Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Know How odnośnie poprawy odbioru radia Concert Symphony


marius3200

Rekomendowane odpowiedzi

Oj oj oj nie wymiguj sie kolego ze źle postawionej diagnozy nabijaniem postów przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie próbował ktoś włożyć separator antenowy??? może to pomóc w odbiorze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie w samochodzie posiadam nie oryginalne radio mam podlaczona antene do niego na przedniej szybie i moje pytanie takie po rozkodowaniu wyposazenia wnetrza samochod nie posiadal fabrycznie radia dlatego czy w podsufitce u mnie moze znajdowac sie wzmacniacz antenowy? moze on jak jest to nie jest podlaczony.Kod to 7A0 - Bez odtwarzacza cd/instalacji do odtwarzacza płyt cd. Czy to chodzi o zmieniarke cd?

Prosze o pomoc.Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko.

Na złotej wtyczce w radio concert 2 powinno być 12v do zasilania wzmacniacza antenowego (o ile dobrze rozumiem) u mnie tam napięcie sie nie pojawia. Czy jeśi podam tam plus po stacyjce to jest szansa że się w radiu nic nie uszkodzi? Albo w wzmacniaczu? :kwasny:

Oczywiście mam słaby odbiór i błąd w postaci przerwanego/braku sygnały 12v do wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś by była złota a tak jak dla mnie to jest żółta.

Tak czy inaczej zasilanie idzie przez białą wtyczkę i gniazdo, jak byś się trochę przyglądnął to jest to rozpisane na górze posta.

Raczej nie podawałbym tego zasilania tak aby mogło wrócić po kablu do radia, trzeba by ewentualnie wstawić kondensator separujący.

Tylko po co tak kombinować, jak skasujesz błąd to zasilanie powinno wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy da mi takie cos odnosnie poprawy odbioru fal radiowych

WZMACNIACZ SEPARATOR ANTENOWY VW Seat Skoda Audi (4374242655) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na białej wtyczce nie ma ok +12V i nie da się skasować błędu to wniosek z tego że przerwa w obwodzie zasilania wciąż jest. Prawdopodobnie uszkodzony jest wzmacniacz ale nie wykluczam też uszkodzonej wtyczki. Ostatnio miałem klienta który tak namiętnie te wtyczki rozpinał i spinał że pourywały się kable. Jeśli nadal chciałbyś zasilić ten wzmacniacz to zastosuj separator np taki jak podał przedmówca tylko z odpowiednimi wtyczkami.

Do Someonik, a przeczytałeś co jest napisane na samym końcu aukcji ? Sprzedawca pisze do czego to służy, nikt nie zna twojej instalacji i powodu dla którego trzeba by zastosować separator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wzmacniacz pewnie uszkodzony łudziłem się że to gdzieś kabel przetarty będzie :decayed:

Poparłem wzmacniacz taką spinką i jest troche lepiej ale nadal słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem z odbiorem RNS-E , kolega próbował reanimować ale bez skutku , próbuję wykonać takiego moda ->http://www.audiworld.com/tech/elec187.shtml

z opisu z forum biała kostka to zasilanie a na ostatnim zdjęciu jest wpięta w białą kostkę a w opisie mowa jest o żółtej kostce, w końcu którą mam wpiąć przewód. Czy mogę wykorzystać 3 piny z szyby anteny FM czy tak jak na zdjęciu tylko jedną masę i jedną antenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam dylemat jak kolega wyżej. Czy ten mod ma prawo bytu i poprawnego działania?? Znalazłem symbol swojego wzmacniacza 8E5035225A. Coś takiego mam. Czy można to zastąpić innym i czy zadziała jak powinno?? Help bo już mi się pomysły wyczerpały :(


Koledzy mam problem z odbiorem RNS-E , kolega próbował reanimować ale bez skutku , próbuję wykonać takiego moda ->http://www.audiworld.com/tech/elec187.shtml

z opisu z forum biała kostka to zasilanie a na ostatnim zdjęciu jest wpięta w białą kostkę a w opisie mowa jest o żółtej kostce, w końcu którą mam wpiąć przewód. Czy mogę wykorzystać 3 piny z szyby anteny FM czy tak jak na zdjęciu tylko jedną masę i jedną antenę

I co zrobiłeś to?? Jeśli tak to napisz z jakim efektem... kostkę masz białą bo akurat taką sobie wylutował...

Edytowane przez KGOZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przylutowałem przewody do płytki adekwatnie do tego jak w linku który podałem lecz ja nie podłączyłem go do szyby tylko puściłem go wzdłuż listwy zaślepiającej. Efekt no cóż to nie oryginał u mnie nic nie grało a teraz gra , czasem gubi fale ale to na chwilę. A w między czasie szukam wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Jutro postaram się to zrobić tak jak w tym linku. Oczywiście podzielę się wrażeniami lub ich brakiem z operacji...

Ps. Wymyśliłem że do tego układu dodam wzmacniacz szerokopasmowy [emoji733]

Tak więc operacja zakończona sukcesem :-) Nie montowałem wzmacniacza. Naprawa została dokonana na orginalnej płytce. Połączyłem wszystkie piny anten na płytce z żyłą antenową, następnie przeciąłem nożem istniejące ścieżki na płytce żeby gdzieś coś nie szło bokiem. Efekt elegancki. Wszystkie stacje zbiera wzorcowo bez żadnego przycinania. Polecam tą operację. Jak będę miał czas wrzucę fotki.

Edytowane przez KGOZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje porady, mam problem w mojej B6 z radiem (słychać tylko szum), po zapoznaniu się z tym wątkiem dziś przeczyściłem styki w wzmacniaczu, radio zaczęło odbierać stacje nawet te mniej popularne, niestety moja radość trwała bardzo krótko, a mianowicie po odpaleniu auta radio przestaje działać... czy spotkaliście się z taką sytuacją? Nie mam możliwości podpięcia komputera chwilowo żeby skasować błędy, pytanie czy to w tym (błędach) może tkwić według Was problem? Dzięki za info. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu poszukiwaniach na forum i nie tylko postanowiłem pomóc innym potrzebującym. A chodzi o ciągle powracającym problemem kiepskiego odbioru stacji radiowych. Winę za kiepski odbiór z reguły ponosi wadliwy wzmacniacz jaki audi wsadziło w b6. Nie jest to bezproblemowa konstrukcja taka jak w B5. Lubi się przegrzewać. Warto go naprawić bo Koszt w ASO - 8E5035225D to 680zł. :shocked: :shocked: :shocked:

Opis na przykładzie A4 B6 sedan.

Co zrobić:

1. Zdjąć element podsufitki przy tylnej szybie (odchodzi łatwo po podważeniu płaskim śrubokrętem - ma około 6 klipsów). W A4 Avant wzmacniacz jest ukryty pod lewym tylnym boczkiem. Tak to wygląda po zdemontowaniu - po prawej wzmacniacz FM.

7938597daaf75fb2med.jpg

2. Oto nasz wzmacniacz FM. Należy go zdjąć odchylając 6 czarnych klipsów (można odłączyć przewód z masą). Po zdjęciu na spodniej stronie wzmacniacza ukaże się kilka blaszek, które to dotykają odpowiednich styków na samej szybie (antena w A4 b6 to parę górnych poziomych i pionowych ścieżek przewodzących naniesionych na tylną szybę, wyglądają jak ogrzewanie tylnej szyby). W moim wypadku wystarczyło wyczyszczenie owych blaszek na wzmacniaczu i styków na szybie. Dodatkowo radziłbym włączyć radio na jakiejś stacji i ściskać czarną gumę na wzmacniaczu, aż usłyszy się poprawę odbioru. Czasem jakiś element elektroniki może nie mieć styku (tak było u mnie i to miejsce czułe na dotyk ścisnąłem na stałe metalowym klipsem).

8f531f43dded1738med.jpg

Ta obejma w czerwonym kółeczku to wspomniany metalowy klips, który znacznie poprawił odbiór.

UWAGA! Dla wszystkich którzy próbują naprawić ten wzmacniacz antenowy radzę nie odklejać wierzchniej gumy ochronnej bo wraz z nią odchodzą elementy elektroniki i bezpowrotnie niszczą wzmacniacz !!!

6698d22c1bd8f6b6med.jpg

Do wzmacniacza wchodzą trzy wtyczki:

-czarna/szara - antena główna FM.

-żółta - Antena FM Diversity

-biała - zasilanie.

Antena Diversity. :mysli:

Antena diversity to dodatkowa antena (poza antena główna), która pomaga wzmacniaczowi/radiu znaleźć najsilniejszy sygnał stacji radiowej. Działa to tak: sygnał radiowy odbierany jest przez dwie anteny jednocześnie. Sygnały z tych dwóch anten przetwarzane są na osobnych torach odbiorczych, aż do momentu gdy są przetworzone na audio w odbiorniku radiowym, gdzie szybki układ przekierowuje sygnał z toru gdzie jest on w danej chwili mocniejszy.

Poniżej na zdjęciu widać żółtą wtyczkę do anteny diversity (radio Symphony II), obok niej wtyczka głównej anteny. Owa żółta wtyczka z tyłu radia to tak naprawdę gniazdo SMC męskie na które pasuje odpowiedni wtyk SMB żeński zwany wtykiem Fakra Diversity. Jeśli takowy wtyk został uszkodzony/ucięty to można go dokupić np.tutaj: http://www.tme.eu/pl/katalog/zlacza-sma-smb-smc_100361/#id_category%3D100361%26, a plastikowa obudowa do niego dostępna jest w ASO (kod audi 4e0035674k, 4e0035675k, 4e0035610k).

f6f2e7d1d1bca0dcmed.jpg

Antena GSM

To co poniżej to antena GSM pod fabryczny telefon audi (np: nokia) umiejscowiona na lewo od wzmacniacza FM. Wtyczka kolor wiśniowy, drugi koniec kabla wychodzi w uchwycie pod telefon, ponadto jak się zdemontuje schowek to widać złączkę tego kabla przy uchwycie fabrycznego telefonu.

77066b4b12d1b440med.jpg

156d879fa4e5b219med.jpg

Tematy pokrewne na forum:

-A4 B5 Avant - podłączenie anteny

http://www.a4-klub.pl/smf/all_podlaczenie_anteny_wzmacniacz_antenowy-t1010.0.html;msg13159;topicseen;highlight,wzmacniacz+antenowy+avant#msg13159

-A4 B5 - Słów parę o separatorze antenowym który jest niezbędny w przypadku podłączenia niefabrycznego radia (tzw: nie ori radio :decayed:)

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t71200.0.html;highlight=wzmacniacz+antenowy

-A4 B5 - Wymiana anteny dachowej

http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/odp_avant_wymiana_anteny_dachowej-t16379.0.html

-A4 B6 - Zamiana radia ori na nieoryginalne - krótko i na temat :)

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t80376.0.html;highlight=wzmacniacz+antenowy

-Przydatne informacje dodatkowe

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t12081.0.html;highlight=wzmacniacz+antenowy

Dzięki kolego super opis u mnie pomogło pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co cytujesz cały opis ???

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy zmaczniacz z b7 sedan,podejdzie do b6 sedan,kupilem 8E5035225AF,ale sie nawet nie zastanawialem przy zakupie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...