Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Rozrusznik ????

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

mam taki problem poniewaz audi nie chce mi odpalic tzn odpali ale nie za pierwszym razem,jak przekrece kluczyk i zapalam to tak cos tylko szumi ,gwizdze ,tak jakby automat od rozrusznika jakos tak , a rozrusznik nie krecil wogole!!!!czy vag pokaze jakas usterke w rozruszniku???

Opublikowano

powinien coś tam pokazać. Może to tylko szczotki na rozruszniku.

Opublikowano

Nie pokaże.

Wymontować rozrusznik i naprawić lub oddać komuś kto naprawi.

Opublikowano
Nie pokaże.

słuchaj kolegi. On jest mądrzejszy. Czyli nie pokaże. :wink:

Opublikowano
jak przekrece kluczyk i zapalam to tak cos tylko szumi ,gwizdze
tak jakby automat od rozrusznika jakos tak , a rozrusznik nie krecil wogole!!!!

To kręci czy nie?

Bo jak to pierwsze to masz bendix do wymiany ale wtedy rozrusznik kręci się ale nie silnikiem.

Jak to drugie to wtedy pstryka a rozrusznik wogóle się nie kręci, ani silnikiem. Wtedy to szczotki mogły się skończyć albo coś z elektrowłącznikiem

Opublikowano
  • Autor
jak przekrece kluczyk i zapalam to tak cos tylko szumi ,gwizdze
tak jakby automat od rozrusznika jakos tak , a rozrusznik nie krecil wogole!!!!

To kręci czy nie?

Bo jak to pierwsze to masz bendix do wymiany ale wtedy rozrusznik kręci się ale nie silnikiem.

Jak to drugie to wtedy pstryka a rozrusznik wogóle się nie kręci, ani silnikiem. Wtedy to szczotki mogły się skończyć albo coś z elektrowłącznikiem

rozrusznik nie kreci ,tak jakby ten bendiks nie odbijal czy cos

Opublikowano

nie ma co gdybać. Tak czy siak trzeba wymontować, na stół i oglądać. Wymiana szczotek to około 100 zł.

Opublikowano
  • Autor
nie ma co gdybać. Tak czy siak trzeba wymontować, na stół i oglądać. Wymiana szczotek to około 100 zł.

jest tam dobre dojscie zeby samemu wyciagnac???czy niebardzo!!!

Opublikowano

no tak średnio z tym dojściem. Musiałbyś mieć kanał i odkręcić sprężarkę od klimy. Jeśli nie masz pojęcia o mechanice to odradzam.

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

Odgrzebe starocia zeby nie zakladac nowego tematu :

krece i slysze jakby silnik był krecony ALE bez kompresji (jakbys krecił rozrusznikiem bez swiec) i autko wtedy nie odpala. Zdarzyło mi sie to juz kilka razy na mrozie .... Gdy autko cieple nie ma problemu ...

Mysle ze to bendix...

Jak myslicie ?

Jaki koszt nowego?

Podpowie ktos ?

Objaw jest taki ze zakrece odpale samochód i czasami przerwie (nie zdazy załapac) i potem autko kreci juz tak jakby nie było wkreconych swiec czasami załapując a czasami zalewając silnik :/

Co to jest ?

Rozrusznika szukac całego ? Czy tylko bendix ? A moze to wina koła dwumasowego ? Nie znam sie na tym niech ktos podpowie bo nie mam zmaiaru rozbierac tego 30 razy : chce wyjąc rozruch , zmienic bendix albo włozyc dobry rozrusznik a nie wkrecac i wykrecac dla rekreacji :wallbash:

Opublikowano

wygląda na to że bendix do wymiany, jak jest poniżej 0 to jest taki objaw na 100% ,to znaczy im temperatura niższa to rozrusznik ma ciężej dlatego bendix przepuszcza, a jeżeli chodzi o koszt nowego to do 100zł. :thumbup:

Opublikowano

Jeżeli słychac że rozrusznik odpala - zakręci ale silnik przy tym stoi jak wryty to problem jest z bendixem, poprostu nie zazębia.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.