Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Know How odnośnie poprawy odbioru radia Concert Symphony


marius3200

Rekomendowane odpowiedzi

Wsadź kawałek drutu bezpośrednio do radia zamiast kabla antenowego i zobacz jaki jest odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź kawałek drutu bezpośrednio do radia zamiast kabla antenowego i zobacz jaki jest odbiór.

dziekuje za szybka odpowiedz tak wiec dzisiaj samochod stoi troszke w innym miejscu i lokalne radio dziala dobrze natomiast RMF i ZETka szumia, obojetne czy kabelek podpiety bezposrednio do radyjka czy do kabla biegnacego do bagaznika (wtyczka do wzmacniacza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostają dwie opcje:

Albo w twojej okolicy jest taki kiepski sygnał albo uszkodzone jest radio (bardzo rzadka sytuacja). Wzmacniacza bym się nie czepiał. Możesz jeszcze sprawdzić czy radio wystawia na kablu antenowym 12V do zasilenia wzmacniacza.

Zakładam że ten drut-antena miał trochę więcej niż 20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie drut ktory trzymalem to byle jaki kabelek dlugosci ok 8cm przykladalem i koncowke anteny CB radia i tak samo ciagnelo, wszystko sie zaczelo dziac jak mi wymieniali hak a ze mocno padalo duza wilgoc na dworze, wydaje mi sie ze jednak cos z tym wzmacniaczem moze od wilgoci, pojade na szrot i sprawdze podepne jakis wzmacniacz antenowy jak beda miec, sprawdze jeszcze radio czy daje 12v na wyjsciu antenowym, 12v powinno byc przy załączonym zapłonie??? szczerze watpie aby to radyjko bylo przyczyna zlego zasiegu. jesli szukac innego wzmacniacza antenowego to wystarczy szukac z takimi samymi we/wy przy nim ?? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8cm to trochę mało jak na antenę. Antena CB też się nie nadaje do odbioru fal. Jakoś nie mogę połączyć tego montażu haka z pogorszeniem odbioru. Przecież nikt nie utopił tego samochodu. Wzmacniacz jest za tapicerką no chyba ze była ściągnięta ale też ta woda nie lała się tam strugami.

12v sprawdź przy włączonym radiu.

Następny wzmacniacz najlepiej by był identyczny z tym co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem dzisiaj i jest 10.46V na wyjsciu z radia, wiec mi pasuje na kabelkach od miernika przy jednym dotknietym do kabelka antenowego a drugim wyciagnietym w poblizu tylniego swiatla zetka i rmf dziala bez szumu tak jak powinno, nie wiem co jeszcze moze byc nie tak moze naprawde cos z tym wzmacniaczem antenowym, chyba zostaje mi tylko szukanie zamiennika albo kabelek od anteny i podlaczenie go do jakiejs antenki samorobki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo kabelek od anteny i podlaczenie go do jakiejs antenki samorobki.

Aby podłączyć pod zwykłą antenę warto wstawić w szereg ze środkową żyłą kondensator np. 10nF. (ceramiczny)

Jak już masz wymieniać wzmacniacz to szukaj takiego podłużnego z b7 te z b6 są bardziej awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo kabelek od anteny i podlaczenie go do jakiejs antenki samorobki.

Aby podłączyć pod zwykłą antenę warto wstawić w szereg ze środkową żyłą kondensator np. 10nF. (ceramiczny)

Jak już masz wymieniać wzmacniacz to szukaj takiego podłużnego z b7 te z b6 są bardziej awaryjne.

niedlugo sie wybiore na poszukiwania wzmacniacza.

wszystkim dziekuje za odpowiedzi i rady dotyczace mojego problemu. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim przypadku że na dłuższym kablu działa lepiej, podejrzany jest wzmacniacz. Zasilanie wzmacniacza jest w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu mam problem z radiem(radio ori). Na załączonym silniku jest w miarę ,ale po wyłączeniu silnika przez jakąś chwile radio odbiera ,a potem słabnie odbiór piszczy i gubi sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji

mam problem z odbiorem radia po włączeniu Xenonów, mam ori bixy tylko kolega qwerty wstawił przetwornice KOITO

dodam że cb działa idealnie bez żadnych filtrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 3dni temu otrzymałem wzmacniacz zamowiony poprzez allegro z audi a4 b7 avant, radyjko chodzi jak dawniej, niektore stacje troszke szumia a czasami i przerywaja podczas gorszej pogody, czy ktos cos robił z ta antenka w oknie czy jest jakas sztuczka poprawiajaca jej zasieg, a moze by cos wstawic za nia. czy jakbym wymienil mojego chorusa 2 na concert to istnieje szansa na poprawe odbioru czy to raczej wina samej antenki. czy po wymianie wzmacniacza powinienem sprawdzic bledy na komputerze albo zrobic adaptacje wzmacniacza czy cos podobnego???

dziekuje raz jeszcze za pomoc . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daru, po wymianie wzmaka nic nie kasowałem, poprawa odbioru była znacząca. Wstawiłeś ten podłużny z b7? Ja bym na próbę wstawił inne radio nie koniecznie fabryczne, jak na innym radiu będzie ok to masz odpowiedź.

Do radia niefabrycznego koniecznie separator przez który zostanie zasilony wzmak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twoje radio obsługuje system diversity ? (dwa kable antenowe podpięte do radia)

Wzmacniacz prawdopodobnie kupiłeś z diversity (chyba innych nie było w avantach) i ten system musi być podłączony do radia a samo radio musi być zakodowane do obsługi diversity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmak mam wstawiony ten podłużny z a4 b7 z FM2 oraz FM3. w starym sygnal zanikal az padl czasami zaskoczylo na krotko ale bylo gorzej niz na tym, ktory mam teraz (a4 B7). sprobuje jeszcze moze radyjko od wujka z audi 80 przelozyc, ma soniacza, ktory nie ma problemu z zasiegiem tam antenka tez jest w szybie, jesli bedzie poprawa poszukam orginalnego radyjka, ze wzgledu na kolorowy fis.

radio mialem orginalnie wlozone nie bylo w nim nic mieszane do starego wznacniacza byly podpiete dwie wtyczki i tak samo zrobilem z nowym.

dziekuje Panowie za odpowiedzi, jak bedzie ladniejsza pogoda podejme sie kolejnego wyzwania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że problem występuje przeważnie w sedanach i jest na to proste lekarstwo, ale co ze wzmacniaczem w avancie? Przecież cały wzmacniacz jest zamknięty w metalowej puszcze, co tam konkretnie można sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki masz problem.

W sedanie też niewiele sprawdzisz.

W obu przypadkach komputerem sprawdzisz tylko czy jest połączenie ze wzmacniaczem tzn ciągłość połączenia głównego kabla sygnałowego którym idzie też zasilanie wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...