Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie otwiera się klapa bagażnika z pilota


stelo

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku nie działa otwieranie klapy z pilota oraz po naciskaniu klamki z mikroprzełącznikiem w blendzie klapy (otwieram obecnie tylko za pomocą kluczyka co jest bardzo doskwierające)
Po przeczytaniu pierwszego posta w temacie zdemontowałem siłowniczek i wymieniłem ową blaszkę. Zabieg naprawy nie pomógł więc zakupiłem za 35 zł używany siłowniczek co również nie pomogło.
Zastanawiam się teraz więc co jest przyczyną problemu. Przewody we wiązce?
Centralny zamek i podświetlenie tab. rej. działają w klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja wymieniłem ten siłownik a klapa dalej raz się otwiera a raz nie. Co innego może być przyczyną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj nie mogę otworzyć tylnej klapy, otwiera się tylko kluczykiem.

Czy w A4 B7 sedan jest ten sam problem z tą blaszką w silniczku siłownika?

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pelonek1 napisał:

Od dzisiaj nie mogę otworzyć tylnej klapy, otwiera się tylko kluczykiem.

Czy w A4 B7 sedan jest ten sam problem z tą blaszką w silniczku siłownika?

Zobacz przewody w przelotce między karoserią, a klapą. Gruby przewód masowy lubi pękać i dzieją się cuda z otwieraniem, jak i światłami w klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2020 o 05:43, afroo. napisał:

Zobacz przewody w przelotce między karoserią, a klapą. Gruby przewód masowy lubi pękać i dzieją się cuda z otwieraniem, jak i światłami w klapie.

Zerknę na to w wolnym czasie. W sumie to żebym nie mógł otworzyć kluczykiem to już dawno bym zerknął :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2020 o 05:43, afroo. napisał:

Zobacz przewody w przelotce między karoserią, a klapą. Gruby przewód masowy lubi pękać i dzieją się cuda z otwieraniem, jak i światłami w klapie.

Więc tak. Przewody w obydwu przelotkach sprawne, silniczek siłownika centralnego zamka też sprawny (sprawdzany na krótko po podłączeniu baterii 9V). Gdzie szukać dalej problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pelonek1 napisał:

Więc tak. Przewody w obydwu przelotkach sprawne, silniczek siłownika centralnego zamka też sprawny (sprawdzany na krótko po podłączeniu baterii 9V). Gdzie szukać dalej problemu?

Jeśli napięcie nie dochodzi do silniczka klapy a przewody masz ok to moduł komfortu pod lupę. Masz w nim jakieś błędy? Zrób test mk(po teście będzie błąd awaryjnego otwarcia zamków po dzwonie-to normalne) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pila24 napisał:

Jeśli napięcie nie dochodzi do silniczka klapy a przewody masz ok to moduł komfortu pod lupę. Masz w nim jakieś błędy? Zrób test mk(po teście będzie błąd awaryjnego otwarcia zamków po dzwonie-to normalne) 

Przed chwilą testowałem MK i po testach tylko jeden błąd:

01366 - Otwarcie na skutek sygnału wypadku.

Z tego co piszesz to błąd niegroźny. Gdzie dalej szukać?

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pelonek1 napisał:

Przed chwilą testowałem MK i po testach tylko jeden błąd:

01366 - Otwarcie na skutek sygnału wypadku.

Z tego co piszesz to błąd niegroźny. Gdzie dalej szukać?

 

13 minut temu, pelonek1 napisał:

Przed chwilą testowałem MK i po testach tylko jeden błąd:

01366 - Otwarcie na skutek sygnału wypadku.

Z tego co piszesz to błąd niegroźny. Gdzie dalej szukać?

Pisałeś że otwierasz z kluczyka,a dokładniej to otwierasz fizycznie w kluczykiem w zamku klapy? czy chodziło o otwarcie bagażnika a pilota a nie działa otwieranie z mikrostyku klapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pila24 napisał:

Pisałeś że otwierasz z kluczyka,a dokładniej to otwierasz fizycznie w kluczykiem w zamku klapy? czy chodziło o otwarcie bagażnika a pilota a nie działa otwieranie z mikrostyku klapy?

Klapę mogę otworzyć tylko kluczykiem w zamku klapy. Nie działa z pilota, z mikrostyku klapy oraz z mikrostyku w drzwiach kierowcy. Wcześniej działało wszystko, w jednym momencie przestało.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2020 o 05:43, afroo. napisał:

Zobacz przewody w przelotce między karoserią, a klapą. Gruby przewód masowy lubi pękać i dzieją się cuda z otwieraniem, jak i światłami w klapie.

 

W dniu 24.10.2020 o 17:24, pila24 napisał:

Jeśli napięcie nie dochodzi do silniczka klapy a przewody masz ok to moduł komfortu pod lupę. Masz w nim jakieś błędy? Zrób test mk(po teście będzie błąd awaryjnego otwarcia zamków po dzwonie-to normalne) 

Dopiero dzisiaj zabrałem się za to na poważnie bo oprócz niesprawnego otwierania klapy na fisie miałem błędy od przepalonych żarówek (lewa tylna pozycja oraz przeciwmgielne w klapie nie działały). Problemem były przewody w przelotce, słabo je wtedy oglądałem, nie wiedziałem że tą rurkę pomiędzy tymi gumami które wchodzą w klapę i karoserię da się ściągnąć. Na szybko polutowane, jak problem się pojawi następnym razem wymienię przewody na nowe.

IMG_20210206_162913.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dołącze się bo już nie mam pomysłu. Z dnia na dzień bagażnik przestał się otwierać ręcznie. Działa jak otwieram z pilota oraz kluczykiem, podświeetlenie tablicy działa, na fisie pokazuje prawidłowo czy otwarty bagażnik. Kiedyś sprawdzałem już przewody w przelotce bo pokazywało mi błąd spalonej żarówki ale polutowałem dwa kabelki i śmiga.  Zacząłem od ściagnięcia blendy bo wyczytałem, że mogą to być zimne luty. Tak więc rozebrałem, oczyściłem, zlutowałem z powrotem dalej nic. Potem zobaczyłem patent z blaszką. No to wyjąłem ten siłownik z zamka, dostałem się do środa silniczka i wymieniłem( zrobiłem z bezpiecznika 30a) wyczyściłem wszystko, popsikałem konkatem, złożyłem i dalej nie działa. Na koniec sprawdziłem ten odcinek w przelotce , znalazłem jakiś lekko nadłamany  jakby tylko izolacja pękła ale nie był przerwany (gruby brązowy) zaizolowałem i złożyłem do kupy. Dalej nic. Zeskanowałem vagiem auto i żadnego błędu z tym związanego. Nie mam pomysłu co dalej robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...