Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Lodówka w aucie


grisha_g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zamontować lodówkę w swojej audi. Ma ktoś jakis pomysł gdzie ją zmontować? Może ktoś już montował lodóweczkę w swoim aucie? Jak ją zamocować? Gdzie? Myślałem o zamocowaniu jej w bagażniku. Co o tym sądzicie? Oczywiście musi być możliwość szybkiego jej wyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście umieściłbym lodówkę w bagażniku tuż za siedzeniami aby można było do niej sięgnąć poprzez odchylenie oparcia siedzenia :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadź sobie odpowiednie zasilanie do tej lodówki. Proponuje bezpośrednio od aku dwa przewody jeden na "+" i drugi na "-". Załóż bezpiecznik na przewód prądowy, 10 - 15 cm za akumulatorem. Ja mam coś takiego http://www.allegro.pl/item647957942_krolewicz_trucklodowka_man_volvo_daf.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innego miejsca nie można w aucie osobowym sobie wyobrazić jak bagażnik...

Ja ulokowałbym ją przy jednym z boczków,jeżeli byłaby w prostokącie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko bagażnik....a jakie jest zużycie prądu?...bo się zastanawiałem też nad tym..fajna sprawa jak jeździ gdzie dalej... :good:

od 35 do 90 wat (około 3A)w czasie pracy, ale sadzę że jak wstawisz do lodówki zimne napoje i do tego ze dwa wkłady ze zamrażalki dużego zużycia prądu nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy miał taką lodówkę zamontowaną w kufrze i bardzo sobie chwalił !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko informacyjnie...

A może wystarczy Ci klimatyzowany schowek?

Było o tym dużo na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do B5 klimatyzowany schowek???

że do B6 to rozumiem, ale taka lodóweczka w bagażniku to ciekawy pomysł, są takie na 12v do zapalniczki, podłączyć na stałe, z bezpiecznikiem, zamocować do boczku i jest extra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co komu lodówka skoro praktycznie co 10km zimny browarek lub red bul-a można kupić na stacji benzynowej

dla mnie to tylko zawalisko w bagażniku i do tego trzeba jakoś konkretnie ją zamontować żeby nie fruwała po tym bagażniku bo browarki się spienią :>

no ale to tylko moje zdanie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko B6 ma gniazdo zapalniczki pod ciągłym napięciem, więc aku by padał co noc, musiał by być jakiś włącznik i wyłącznik

Zużycie prądu normalnej lodówki samochodowej z kompresorem (nie mylić z chłodziarką z wiatraczkiem) jest na tyle małe, że nawet tego nie zauważysz na akumulatorach ;)

Ja w ciężarówce nawet na weekendy nie gaszę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko B6 ma gniazdo zapalniczki pod ciągłym napięciem, więc aku by padał co noc, musiał by być jakiś włącznik i wyłącznik

Zużycie prądu normalnej lodówki samochodowej z kompresorem (nie mylić z chłodziarką z wiatraczkiem) jest na tyle małe, że nawet tego nie zauważysz na akumulatorach ;)

Ja w ciężarówce nawet na weekendy nie gaszę :P

Tylko Ty masz w ciężarówce 2 x 12 V i to jakiej mocy baterie .......pewnie ze 190 Ah jedna i podejrzewam, że w weekend przepalasz auto.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko B6 ma gniazdo zapalniczki pod ciągłym napięciem, więc aku by padał co noc, musiał by być jakiś włącznik i wyłącznik

Zużycie prądu normalnej lodówki samochodowej z kompresorem (nie mylić z chłodziarką z wiatraczkiem) jest na tyle małe, że nawet tego nie zauważysz na akumulatorach ;)

Ja w ciężarówce nawet na weekendy nie gaszę :P

Tylko Ty masz w ciężarówce 2 x 12 V i to jakiej mocy baterie .......pewnie ze 190 Ah jedna i podejrzewam, że w weekend przepalasz auto.....

Zgadza się. Mam 2 x 220 Ah ;)

Nie zmienie to faktu, że na wskażniku napięcia nie widać żadnej różnicy od piatku wieczora, do wieczora w niedziele :P

Auta nie przepalam, bo w domku sobie siedzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...