Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AQD] Wzrosło spalanie


marqiz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio zauważyłem że bardzo wzrosło spalanie w moim samochodzie, poprzednio utrzymywało się na poziomie 14-15 litrów na 100km w cyklu miejskim, obecnie spala ok 20 litrów na 100km w mieście. Natomiast spalanie w trasie pozostało bez zmian ok 8,9 litra na 100km.

Może ktoś miał podobny problem.

Dodam że:

Nie korzystam z klimatyzacji, nie stoje w dłuższych korkach, paliwo tankuje na tej samej stacji co zawsze i nie zmienił się styl mojej jazdy.

Jedyne co zauważyłem to że na niskich obrotach silnik popada w lekkie drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp z Vag albo miernikiem do mierzenia napiecia wpinasz sie w kostke,wtedy patrzysz napiecie-powinno chyba wachac sie w okolicach 1volt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wartości odczytywanie z VAGu powinny być dla obydwu sond takie same? Tzn. wahać się w tych samych granicach. Bo u mnie jest zauważalna różnica. O czym to może świadczyć? To samo na PB i LPG. Różnią się przeważnie ok. 0.04-0.07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u mechanika, podłączył samochód pod komputer, nic nie wykazało, brak błędów, może jakieś inne pomysły czemu tyle pali?

Wymień sonde lub wyczyść czujnik temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim rozbierzesz pół auta, jedź do kogoś kto ma pojęcie o mechanice tego silnika. Po podpięciu pod komputer sprawdż wartości rzeczywiste i wtedy może zobaczysz co nie gra. z niektórymi czujnikami jest tak, że mimo iż są zepsute komputer nie wywala błędu bo "trochę" działają. najlepiej zapiąć kompa i z nim trochę pojeżdzić.

ps.

strasznie dużo Ci palił 14 -15 l. na maxa mój mi wziął 14.5 l jadąc 100 km praktycznie cały czas w korku, tak to po mieście nie stojąc zbytnio w korkach zadowala się 11,5l max, w trasie około 9,3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na maxa mój mi wziął 14.5 l jadąc 100 km praktycznie cały czas w korku, tak to po mieście nie stojąc zbytnio w korkach zadowala się 11,5l max

ja pierniczę, to mój 1.8 w korku 50/50 miasto/trasa nie przekraczając 100km/h łyka 15 lpg bez problemu, jakbym zrobił 100km mieście z korkami to myślę 19lpg jest realne bez niczego, aha i nie jest to mój ani pierwszy samochód ani pierwszy na gazie

jak wam 2.8 :kox: palą 11 po mieście to nic tylko lać i jeździć :polew:

sorki za offtopic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...