Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Czy przy wymianie rozrządu profilaktycznie wymienic "IMBUSIk"


fotograf87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów

Miesiąc temu kupilem AUDI z przebiegiem 102.000km dzisiaj mam juz 105.500 i przymierzam sie do wymiany rozrządu.

Powiedzcie mi czy warto profilaktycznie wymienić ten napęd pompy olejowej? Chodzi mi o ten "IMBUSIK"

WIEM, ŻE ABY TO ZROBIĆ TRZEBA PODOBNO MIEĆ ROZEBRANY PRZÓD, ZDJĘTY ROZRZĄD I PODNIEŚĆ Z PODUSZEK SILNIK NA OK. 20CM

Jeśli się mylę, to mnie poprawcie :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zmienil bo z tych info co masz na forum zaniedbanie tego ma chorendalne skutki i drogie w naprawie a koszt imbusika to 12zl-15zl,jak juz to rozbiezesz to wymien imbusik sprawdz jego gniazdo osadzenia czy nie jest wyrobione i chyba najwazniejsze przyjzec sie calemu ukladowi napedu pompy oleju(stopniowi zuzycia),,czyli chyba lancuchowi w twoim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek23: dzieki za posta, szkoda, że tylko TY odpowiedzialeś mi.. chetnie poczytałbym wypowiedzi innych klubowiczów.

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domelq: mowisz o zmianie kompetu, znaczy czego dokładnie?

jesli chodzi o pompę wody to wiem ze trzeba ją wymienić obowiązkowo przy wymianie rozrzadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień rozrząd,pompe wodną.napinacz paska wielorowkowego, imbusik , zębatkę pompy olejowej,łancuch napędzający pompe olejową i napinacz tego łańcucha.Wtedy jeszcze pojeżdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o części spytaj kolegę z forum TOM77, ma dobre ceny i raczej wszyscy są zadowoleni z jego usług

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebywam obecnie w UK. rozrząd wymieniłem po zakupie auta ,teraz kupiłem łańcuch ,napinacz,zębatke pompy ,imbusik zapłaciłem około 75 funtów w serwisie Audi.Jak znajde czas to się wezmę za wymiane tego ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebywam obecnie w UK. rozrząd wymieniłem po zakupie auta ,teraz kupiłem łańcuch ,napinacz,zębatke pompy ,imbusik zapłaciłem około 75 funtów w serwisie Audi.Jak znajde czas to się wezmę za wymiane tego ustrojstwa.

To do roboty i następnym razem wymieniaj od razu całość. Zaoszczędzisz czas i pieniążki i będziesz miał pewność, że wszystko jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wymienił od razu rolkę na alternatorze jak jest trudne dojście bo potem może być gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama wymiana zabieraka, czyli jak tam piszecie imbusika nic nie da.

nalezy dokladnie zweryfikowac stan napedu walkow wyrownawczych czyli, kol lancuchowych, napinacza lancucha, oraz zabieraka oraz gniazda zabieraka w walku wyrownowazajacym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniałem rozrząd to tak naprawde niewiele wiedziałem o tym silniku BLB.Pomogło forum, teraz wiem dużo więcej zwłaszcza że przerobiłem temat zmiany BLB na BKD ale nie u siebie.Teraz na pewno zrobiłbym wszystko od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalezy dokladnie zweryfikowac stan napedu walkow wyrownawczych czyli, kol lancuchowych, napinacza lancucha, oraz zabieraka oraz gniazda zabieraka w walku wyrownowazajacym

zamierzam właśnie to zrobić przy wymianie rozrządu w moim silniku. poza tym przymierzam sie ostro do zmiany silnika na BKD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...