[B5 1Z] Lodówka w aucie

18 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zamontować lodówkę w swojej audi. Ma ktoś jakis pomysł gdzie ją zmontować? Może ktoś już montował lodóweczkę w swoim aucie? Jak ją zamocować? Gdzie? Myślałem o zamocowaniu jej w bagażniku. Co o tym sądzicie? Oczywiście musi być możliwość szybkiego jej wyjęcia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość Michał

Bagaznik wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Jakich rozmiarów jest ta lodówka?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O to chodzi że jeszcze jej nie mam i chce dostosować lodówkę do posiadanego miejsca

ale myślę że będzie miała ok 20L pojemności

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

osobiście umieściłbym lodówkę w bagażniku tuż za siedzeniami aby można było do niej sięgnąć poprzez odchylenie oparcia siedzenia :mysli:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Doprowadź sobie odpowiednie zasilanie do tej lodówki. Proponuje bezpośrednio od aku dwa przewody jeden na "+" i drugi na "-". Załóż bezpiecznik na przewód prądowy, 10 - 15 cm za akumulatorem. Ja mam coś takiego http://www.allegro.pl/item647957942_krolewicz_trucklodowka_man_volvo_daf.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Innego miejsca nie można w aucie osobowym sobie wyobrazić jak bagażnik...

Ja ulokowałbym ją przy jednym z boczków,jeżeli byłaby w prostokącie....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tylko bagażnik....a jakie jest zużycie prądu?...bo się zastanawiałem też nad tym..fajna sprawa jak jeździ gdzie dalej... :good:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tylko bagażnik....a jakie jest zużycie prądu?...bo się zastanawiałem też nad tym..fajna sprawa jak jeździ gdzie dalej... :good:

od 35 do 90 wat (około 3A)w czasie pracy, ale sadzę że jak wstawisz do lodówki zimne napoje i do tego ze dwa wkłady ze zamrażalki dużego zużycia prądu nie będzie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość Michał

Zajebioza jest taka lodówka , w sceniku miałem ori lodówke, była ulokowana zamiast środkowego fotela,super sprawa na dalekie wyjazdy :good:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak tylko informacyjnie...

A może wystarczy Ci klimatyzowany schowek?

Było o tym dużo na forum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ale do B5 klimatyzowany schowek???

że do B6 to rozumiem, ale taka lodóweczka w bagażniku to ciekawy pomysł, są takie na 12v do zapalniczki, podłączyć na stałe, z bezpiecznikiem, zamocować do boczku i jest extra :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tylko B6 ma gniazdo zapalniczki pod ciągłym napięciem, więc aku by padał co noc, musiał by być jakiś włącznik i wyłącznik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a po co komu lodówka skoro praktycznie co 10km zimny browarek lub red bul-a można kupić na stacji benzynowej

dla mnie to tylko zawalisko w bagażniku i do tego trzeba jakoś konkretnie ją zamontować żeby nie fruwała po tym bagażniku bo browarki się spienią :>

no ale to tylko moje zdanie :mysli:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ale do B5 klimatyzowany schowek???

ja mam :naughty:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tylko B6 ma gniazdo zapalniczki pod ciągłym napięciem, więc aku by padał co noc, musiał by być jakiś włącznik i wyłącznik

Zużycie prądu normalnej lodówki samochodowej z kompresorem (nie mylić z chłodziarką z wiatraczkiem) jest na tyle małe, że nawet tego nie zauważysz na akumulatorach ;)

Ja w ciężarówce nawet na weekendy nie gaszę :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zużycie prądu normalnej lodówki samochodowej z kompresorem (nie mylić z chłodziarką z wiatraczkiem) jest na tyle małe, że nawet tego nie zauważysz na akumulatorach ;)

Tylko Ty masz w ciężarówce 2 x 12 V i to jakiej mocy baterie .......pewnie ze 190 Ah jedna i podejrzewam, że w weekend przepalasz auto.....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko Ty masz w ciężarówce 2 x 12 V i to jakiej mocy baterie .......pewnie ze 190 Ah jedna i podejrzewam, że w weekend przepalasz auto.....

Zgadza się. Mam 2 x 220 Ah ;)

Nie zmienie to faktu, że na wskażniku napięcia nie widać żadnej różnicy od piatku wieczora, do wieczora w niedziele :P

Auta nie przepalam, bo w domku sobie siedzę :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta