Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Terkocze gdy klimatyzacja wyłączona


piter8500

Rekomendowane odpowiedzi

terkocze coś pod maską gdy klimatyzacja jest wyłączona. gdy włącze klimę to terkotanie ustaje. zapewne to sprężarka klimy, więc pytanie: czy da się ją jakoś naprawić (wymienić jakąś część) czy trzeba szukać nowej sprężarki?

silnik to 1,9tdi AVF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wihajster: a da się to sprzęgło wymienić/naprawić?[br]Dopisany: 19 Maj 2009, 20:48_________________________________________________i jeszcze jedno: czy awaria sprężarki w trasie może unieruchomić auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdź czy nie ociera Ci żaden przewód nie dotyka do wiatraka od klimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byćsprzęgiełko. Awaria nie unieruchomi auta, gdyby zaczęła zacierać się sprężarka sprzęgiełko się zerwie i ją odłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też terkotało i byłem u kilku klimiarzy który mnie nastraszyli że łożysko sprężarki siada lub zaciera się sprężarka. Okazało się że to nie sprężarka tylko wentylator klimy terkotał. Przy włączonej klimie rozłączyłem wtyczkę od wentylatora i terkotanie ustało, po ponownym włączeniu wtyczki znowu się pojawiło. Na razie spryskałem silniczek wentylatora WD40 i jest spokój. Jak wentylator padnie to go wtedy wymienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, źle odczytałem. Jeśli terkocze przy wyłączonej klimie to na 100% nie jest to sprężarka bo ona wtedy nie pracuje w ogóle. Może to samo sprzęgło klimy terkocze tak jak pisał kolega Wihajster .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

to ja mam podobny problem myslalem ze jest to szprzeglo alternatora ale okazalo sie ze to jednak sprzeglo klimy dzwonilem do jednego serwisu w wroclawiu to gosciu krzyknol 800 zl piter jak bys znalazl kogos taniej to daj znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczeoł "terkotać" potem zerwało się sprzegło od klimatyzacji :thumbdown:. Wizyta w warsztacie i działa klima dalej aleee.... :mysli: teraz jak załącze klimę słychać jakby delikatne wycie i odczucie jakby sprężarka nierówno pracowała - wyłącze słychać tylko prace silnika, przed naprawą nie było słychać sprężarki. Proszę o informację czy zerwane sprzęgło mogło uszkodzic coś jeszcze co należy wymienić, naprawić.

- nie jestem fachowcem - liczę na pomoc bo niechce by mnie w warsztacie oskubali z kasy ! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

to ja mam podobny problem myslalem ze jest to szprzeglo alternatora ale okazalo sie ze to jednak sprzeglo klimy dzwonilem do jednego serwisu w wroclawiu to gosciu krzyknol 800 zl piter jak bys znalazl kogos taniej to daj znac

na pl. zgody boczna traugutta we Wrocku są po 730zł. ale to do 2.0TDI nie wiem czy jest takie samo jak do 1.9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości macie racje,że może to być sprzegło klimy. Ale jest jeszcze cos takiego jak komplet gumek które tam gdzieś są zainstalowane.Właśnie odebrałem auto od mechanika, gość jest taki że nawet maski nie podnosiłem do gory i od razu zdiagnozował problem.A wcale nie specjalizuje się w serwisie klimatyzacji. Cała operacja koszt 200 zł z robocizną. Tak że nie zawsze do wymiany może być nieszczęsne lożysko na sprężarce klimy. W serwisie nie wystepuje ten komplet naprawczy osobno, zawsze sprzedają w całości właśnie z tymi gumkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam że ja miałam takie tarkotanie sprężarka denso zakupiłem 6 gumek i zabrałem sie za wymiane ich w garażu i tu lipa ładnie mi poszło do momętu zdjecia sigera a pużniej co ta blaszka co trzyma te gumki jest tak delikatna ze sobie odpuściłem pojechałem so serwisu klimy na ul hutniczą w lublinie i tam mi te gumki wymienili za 30 zł i po bulu nic nie tarkocze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem niestety po demontażu sprężarki okazało się że nikt w okolicy nie ma ściągarki do rolki do tego modelu sprężarki. Dopiero w Wysyłkowo wycenili mi na około 500zł za sprzęgiełko plus moje koszty demontażu plus montaż plus nabicie klimy plus wysyłka w 2 strony i to jest już około 800zł. Na razie jeżdżę i zobaczymy co dalej. A ile kosztuje regenerowana ? bo jak niewiele więcej to może jeździć na tej i później kupić regenerowaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny regenerowanych sprawdzisz np. na allegro. W tym przedziale kosztów osobiście wolałbym wymienić całość regenerowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...