Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Silnik 1Z-opinie


studentzse

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby ktoś scharakteryzować silnik 1Z? Byłbym wdzięczny, bo kolega ma taki i nie idzie mu przegadać co do tego ze jednak to nie taki dobry model silnika. Poproszę jakieś argumenty :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś scharakteryzować silnik 1Z? Byłbym wdzięczny, bo kolega ma taki i nie idzie mu przegadać co do tego ze jednak to nie taki dobry model silnika. Poproszę jakieś argumenty :cool1:

to bardzo dobry motor nie do zdarcia :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę 1Z

problemów z silnikiem (0)

trochę jest zmulony poniżej 2000 obrotów ale potem dostaje fajnego kopa.

brakuje mu trochę dynamiki z sinika 138 koni (1Z to 90) ale na autostradzie pójdzie więcej niż w książce napisali ze chodzi (180km/h) tylko że wtedy ten silnik jest już głośny.

Jazda 140 km/h jest komfortowa.

ogólnie jestem zadowolony z tego silnika i czasami zapominam że tęskni mi się za dodatkowymi koniami.

Więc potwierdzam opinię moderatora. Na moim silniku 250 tyś nie zrobiło wrażenia.

Wrażenie jest tylko na wtryskach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem posiadaczem 1Z od grudnia 2008 roku kupiłem go od znajomego mojej córki wiedziałem, ze jest zadbany, ja też o niego dbam i tak w trasie spala 4.4 litra paliwa bez klimy i jeździe tak około 90 k\h, przy jeździe tak do 110 z klimą ostatnio trasa Świdnica Białystok spalił mi 4.7l z klimą, co do dynamiki to jest tak faktycznie jak zmieniam biegi przy 2200 obrotów to nie jest zbyt żwawy, ale jak już się zacznie go kręcić tak do 3500 i zmieniać biegi wtedy to nawet 2 tiry moment zostają wyprzedzone. Jeżeli chodzi o koszta, to komplet rozrządu z paskami u kolegi z forum to koszt około 300 zł i to z rolkami ina lub skf czyli najwyższa półka. Komplet pasków wielorowkowych (klima, i alternator) to 110 zł rolka napinająca oryginał 350 zł 4 filtry i olej motul 10w\40 220 zł to wymieniłem wszystko i autko śmiga jak złoto zrobiłem już nim ok 10 k km i jak narazie wszystko ok.

Autko ma na budziku ok 255 km czy ma więcej nie wiem, ale ten kolega co od niego kupił autko z licznikiem 197 k km czyli jak widać 58 k km jeździ bez awarii tylko rzeczy eksploatacyjne.

Na podstawie tego co napisałem to można powiedzieć, ze silnik 1Z jest ok :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...