Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Know How odnośnie poprawy odbioru radia Concert Symphony


marius3200

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, wie ktos moze od czego jest cienki zielony kabelek wystajacy u mnie z miejsca umieszczenia wzmacniacza antenowego w b6 sedan. jest wyrwany i sterczy na szybe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma pytanko... czy literka P lub B na wzmacniaczu robi jakąś różnicę???


Witam. Mam jeszcze jedno pytanko. W avancie antena jest w bocznej lewej szybie, u mnie jeden drucik połączony z szybą , a drugi dynda luzem i nie idzie go za cholerę przylutować. Na razie przykleiłem taśmą do szyby i śmiga , ale to takie druciarstwo!! Ma ktoś na to jakąś radę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba użyć kleju elektroprzewodzącego, najlepiej takiego na bazie srebra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w które miejsce go przykleić , bo nie ma jakiegoś miejsca styku ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie jest pole lutownicze. Jeśli jest oderwane od szyby to należy je odtworzyć przy użyciu tego kleju i od razu przykleić oderwany drucik. Należy przypilnować aby było połączenie ze ścieżką która odchodziła od tego pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i było pole lutownicze , ale jak próbowałem przylutować ten drucik to zostało tylko zamazane czarne pole, jak próbowałem to oczyścić zdrapać to ta czarna obwódka schodziła i jest zaraz szyba nie ma żadnej ścieżki .Teraz to mam przyklejone taśmą do tych kropek na szybie 1cm. wyżej niż było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba logiczne. Jak pole lutownicze bo było uszkodzone (oderwane) a pozostałości po nim zdrapałeś do szkła, to nie ma po nim śladu. W to miejsce należy nanieść ten klej (lakier) i od razu wkleić w to drucik ponieważ lakier nie lutuje się.

Skoro nie rozumiesz o co chodzi ze ścieżką odchodzącą od już nieistniejącego pola lutowniczego to poszukaj zdjęcia szyby i porównaj jak było przed uszkodzeniem. Nie potrafię tego inaczej wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumie że mam drucik przykleić do tej czarnej farby na szybie i będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna jest jako antena radia a druga od pilota żeby naprzyklad można było z daleka otworzyć szyby.

Co Ci nie działa?

Jeden z lepszych preparatów na rynku.

http://www.sklep.cyfronika.com.pl/mobile/pl/p/ELPOX15-Klej-elektroprzewodzacy---klej-przewodzacy-prad%2C-dwuskladnikowy-2g/15146

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie w sedanie przepaliła się ścieżka od anteny, farba elektroprzewodząca naprawiła. Dodatkowo pomalowałem też styki na szybie do wzmacniacza. jest ok. Co ciekawe na starym wzmacniaczu przy głośniejszych dźwiękach z radia/transmitera przycichało na ok 1/3 sekundy, nawet jak było cicho ustawione.

Posiadam oryginalnego kaseciaka chorus, wzmacniacz był bez diversity, nowy mam z tą opcją i pozostaje wolne złącze w nim. Jakie radio podejdzie bez kombinacji alpejskich z przejściówkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy po wymianie wzmacniacze antenowego trzeba skasować błąd w komputerze ?? Bo u mnie hulało 5 dni i znowu ZONG szumu trzaski!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, nie widziałem w środku żadnego procesora który mógłby się jakoś "przedstawić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

panowie czy moze ktos dac fotke gdzie sa dokladnie te zatrzaski od tej podsofitki gdzie jest ten zmacniacz w sedanie ?

probowalem to sciagnac ale ciezko az si ewyginal ten plastik i balem sie ze zlamie cos

znalazlerm takie cos w necie ale nieznam eng

moze komus sie przyda

http://www.audiworld.com/tech/elec187.shtml

Edytowane przez maxus24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przesledziłem cały watek....

W moim przypadku jest tak ze posiadam RNS-D navi razem z kiera multifunkcja, tel GSM, webasto wszystko po kodach wychodzi ze zamontowane seryjnie...

Wszystkie połaczenia sparwdzone, wzmacniacz oczywiscie guma popekana, uciskałem ja ale nic sie nie poprawia.... po odpieciu prawie wcale nie odbiera, bo na wpietym tez poł szumu pół dzwieku.... jedna stacja mi odbiera dobrze....

Bład mam tylko taki:

01304 - Radio
49-00 - No Communications
Dodam ze kiera multi tzn. przyciski nie działaja oraz mam pełny FIS, ale nie wyswietla komunikatów, kodowanie jest nawet cos tam poprawiałem według opisów na forum i necie...
Teraz pytanie mam jezeli Tuner TMC ktory posiada audi moze byc nie sprawny i dlatego radio bedzie słabo odbierac oraz kiera i fis nie działaja???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...