Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Dziwne dźwięki pod maską


qqqA4

Rekomendowane odpowiedzi

odgrzewając mam pytanie...

rozumiem że 350zł za wymianę gumek to już teraz abstrakcja bo wystarczy opuścić kompresor - nie rozłączając (bez spuszczania czynnika) i wymienić 6 gumek po 5 zł sztuka?

łożysko w kompresorze dam radę samemu wyrwać?

pytanie drugie... czy ktoś zdejmował koło pasowe pompy wspomagania? da radę bez ściągaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie do pytania kolegi, czy naprawde trzeba spuszczac srodek i zdejmowac caly kompresor? Nie ma na to jakiegos prostszego patentu?

Niestety czeka mnie podobna operacja wymiany - kolko jest luzne i strasznie halasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie do pytania kolegi, czy naprawde trzeba spuszczac srodek i zdejmowac caly kompresor? Nie ma na to jakiegos prostszego patentu?

Niestety czeka mnie podobna operacja wymiany - kolko jest luzne i strasznie halasuje.

Nic nie trzeba spuszczać i nie trzeba zdejmować całkowicie kompresora. Wystarczy odkręcić trzy śruby mocujące i opuścić, kompresor opuszcza się o jakieś 15-20 cm i jest swobodny dostęp do koła, oczywiście od dołu auta. Byłem przy tym jak wymieniali gumki i łożysko, wszystko robili na aucie bez wyciągania kompresora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie:) Dzieki za informacje. Jest wielu mechanikow ktorzy niestety korzystajac z niewiedzy klientow stekaja: Panie...wie pan ile musielismy sie napie.....olic zeby to zdjac?? bite 4 godziny - stad sie wziela ta kwota ( zazwyczaj wysoka).

No ale z drugiej strony...za wiedze sie placi - ot taka dygresja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz ktos wczesniej to robil to roboty z gumkami jest na max 30minut

Moglbys cos wiecej napisac, tzn. trzeba sciagnac kolo pasowe?? odkrecic obudowe sprezarki??

a gdzie te gumki kupic ????

czy to sa te gumki???

http://auto-klima.com.pl/sklep2/product_info.php?cPath=21_22_26&products_id=52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie od jakiegos czasu slychac dziwne chrobotanie,sczegolnie kiedy wrzuce na D i nie puszczam hamulca,W sobote posiedzialem pod autem i takie dzwieki wydaje sprezarka klimy.

Po przeczytaniu tego tematu mam juz wieksze pojecie co z tym zrobic ale nie wiem co w koncu wymienic -gumki w sprzegle czy cale sprzeglo ?Jest mozliwosc to jakos sprawdzic przed wymiana czy poprostu wymienic kompletne sprzegielko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz dokladnie czy te dzwieki nie dobiegaja z wnetrza sprezarki, bo ja wymienilem lozysko, napinacz. za kazdym razem na chwile sie poprawialo, po czym dziwek przy wylaczaniu klimy powracal. a ze wszystko dym specjalnie nie dziala to sie tym nie przejmuje ze raz na jakis czas cos tan zagrzechocze. zaznaczam ze jak klima dziala to jest cisza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...