Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Zepsuty mechanizm przedniej szyby


robert29

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz zacząć od zdjęcia tapicerki ,pod nią wszystko znajdziesz.Jak poszła linka to mechanizm masz do wymiany.Poszukaj na forum gdzieś jest jak się za to zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odkręceniu śrub, przy zdejmowaniu tapicerki uważaj na zatrzaski bo można je łatwo połamac :cool1:

Tak, czy siak się część połamie. Ja uważałem jak tylko się da ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odkręceniu śrub, przy zdejmowaniu tapicerki uważaj na zatrzaski bo można je łatwo połamac :cool1:

Tak, czy siak się część połamie. Ja uważałem jak tylko się da ;)

najlepiej zakupić zapasowe przed zdejmowaniem :decayed:

choć i na tych co zostaną wszystko sie dobrze trzyma :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył ale podobnie jest z przodu.Troszkę pracy jest bo należy rozebrać praktycznie całe drzwi,aby wymontować podnośnik.

Jak nie masz pojęcia o tym będzie problem :)

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t82816.0.html;highlight=rozbieranie+drzwi+b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zdemontować lusterko, wygłuszenie, wykręcić śruby torx 2 z lewej i dwie z prawej z tym że jedna schowana w drzwiach od "czoła" odkręcić prowadnice na dole dwie śruby torx, wypiąć białe plastiki trzymające przewody lusterka i linkę do drzwi i zdemontować uszczelkę górną oraz koło lusterka taką małą.

Możliwe że coś jeszcze się wykręca nie pamiętam. U mnie to rozebrane jeździ już drugi tydzień także jeśli się upewnisz że to jednak linki bez rozkręcania to rozkręcaj jak już bedziesz miał nowy mechanizm.

Bo na chwilę nie ma sensu tego składać.

Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacyjnie dodam bo może ktoś kiedyś trafi że linka mechanizmu z drzwi lewych pasuje zamiennie do drzwi prawych (sam mechanizm oczywiście nie)

koleś z allegro mi omyłkowo przysłał mechanizm lewy zamiast prawego i przełożyliśmy samą linkę ... ale roboty z tym tyle że szkoda gadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie padła sama linka. Wiem że roboty z tym od cholery bo probowałem naprawiać póki nie zauważyłem że osłonka linki się zdeformowała.

DObra informacja może trafię jakiś uszkodzony to kupie samą linkę. Wprawę już mam. :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może jak rozebrać ramkę tylnich drzwi, bo szukam szukam, czekam i się doczekać niemoge

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie na pewno podobnie. Jak nie rozbierzesz to się nie dowiesz. Raczej wszystkie srubki trzeba odkręcić jak z przodu i powinno wyjść.

Ja przód rozkręcałem na intuicje więc pewnie z tyłem dasz sobie rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te śruby to tam masz ostro pochowane... pod uszczelkami itp... przydałaby się ETKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie na pewno podobnie. Jak nie rozbierzesz to się nie dowiesz. Raczej wszystkie srubki trzeba odkręcić jak z przodu i powinno wyjść.

Ja przód rozkręcałem na intuicje więc pewnie z tyłem dasz sobie rade.

Nosz kurcze juz 2 razy próbowałem to rozkręcać i zawsze mi czasu brakło. Trak mnie szlafia z tym wszystkim ale do 3 razy sztuka. Tylko musze dokładnie zobaczyc co mi sie skasztaniło (najprawdopodobniej plastiki) w podnośniku tylnej szyby i kupic na allegro przed molestowaniem się z tymi drzwiami.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trak mnie szlafia

no czegoś takiego jeszcze nie widziałem... słyszałem ale żeby widzieć to mi się nie trafiło :naughty:

a żeby było na temat to dodam że całość za pierwszym razem przy 2-osobowym składzie zajęła 3 godzinki... było powolutku żeby nie schrzanić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi samemu podobnie. A co samej przypadłości to chyba kolejny bug który wychodzi w tym modelu :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rozkrecilem i padla mi linka wraz z slimakiem wszystko poskrecane narazie szybe sklinowalem kolkiem do znalezienia podnosnika na allegro nic nie widze

Radzę kupić nową w Aso -używka nie wiadomo ile pochodzi :)

[br]Dopisany: 25 Czerwiec 2009, 08:23_________________________________________________

Będzie na pewno podobnie. Jak nie rozbierzesz to się nie dowiesz. Raczej wszystkie srubki trzeba odkręcić jak z przodu i powinno wyjść.

Ja przód rozkręcałem na intuicje więc pewnie z tyłem dasz sobie rade.

Nosz kurcze juz 2 razy próbowałem to rozkręcać i zawsze mi czasu brakło. Trak mnie szlafia z tym wszystkim ale do 3 razy sztuka. Tylko musze dokładnie zobaczyc co mi sie skasztaniło (najprawdopodobniej plastiki) w podnośniku tylnej szyby i kupic na allegro przed molestowaniem się z tymi drzwiami.

pozdr

podjedz na spota -pomożemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąski ile może kosztować nówka podnośnik i czy kupi same szyny z linkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...