze niedawno jakies 3 tyg wczesniej zakupilem audi a4 19 tdi niby 110 km . Mam klopot mianowicie na zimnym silniku kopci powyrzej 2 tys obrotów a jak juz sie zagrzje to nic !! co moge z tym zrobic i czy to w czyms przeszkadza . prosze o pomoc i gdzie na bloku umie zobaczyc jaki ten muj silnik jest 110 czy 90 km

Sprawdz czy autko ma katalizator,często jest tak,że po jego wycięciu na zimno lubi sobie przykopcić....

na pewno ma jeśli nikt go wczesniej nie wypruł :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katalizator jest !! czy jest ktos w stanie mi napisac co powiniem najpierw sprawdzic bo jakis mlody mechanik powiedzial ze tym mam sie nie przejmowac ale ja nie lubie jak jest za mna czarno ( wstyd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nie odczuwasz braków w mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale błędy walisz ort. :wallbash:

Sprawdziłeś czy bebechy kata są w puszcze czy nie, czy tylko stwierdziłeś że masz kata bo jest pucha? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zapodaj VAGa i sprawdz w jakim stanie są wtryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzić VGA wtryski??

zrób logi 013...

PS: jak nie radzisz sobie z ortografią to zmien przeglądarkę lub masz opcje na forum "sprawdz ortografie" bo widze,że ostrzeżenie nic nie dało :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 013 link

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0e4dea7d94dcc69c.html[br]Dopisany: 10 Lipiec 2009, 08:50_________________________________________________tylko nie wiem czy dobrze zrobiłem tego log[br]Dopisany: 10 Lipiec 2009, 08:52_________________________________________________.[br]Dopisany: 10 Lipiec 2009, 19:57_________________________________________________ostatnio zauważyłem że na zagrzanym silniku na 4000 tez kopci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu przejrzyj wszystkie gumowe węże - kolega niech gazuje a ty sprawdzaj czy nei masz przedmuchów - najczęstrzym przypadkiem są pęknięcia któregoś z przewodów gumowych (do turbiny, od turbiny, na górze silnika od filtrów - no i jest jeden od dołu - od intercoolera do turbiny).

W drugiej kolejności ustawienia kątów wtrysku (tlko u dobrego mecha), potem podupadająca turbina :(

Jeśli masz pewność, że nie ma przedmuchów a kąty są dobre- zostaw - twój silnik ma już swoje lata i będzie dymił - chyba że zrobisz remont. Pamiętaj, że kazdy zimny turbo diesel na zupełnie zimnym silniku ma prawo puścić dyma i zazwyczaj to robi (oby dym był ciemny :)).

A tk wogóle to na zimnym silniku nie wariuj - bo to turbo diesel - poczytaj przykazania TDI od naszych kolegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...