Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] 2.7 TDI nowe wozidełko :)


Pzwmichal

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj kumpel chciał mi opchnąć lampy bixenonowe z rozbitej A4, tak się zastanawiam, czy gra warta świeczki. Chce stare lampy i 1000 zł dopłaty. Trochę obawiam się braku spryskiwaczy i samopoziomowania, choć jak on sądzi cały ten system poziomujący jest wmontowany w lampy. Nie wiem czy tak jest. Pewne jest natomiast, ze przy każdej kontroli miałbym jazdę i tłumaczenie się :) [br]Dopisany: 02 Lipiec 2009, 21:04_________________________________________________

nie zaczynajcie po raz 1000 dyskusji na temat multi bo juz to nudne niczym opowiesci o 2.5 tdi...

skoro kupil to pewnie wie... a jak nie wie to moze łatwiej mu bedzie żyć bez tej wiedzy...

ciagle zapominacie ze skrzynie w b7 sa poprawione..

no właśnie zastanawia mnie fakt, czy Audi strzela sobie samobója montując takie awaryjne skrzynie czy są to tylko opowieści typu kolega kolegi tak miał itp :)

Stawiajac koledze pytanie o skrzynie, chodzilo mi o przyjemnosc czy satysfakcje z jazdy z manualem czy z automatem. Dyskusje czy dobre czy nie dobre to inna bajka i inny temat.

Same lampy xenonowe mysle ze nie warto montowac, chocby ze wzgledu na te kontrole co pisales i na przeglad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system samopoziomujący jest bardziej złożony i zawiera chociazby czujniki na wahaczach, temat omawiany na forum, ale chyba nikt sie nie dorobil jeszcze dokladanego...

spryski to juz latwiej dołożysz, zderzak nawet juz ze spryskami dolozysz za kilkaset zlotych i sie nie tlumaczysz, gdzies na forum masz opis montazu i podlaczenia, bo nie jest to tak do konca tylko do przelozenia.

samoboja to audi strzela sobie nie tylko ze skrzynia ale z niektorymi rozwiazaniami chociazby silnikow ale po czesci jest tez tak ze narzekaja Ci ktorym cos sie sypnie a zadowoleni nie opowiadaja na prawo i lewo ze wszystko jest okey..

co do multi to mozesz pewnie pare dni studiowac forum czytajac same tematy o multi. ale jak na razie widac w B7 spisuja sie o niebo lepiej niz w b6..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kumpel chciał mi opchnąć lampy bixenonowe z rozbitej A4, tak się zastanawiam, czy gra warta świeczki. Chce stare lampy i 1000 zł dopłaty. Trochę obawiam się braku spryskiwaczy i samopoziomowania, choć jak on sądzi cały ten system poziomujący jest wmontowany w lampy. Nie wiem czy tak jest. Pewne jest natomiast, ze przy każdej kontroli miałbym jazdę i tłumaczenie się :)

Twoj kolega albo ma bardzo nikle pojecie o lampach xenonowych i systemie samopoziomowania albo jest czlowiekem ktory zeruje na nie wiedzy innych.Ten system jest skomplikowany i naprawde drogi.Czujniki ktora reguluja wysokosc wiazki swiatla znajduja sie na tylnym i przednim wahaczu i nie daj sobie w wmowic ze jest inaczej.Do tego jesli lampy sa doposazone w uklad doswietlajacy zakrety to cena takich lamp i calego systemu jest jeszcze drozsza.O ukladzie zmywania reflektorow juz lepiej nie wspominac.

EDIT

widze ze juz kolego mnie uprzedzil :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kumpel chciał mi opchnąć lampy bixenonowe z rozbitej A4, tak się zastanawiam, czy gra warta świeczki. Chce stare lampy i 1000 zł dopłaty. Trochę obawiam się braku spryskiwaczy i samopoziomowania, choć jak on sądzi cały ten system poziomujący jest wmontowany w lampy. Nie wiem czy tak jest. Pewne jest natomiast, ze przy każdej kontroli miałbym jazdę i tłumaczenie się :) [br]Dopisany: 02 Lipiec 2009, 21:04_________________________________________________

nie zaczynajcie po raz 1000 dyskusji na temat multi bo juz to nudne niczym opowiesci o 2.5 tdi...

skoro kupil to pewnie wie... a jak nie wie to moze łatwiej mu bedzie żyć bez tej wiedzy...

ciagle zapominacie ze skrzynie w b7 sa poprawione..

no właśnie zastanawia mnie fakt, czy Audi strzela sobie samobója montując takie awaryjne skrzynie czy są to tylko opowieści typu kolega kolegi tak miał itp :)

Niestety, ale multi jest bardzo delikatna skrzynią. Ale co tam - tak jak napisałeś, wszystko się w końcu posypie i nie jest powiedziane, że akurat Tobie się ja uda popsuć :> Szwagier w A6 C6 zajechał 2x tipa, więc... :naughty:

W same bix'y się nie baw - szkoda zachodu bez całej wymaganej przepisami reszty :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że te xenony nie były wymontowane z mojej niuni a jeżeli tak to w Marcu wkładałem nowy przedni czujnik poziomowania xenonów więc bez obaw ale z czujnikami i wiązkami ale wtedy to z 2000 będzie.

BTW nie przejmuj się opiniami innych na temat wyposażenia. Auto ma dawać zadowolenie Tobie a nie ludziom z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadowolenie to dają uciechy innego rodzaju :polew: Auto ma dobrze służyć, a skoro odpowiada w pełni właścicielowi, to macie symbiozę idealną :kox: EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne ale z Multitronic. Ja bym tej skrzyni nie kupił i to nie ze względu na jej usterkowość itp. chodzi o sposób działania. Z :quattro: i Tipem byłoby :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu 2500 km moge powiedzieć, ze ten silnik jest stworzony do tej skrzyni. W aucie panuje zupełna cisza, słychac tylko delikatny pomruk V6 :) Spalanie na poziomie 8-9 litrów miasto/trasa tez nie jest złe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten silnik jest stworzony do tej skrzyni. W aucie panuje zupełna cisza, słychac tylko delikatny pomruk V6 :)

w manualu jest to samo :naughty:

ten silnik pod względem kultury pracy niema sobie równych :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bardzo ciepło więc przystąpiłem do przygotowania autka do zimy. Mycie, glinkowanie, polerowanie i wosk. Wszystko przy użyciu Meguiar'sa. Efekt piorunujący. Czas 3 godziny. Teraz się zimy nie boję :)

Nawoskowałem tez przednią szybę, ciekawe czy nie będę płakał w deszczu :)

dsc02847mg.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obawiaj sie o multi, skrzynie te bez problemowo robia kolo 300 tys bez remontu pod warunkiem wymiany filtrów i oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obawiaj sie o multi, skrzynie te bez problemowo robia kolo 300 tys bez remontu pod warunkiem wymiany filtrów i oleju

absolutnie się nie obawiam, przy 100tys km wymieniłem olej i wyczyściłem (zdaniem ASO) filtr, także na razie mogę śmigać, a przy około 130 tys km pomyślę nad wymianą filtra, no i oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się tylko zastanawiam.....dlaczego tak wszyscy tu komentując samochody martwią się o czyjeś koszta? To raz. Dwa - automat, zapytam kto z narzekających kiedykolwiek jeździł a nie "przejechał się " automatem i ten mu się "wysypał" ? Podejrzewam, że szczyt marzeń na tym forum to koniecznie quattro, full wyposażone, koniecznie ze skórą i silnikiem 3.0 ew. z silnikiem doładowanym wirusem. Reszta to mam wrażenie nie ma co się tu czym chwalić. No sorry każdy ma na co go stać i co chce mieć. Proszę żebyście się czasem więc powstrzymali i nie pisali głupot w stylu- fajny ale ma multi i się wyłoży. Wasze też się wyłożą, kwestia czasu i nie muszą mieć multi do tego. Poza tym fakt, że skrzynie te nadal są produkowane oznacza chyba, że nie są wkładane tam "dla jaj". Krew mnie zalewa jak czytam tu te "stereotypy" o multi czy 2,5 TDI. Michał masz zajebiaszcze auto i jeśli będę zmieniać na B7 to takiego będę szukać. Sorry, że odzywam się jak temat dawno zakończony, ale dziś grzebałam po forum za sprawa poszukiwania wiadomości o B7 w twojej konfiguracji. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Magda :)[br]Dopisany: 06 Październik 2010, 16:29_________________________________________________Wiosna przyszła i wczoraj było pierwsze mycie w tym roku. Przez zimę wprowadziłem kilka zmian w aucie. Zwykłe stołki zastąpiły sportowe z elektryką lędźwi, poza tym lekka ściema szyb oraz włącznik świateł z Auto. Mody raczej słabe ale zawsze coś nowego :)

dsc6459j.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc6464.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc6470d.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Magda :)[br]Dopisany: 06 Październik 2010, 16:29_________________________________________________Wiosna przyszła i wczoraj było pierwsze mycie w tym roku. Przez zimę wprowadziłem kilka zmian w aucie. Zwykłe stołki zastąpiły sportowe z elektryką lędźwi, poza tym lekka ściema szyb oraz włącznik świateł z Auto. Mody raczej słabe ale zawsze coś nowego :)

dsc6459j.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc6464.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc6470d.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

:good: Wesołych Świąt :> żeby nie lało i nie popsuło efektu

:tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi na sprzedaż gdyby ktoś szukał pewnego autka. Oczywiście za darmo nie oddam. Cena ok 37-38 tys. zł :( Po 4 latach 50% ceny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...