Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AGA] Skrzynia się kończy czy sprzęgło czy może jeszcze coś innego ?


woods_ols

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moj problem wyglada tak jezdze sobie autem zimnym czy rozgrzanym i dwojka wchodzi ze zgrzytem chyba ze delikatnie po malu ja wrzuce to normalnie a piatki czasami wogole niemoge wbic drozek nawet niechce sie ruszyc w strone 5 chyba ze na chama to tylko do polowy dojdzie i dalej niechce i potem ciezko wyjac drazek na luz...stane zgasze silnik poczekam z 5,10 minut i piatka juz dziala normalnie a z dwojka caly czas jest jak wyzej napisalem a reszta biegow ok. Nic nie szarpie przy ruszaniu i sprzeglo sie nie slizga.Czy ktos mial podobnie lub wie co to moze byc?? z gory dzieki silnik 2,4 V6 manulana skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy sprzęgło się kończyło całkowicie miałbyś objaw m.in. taki że jak jedziesz na niskich obrotach i dajesz gaz to obroty rosną nieproporcjonalnie ( szybciej) niż prędkość auta - czyli by się sprzęgło ślizgało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem w a4 1,9tdi generalnie biegi wchodzą dobrze tylko czasami 1 wejdzie ciasno i podobnie jest z 2 i 5. Dodam tylko,że napewno sprzęgło się kończy bo wysoko bierze. Gdyby ktoś mógł mi podrzucić czy to efekt kończącego się sprzęgła czy też skrzynia biegów ma dosyć? będę ogomnie wdzięczny :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...