Skocz do zawartości
IGNOROWANY

TV LG vs. Samsung


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Noszę się z zamiarem kupna nowego telewizora. Na oku mam 2 modele:

1. LG 32LH300

2. Samsung LE32B550

Oba te TV są w podobnej cenie, ale nie mogę konkretnie zdecydować się na któryś z nich.

A teraz wymagania jakie stawiam:

- TV musi być najwyżej 32-calowy (mały pokój)

- Full HD

- Wejście D-SUB (podłaczenie TV jako monitora)

- DVB-T/C (MPEG-4)

- złacze HDMI

- kontrast min 50 000:1

Doradzi ktoś, jakies opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam Samsunga, mam 40" FullHD z kontrastem 50000:1 i jestem z niego bardzo zadowolony, rewelacyjna ostrosc i kontrast przy odtwarzaniu filmow z bluray'a. Jezeli masz zamiar ogladac na nim telewizje z kabla analogowego to chyba nie ma wiekszej roznicy ktory wybierzesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poda mi ktoś uzasadnienie tej decyzji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo Samsung :polew:

poważnie to też mam Full HD 40'' samsunga, jestem bardzo zadowolony...

może to nie na temat telewizora, kupowałem 3 miesiące temu telefon, miałem do wyboru Samsung vs. LG, te same parametry, prawie że ten sam wygląd, oba dotykowe, sprzedawcy polecili mi właśnie samsunga, bo LG się podobno sypie...

niewiem czy to samo ma się do TV, ale tyle mi powiedziano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również obstawiam samsunga :good: , dziewczyna ma LG... i niestety dla mnie kicha, chodźby dlatego że to jedyny tv na ktorym ps3 nie dziala jak powinno tzn cos jest nie tak po podlaczeniu pod hdmi i to mnie bardzo zniechecilo do tej marki bo podpinalem pod samsunga, philipsa itd i wszystko bylo ok, dlatego tez dla siebie wybralem samsunga.... pozatym samsung jakos tak lepiej brzmi niz lg ;-) , jesli mowa o parametrach ktore maja zrobic metlik w glowie to bylbym ostrozny, bo i tak praktycznie ich nie wykorzystujemy, wiec najlepiej kupic cos ze sredniej polki ;-), zreszta teraz tv bardzo potanialy i wybor jest ogromny.... ja przy zakupie skupilem sie na samsungu i wybranie nowego tv zajelo mi moze 3 minuty.... nie zawracalem sobie zbytnio glowe parametrami ktore tak na prawde mi nic nie mowia... bo niektore parametry mojego tv byly lepsze od parametrow tv drozszego nawet 3 krotnie... a ze tv raczej slucham niz ogladam z zakupu samsunga jestem zadowolony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał samsunga LG jakoś mi sie nie widzi. A samsung ma lepsza stylistykę.

Oststanio zakupiłem samsunga PS42A541 i powiem, że bajka odbiera ma 3 wyjścia HDMI technologię 100Hz no i nowoczesny design.

Niepolecam zakupu przez internet ponieważ podstawiony sklep internetowy wyłudził odemnie kase a policja podobno goscia ma ale ja kasy nie odzyskałem.

Zakupiłem wiec kolejna sztukę jak sie pogodziłem z utratą tamtego no i niestety nowy zakup ma na ekranie pionowe paski i czekam na gwarancję? Juz minęło 14 dni roboczyć i nic cisza. Jakoś sie zraziłem :(

Jak masz trochę wiecej kasy przeznaczone to polecam panasonica np. serię PV80 są bardzo dobre stylistycznie jak dla mnie brzydsze ale obudowa duzo lepsza, sztywniejsza. Samsunga najlepiej powiesić na ścianie, a panas bedzie stabilnie stał nawet na nóżce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez samsung a to dlatego ze poprostu w sklepie wydawalo mi sie ze mial najlepszy obraz.

Oczywisce w danym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz po głębszym przeanalizowaniu zastanawiam się jeszcze nad modelem Samsunga: LE32B650

Jutro jadę do Saturna bo podobno jest promocja "0% Vat-u". Jeżeli będzie w atrakcyjnej dla mnie cenie to chyba zdecyduję się na ten właśnie model. Jak nie to będzie LE32B550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopie nie jedz do saturna, jak ja kupowalem telewizor to w saturnie kosztowal 6800 pln, a ja kupilem go w sklepie internetowym z Wroclawia za 4300 pln. W saturnie maja koszmarne przebitki zeby oplacic czynsz za lokal i obsluge klienta. Gwarancje i tak masz od producenta, wiec jak kupisz w saturnie to masz lipe bo musisz reklamowac w saturnie, a jak kupisz w sklepie internetowym to reklamujesz odrazu u producenta bez palowania sie. Gwarancja taka sama tu i tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie plazmy Samsunga 42 i 50 cali i jak narazie wszystko O.K przed zakupem też zastanawiałem się na LG

ale jakoś mi odradzali i w porównaniu jak postawili mi obok siebie obydwie marki to obraz Samsunga lepiej mi

się podobał.

Acha i też kupiłem przez internet w sklepie we Wrocławiu ,

Jak kupowałem w grudniu 2008 to Samsung 50 kosztował w Saturnie 7499. a jak zapłaciłem 5100 zł :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie plazmy Samsunga 42 i 50 cali i jak narazie wszystko O.K przed zakupem też zastanawiałem się na LG

ale jakoś mi odradzali i w porównaniu jak postawili mi obok siebie obydwie marki to obraz Samsunga lepiej mi

się podobał.

Acha i też kupiłem przez internet w sklepie we Wrocławiu ,

Jak kupowałem w grudniu 2008 to Samsung 50 kosztował w Saturnie 7499. a jak zapłaciłem 5100 zł :naughty:

:blink: kolega szuka 32" a jak wiadomo w tym rozmiarze to tylko LCD...

A jeżeli LCD to tylko samsung ( podobno ma bardzo dobre matryce ), chociaż i te telewizory nie są bez wad - kolega pracuje w serwisie samsunga i coś niecoś na ten temat słyszałem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem w Saturnie model LE 32B650. Kosztował bez mała 2500zł.

sklep w ktorym kupilem to central.pl. W kwietniu 2008 mieli najlepsze ceny we Wroclawiu, nie wiem jak teraz.

W sklepie który podałeś jest o ponad 200zł droższy i do tego dochodzą jeszcze koszty transportu.

Co do sieci sklepów typu Saturn, MedmiaM itp to faktycznie, towar nie bedący w promocji jest stosunkowo drogi, ale czasami opłaca się tam zaglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Noszę się z zamiarem kupna nowego telewizora. Na oku mam 2 modele:

1. LG 32LH300

2. Samsung LE32B550

Oba te TV są w podobnej cenie, ale nie mogę konkretnie zdecydować się na któryś z nich.

A teraz wymagania jakie stawiam:

- TV musi być najwyżej 32-calowy (mały pokój)

- Full HD

- Wejście D-SUB (podłaczenie TV jako monitora)

- DVB-T/C (MPEG-4)

- złacze HDMI

- kontrast min 50 000:1

Doradzi ktoś, jakies opinie?

Ja bym jeszcze dorzucił obecność HDD. Ja mam i jedno i drugi i wybieram LG, dlaczego??

Bo LG automatem dopasowywuje sie rozmiaru nadawanego z antenki, a w Samsungu muszę ręcznie przerzucać. No i LG ma wbudowany HDD i to jest super opcja, nie musisz mieć dodatkowego sprzętu do nagrywania filmów (jednak nie ma możliwości nagdania na HDD z kompuera i odwrotnie, czyli nagrany film możesz obejrzeć tylko na TV)

Natomiast co do jakości obrazu różnicy nie widzę, zresztą to są chyba te same matryce, ale nie jestem pewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak nie będę się kłócił bo nie pamiętam. Ale wiem że producentów matryc jest tylko 3 (przynajmniej tak było pół roku temu), a firm produkujących TV dużo więcej i te matryce są jednakowe w większości TV, a to jak świeci to już zależy jak dana firma "wyregulowała" elektroniką barwy.[br]Dopisany: 26 Maj 2009, 18:55_________________________________________________Ciekawe kiedy te laserowe wejdą. Miały już być dawno ale kryzys podobno wszystko zatrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to LG ma matryce od Philipsa, Samsung sam nad nimi pracuje i je produkuje.

Co do telewizora LG z wbudowanym HDD, to w budżecie którym dysponowałem nie znalazłem żadnego modelu o interesujących mnie parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...