Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak zdjąć podłogę ?


osek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przez tą cholerną wode... ; /

musze teraz wywalić całą podłoge żeby to jakoś wysuszyć i zobaczyć skąd to cieknie... mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić?

czy ta wykłądzina zachodzi przez skrzynie biegów? (automat) musze te wszystkie plastiki odkręcać? nie bede miał z tym wiekszych problwmów? czy wrecz przeciwni ?

czy konsola moze zostac czy... ?

(nia zakłądając dodatkowego tematu- jak ecu? musze przedtem zdjac to plastkiowe opierzenie szyby przedniej ?

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis cały dzień walczyłem i... zrezygnowałem ; ] zeby wyciągnąć tą podłoge musiałbym całą konsole przednią rozebrac... i potem jeszcze wszystkie metalowe elementy itp z niej, bo podłoga jest "cała" za tymi elementami... wiec od groma tego by było....

powkładałem śrubokręty i ferelka cały dzien daje... jeszcze z tydzien i powino byc suche : D

i mam nadzieje że uszczelnienie ecu i uszczelki od linki otweirajacej maske pomoze...

pozdrawiam i dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Aby wymontować cała podłogę należy zdemontować kanapę tylną dolną, fotele przednie, cały tunel środkowy i tunel centralny tam dzie masz radio i klimę, wszystkie plastiki na progach, , plastik nad pedałami, plaski na podnóżek, Dużo rozkręcania ale w 3 godziny można sięwyrobić i cała dywanik podłogi wyjęty. Od spodu jest przyklejonw gombka i ona bardzo dużo wody trzyma.Ja nie miałem nigdy zalanego i tylko po zimie jest ta gąbka mokra.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ja mialem podobny problem.. woda w autku i zeby dobrze wysuszyc musialem wyjac podloge. wcale nie jest to az tak skomplikowane wystraczy wyjac kanape fotele progi i z przodu dkrecic tulel środkowy pozniej wyjac radio, plastiki konsoli srodkowej i pozniej wystarczy odkrecic 4 śruby na dole przy mocowaniu konsoli do podlogi auta wyjac kawalek blachy, pozniej odkrecic sterownik od AirBAG(wczesniej zdjac kleme z akumlatora), wyjac nadmychy na tył auta i powoli wyciagnac podloge.. z wlozeniem tez nie mialem wiekszych problemow, troszke czasu schodzi z dopasowaniem z przodu. aa podczas wyjmowania nalezy uwazac na pedał gazu zeby go nie oblamac! mi wymontowanie zajelo jakies 2,5- 3 godziny. podloga schla caly dzien na sloneczku i supew wyschla tylko co jakis czas wyciskalem z gabki wode ktora sciekala na dół. a woda mi sie dostala od strony kierowcy po lince od otwierania maski.. mialem zapchane oba kanaly spustowe pod aku i serwem, linke jak i obudowe kompa dokladnie zasilikonowalem zeby w przyszlosci problem sie nie pojawil.. teraz mam suchotko i fajniutko w autku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wyciągnąłeś całej podłogi, ale nie masz już za to foteli, to moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest podniesienie podłogi ile się da ustawienie samochodu na pochyle (przód wyżej) i pod wykładzinę wstawić jakiś badyl czy coś. Zrobić z tego taki namiot.

Gąbkę co jakiś czas wyciskać, a wodę która ścieknie na podłągę gąbką odsysać.. I znowu wyciskać gąbkę i odsysać. Generalnie jest to masakra, bo gąbka pod wykładziną chłonie wodę lepiej niż tampon :) Ale szybko moża pozbyć się cieczy.

W ten sposób wysuszyłem wnętrze właściwie w jedną noc. Farelka również dmuchała w środek - wiadomo.

A z samochodu wylałem wiadro 35l wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że autko już wysuszone ale dla potomnych podpowiem że najlepiej podjechać na jakaś myjnie która dysponuje sprzętem do prania tapicerek i wodę z podłogi "wyciagnać" sam używam takiego sprzętu dokładniej puzzi 100, oczywiste jest że podłoga po zabiegu nie będzie całkiem sucha ale wiele szybciej wyschnie potem na świeżym powietrzu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem zawaliły mi się kanaliki pod akumulatorem i musiałem wszystko powyciągać żeby nie rozbierać tunelu centralnego tam gdzie radio i klima przeciąłem wykładzinę z tyłu za panelem centralnym i zaoszczędziłem czas teraz w ogóle nie widać że coś tam było ruszane tak więc jak ktoś nie chce się męczyć to proponuje zrobić tak jak ja to zrobiłem duże ułatwienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi kanalikami pod aku to faktycznie lipa mi też zalało auto może nie aż 35 litrów wody :tongue4: ale woda była, po oczyszczeniu kanału jak ręką odjął teraz czeka mnie ta sama operacja u kumpla tez ma wodę w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem zawaliły mi się kanaliki pod akumulatorem i musiałem wszystko powyciągać żeby nie rozbierać tunelu centralnego tam gdzie radio i klima przeciąłem wykładzinę z tyłu za panelem centralnym i zaoszczędziłem czas teraz w ogóle nie widać że coś tam było ruszane tak więc jak ktoś nie chce się męczyć to proponuje zrobić tak jak ja to zrobiłem duże ułatwienie

JAK TO mozna przeciac jak tam nie ma zadnego dostepu ???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez zalalo i musze wyciagnac wykladzine wszystko spoko powiedzcie mui tylko jak zdjac te plastiki wokol progow nie chce niczego polamac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...