Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Auto samo przyspiesza


predki74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem z moim autem audi 1,9 tdi AFN silnik .Podczas jazdy sam nie raz przyspiesza nie wciskając pedału gazu sprawdziłem go na vagu ale nic nie ma ,żadnych błędów. Co to może być i nie raz tez gaśnie nie wiem co jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można coś dokładnie powiedzieć co trzeba zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo. szczerze to bylo to nawet troche niebezpieczne gdy jechalem za jakim samochodem albo po miescie a tu nagle obroty z 2 tys na 4 przeskoczyly :no: wtedy okazalo sie ze jest dziurawy przeplywomierz. po wymianie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obroty z 2 tys na 4 przeskoczyly no wtedy okazalo sie ze jest dziurawy przeplywomierz. po wymianie wszystko ok.

a to ciekawe zjawisko :naughty:

ja raczej upatrywałbym winy w puszczającym olej turbo i uwaga przed "rozbieganiem" się silnika - sprawdzić trzeba przede wszystkim ilość oleju w wężu powietrza doładowanego przy wejściu do intercoolera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz czyli mam rozumieć że to wina jest oleju w turbo że samochód przyspiesz sam ? zapomniałem tempomatu nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie sądzę żeby to było turbo, widać by było to na VAGu, przyczyny szukałbym w nastawniku, był regenerowany kiedyś ? VAG nie pokaże nic jeżeli któryś kabel, lub styk będzie przerwany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam miałem ale tylko w okolicy 70 C - jak nagrzał się powyżej 70C to problem znikał. Szwankował też FIS ( wywalał napis BRAKE - spadek napięcia przy rozruchu ponieżej 11V ). Po wymianie akumulatora - FIS OK i nie ma problemu z wieszającym się gazem. :disgust: - te samochody mają swoją inteligencję :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic chyba nie było robione auto z Niemiec przyjechało mam zrobione logi dynamiczne grupy 8 i 11 ale nie wiem jak odczytać na pierwszy rzut oka to chyba oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wrzuc w diagnostyke - chłopaki Ci powiedzą czy jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapobiegawczo proponuję zdjąć (w celu sprawdzenia) wąż powietrza doładowanego wchodzący na króciec intercoolera i zobaczyć czy i ile wyleje się z niego oleju - jeśli wyleje się go zbyt dużo to jest to niestety niepokojąc objaw, w takim przypadku proponuję wypiąć wężyk odmy z rury idącej od filtra powietrza do turbiny, wlot w rurze po wężyku zaślepić a odmę (chwilowo) puścić pod auto lub do butelki i jeśli objawy samoistnego wkręcania się silnika na obroty będą się powtarzać to pamiętaj aby być w pogotowiu by zdusić silnik strzałem sprzęgła na najwyższym biegu przy jednocześnie wciśniętym pedale hamulca - lepiej dmuchać na zimne bo szkoda byłoby silnika gdyby okazało się, że to jednak oleum z turbo ciśnie w dolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie sądzę żeby to było turbo, widać by było to na VAGu, przyczyny szukałbym w nastawniku, był regenerowany kiedyś ? VAG nie pokaże nic jeżeli któryś kabel, lub styk będzie przerwany.

tez wydaje mi sie ze to nie wina turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nastawnik jest do roboty czy sprawdzić połączenia w nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na nastawnik pompy paliwa. Najlepiej jak masz Vaga sprawdzić jaka jest ustawiona dawka paliwa. Tu masz dane prawidłowe http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t16622.0.html;highlight=dawka+paliwa . Ja miałem tak u siebie jak była źle ustawiona. Można ją zmienić Vagiem albo mechanicznie na pompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...