Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Założenie gazu do Audi B5 1.8


Tomek4don

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym założyc gaz do mojego autka Audi a4 1.8 1996r szukam dobrego i taniego serwisu w Bydgoszczy czy ma ktos moze jakies namiary na dobry serwis??? I czy w tym silniku bedzie dobrze sie gaz sprawowal??? Dzieki za wszelkie pomoce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To jak sprawował się będzie gaz zależny od stanu w jakim znajduje się silnik i jego osprzęt :wink4:

Poszukaj na forum a będziesz wiedział jaka instalacja jest zalecana :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego polecam poczytać forum i dowiedzieć sie czego konktetnie chcesz zeby gazownik wiedział, że gada z konkretnym gościem.

A co do silnika 1,8 to bedzie chodził śmiało z reszta teraz jest mało silników, które nie chcą chodzić an sekwencji.

Ze swojej strony polecam centralkę stag 4

wtryski magicjet lub matrix

reduktor powiedzmy zavoli S (na upartego moząn założyc zeta N ale to 20 zł róznicy wiec lepiej miec wydajniejszy)

i butla w koło oraz wlew w klapce paliwa.

W wawie taki zestawik kosztuje 2tyś zł z 2 letnią gwarancją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie polecam TDI;) Auto-Flasz jest godny polecenia z tego co czytałem na innym forum i mawet niebendziesz musiał wiedzieć co chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gazu nie polecam lepiej kup tdi bardziej ci sie to opłaci :rolleyes:

Miałes kiedyś gaz, że odradzasz???

Ja nie polecam Tdi to zabawka dla bogatych i cierpliwych.

Poranne klekotanie i trzęsienie budą odstrasza, a żeby był chociaz ekonomiczny w porównaniu do gazu to nie powiem. Policz sobie na trasie taki Tdi spali 6l (6x4,14zł=24.84zł) a benzyniak na trasie spali 9l (9x1,8=16,2zł). Oszczędnośc na 100km w porównaniu do diesla to 8,64zł.

Dodam, że zakup taniego diesla to bagno jakich mało. Ze świecą szukać silnika z małym przebiegiem a jeśli takowy sie znajdzie to tanio nie bedzie. Ewentualne naprawy w dieslu sa mega kosztowne. Wtryskiwacze 2tyś zł, regeneracja pompy 3 tyś zł, regeneracja turbo 1 tyś zł.

W benzyniaku w kapitalnym remoncie możemy sie zamknać w kwocie 1,5-2 tyś zł i cieszyć sie długie km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymona4

Synku jak ja miałem gaz to Ciebie jeszcze na świecie nie było

sam mam benzynę i każdy co już trochę przeżył to wie ze gaz to żadna oszczędność po to jest forum żeby się wypowiadać odradzam to odradzam a niech każdy robi jak chce

ile kosztuje przegląd do gazu

wymiana filtrów kopułek świec regulacji

i nikt mi nie powie ze nie na straty mocy u nas jest Audi 1,8 z LPG nie ma żadnych szans ze mną i mi podobnymi a no bo na gazie

gaz to oszczędność przy tankowaniu i nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synku jak ja miałem gaz to Ciebie jeszcze na świecie nie było

sam mam benzynę i każdy co już trochę przeżył to wie ze gaz to rzadna oszczędność po to jest forum żeby się wypowiadać odradzam to odradzam a niech każdy robi jak chce

ile kosztuje przegląd do gazu

wymiana filtrów kopolek świec regulacji

i nikt mi nie powie ze nie na straty mocy u nas jest Audi 1,8 z LPG nie ma rzadnych szans ze mną i mi podobnymi a no bo na gazie

gaz to oszczędność przy tankowaniu i nic wiecej

No wątpie że mnie jeszcze na swiecie nie było ale nich Ci bedzie. Mój ojciec założył satcje tankowania LPG w 1994 roku to ludzie nie wiedzieli z czy to sie je.

Pewnie miałeś poloneza z instalką pierwszej generacji na klasycznym mixerze podciśnieniowym. Jak masz zwężkę w dolocie to pewnie, że spadek mocy musi byc.

Przegląd z instalacją gazową droższy o 50zł

Wymiana filtrow (fazy lotnej 11zł a fazy ciekłej 3zł) a w dieselku comanmniej 100zł filtr kosztuje a ile cyrków ze zmianą tego, niech Ci sie zapowietrzy to zapomnija o bezawaryjnosci autka, kombinacje z przelewami itp.

Wymiana świec co jakieś 30kkm koszt rzędu 50-60zł (wymiana świec żarowych 50-60zł za sztukę o ile uda sie ja wykręcić :>)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymona4

Jak ojciec stacje gazu ma to nie dziwota ze LPG tak dzielnie bronisz :polew: :polew: :polew:

do tej pory miałem wszystkie auta na gazie i wiem ze to żadna oszczędność a każdego czas doświadcza na swój sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ojciec stacje gazu ma to nie dziwota ze LPG tak dzielnie bronisz :polew: :polew: :polew:

do tej pory miałem wszystkie auta na gazie i wiem ze to żadna szczednosc a każdego czas doswiadcza na swój spisob

Sprzedaliśmy ja w 2000 roku ale ja nadal i cała moja rodzina jeździmy na gazie.

Służbowe samochody mam diesle (busiki, osobowe) i powiem jak nowe to jest ok ale jak maja juz kilka lat to już bajki nie ma. A firma kupuje diesle bo rocznie robią przelot 50-100kkm. A osoby prywatne nie po to płacą 8-10tys zł wiecej żeby stały w garazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nikt mi nie powie ze nie na straty mocy u nas jest Audi 1,8 z LPG nie ma rzadnych szans ze mną i mi podobnymi a no bo na gazie

gaz to oszczędność przy tankowaniu i nic wiecej

Twoje niepolecanie wyniaka jedynie z Twojej niewiedzy.

A wszystkie kłopoty z gazem wynikaja z niewiedzy gazowników i tego że klijent zawsze mówi ma byc tanio a nie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymona4

Poczytajcie sobie wątki PROBLEM Z LPG na tym forum albo innych ile tego jest jeździjcie dalej na gazie i życzę wam pomyślności wiedzę co do gazu mam przerabiałem LPG trzeciej generacji w 124 300E

sekwencja w primerze i bunkierek w Audi 100 bloss w BMW 530

nie ma idealnych instalacji każdy co trochę pojeździł to wie wam się dobrze jeździ puki się wtryski nie wytrą nie strzeli czujnik za 500 zł albo będzie trza wymieniać kupę rzeczy bo obrotów nie ma jak należy

na gaz to są kuchenki a nie samochody :thumbdown::sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe poczytaj sobie lepiej problemy z dieslem na tym luba na innym forum, to dopiero jest parodia

a jeżeli nie zauważyłeś to już nowe samochody w salonach możesz kupić w z gazem, to że miałeś przykre doświadczenia to nie znaczy że wszyscy takie mają

ja miałem już pare aut na gazie, B3 1.6,b3 coupe 2.0, w124 230, b4 2.6Q, i teraz jest a4 1.8 i wiem że są problemy jedynie z gazownikami którzy nie wiedzą co robią,

jak zakładałem gaz do MB to nikt w kraku sie nie chciał podjąć bo "mercedesy nie lubią gazu" wyśmiałem ich, znalazłem zakład co tak mi założył instalke że NIGDY nie miałem problemu z gazem ani z benzyną, przejechałem 120kkm (zakładałem jak miał 240kkm, sprzedałem w idealnym stanie technicznym jak miał 360kkm) i zawsze paliłem na gazie nigdy nba benzynie, niekiedy sie przejechałem na PB tylko tak żeby przeczyścić wtryski i tyle (nawet przy -25 palił od razu)

to są bajki że gaz jest zły i be, a jakieś czujniki padające to jest argument z nieba bo prędzej ci padnie przepływka czy kable przy benzynie niż czujnik przy LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymona4

Pisać możesz wszystko ale nigdy ci nie uwierzę ze miałeś 124 i to jeszcze 2,3 i chodził ci idealnie głupota jak ich mało :thumbdown: piszesz głupoty żeby postawić na swoim mercedes ma mechaniczny wtrysk paliwa wiesz co to jest wydaje mi się ze nie masz pojęcia :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie tu jest problem, że nie ma fachowców u nas od gazu, ja znalazłem i działał bez zarzutu, miałem gaz przez 3,5 roku, przez pierwsze dwa miesiące jeździłem na regulacje bo obroty skakały i tyle, jak słyszałem jak ludzie mówią że im strzela, rozwala obudowy filtrów, krzywi przepustnice to nie mogłem uwierzyć, fakt że mi padły po jakimś czasie kable WN no i świece od razu wymieniłem ale więcej nie robiłem nic, oprócz filtrów i oleju, to było kochane auto ...

oczywiście nie musisz mnie wierzyć, też bardzo na tym mnie nie zależy ale gaz miałem, mam i będę miał

ps. co do KE-Jetronic-a to wiem tyle ile trzeba, a gaz miałem mikserowy a nie wtryskowy więc o co biega ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymona4

Jesteście fanatykami lpg :polew: :polew: :polew:Nie lubicie gdy ktoś krytykuje co macie założone hehe 1,8 objeżdża go 1,6 bez LPG ale ja tankuje za. 2 zł :polew: :polew:Jeśli kupujesz auto i wiesz ze nie będziesz miał na benzynę żeby nim jeździć to kup se rower :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę że tu nie chodzi o samą krytykę tylko jej formę, jak ignorant taki jak ty pisze że na gaz to są kuchenki, a potem jeszcze że nie stać mnie na benmzyne a stać mnie na auto to już w ogóle,

myślę że ciebie nie stać na instalkę LPG i dlatego jeździsz swoim 1.8 na PB 100km miesięcznie i "objeżdzasz" takie 1.8T LPG na śniadanie każdej niedzieli

to mój ostatni post w tym temacie, znowu OT zrobiony a informacji dla pytającego minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymona4 jak chcesz z kimś dyskutować to zachowaj jakiś poziom, a i sprawdzić ortografie też warto od czasu do czasu, bo tych wypocin czytać się nie da.. Żebyś to jeszcze klecił coś do rzeczy to byłoby pół biedy.

:offtopic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...