Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czekam na uwagi i opinie - ROCKFRORD FOSGATE - filmiki


fotograf87

Rekomendowane odpowiedzi

No o tym nie pomyslalem, ciagle mialem w glowie zasilanie kazdego glosnika z osobna czyli dwu kanalowym wzmakiem.

Ja osobiscie nie montowalbym tego filtra bo majac 2 RF T1-ki i dobry wzmak wszystko co podlaczysz moze tylko pogorszyc, znieksztalcic a nie polepszyc ten odbior. Tymbardziej to urzadzenie, powiedzmy nie z wyzszej polki :wink4:[br]Dopisany: 19 Lipiec 2009, 21:10_________________________________________________Jakie masz radio w aucie? Bose nie masz z tego co pamietam?

Masz taki wzmacniacz?

http://www.designs-carpage.de/bilder/Endstufe_sub/subwoofer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak juz bede to podłączął wszystko... uzyje tego filtra albo i nie... :)

tak dokladnie tak... mam taki wzmacniacz jak na zdjeciu

a radio to RNS-E

a jak TY proponujesz to podpiąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez tego wynalazku :wink4: bezposrednio pod kable wtyczki ori wzmaka. Za pomoca takiej "zlodziejki"

img2820i.jpg

wtyczka.jpg

Z kablami RCA (chinch), ucinacz koncowki z jednej strony druga strone do nowego wzmaka i jest git :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem, tyle ze bez tego "super" urządzenia heheh... skoro mówisz, że będzie dobrze to tak zrobię :)

PS. a te złodziejki widzialem ostatnio u znajomego elektryka - fajna sprawa - też je wykorzystam :)

dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprubowac jak bedzie cos nie tak to zawsze znajdziemy inne wyjscie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... musi to być monoblock ktory ma 1000rms lub wiecej w 4 ohmach lub w 1 ohmie... [...]

Musisz przygotowac sie na to , ze cena monoblocka , ktory potrafi generowac 1000W lub wiecej RMS przy 4 Ohm bedzie 2,3-krotnie wyzsza od tego ktory ma 1000W RMS przy 1 Ohm. Po za tym 1000W RMS Oriona WCC a 1000W RMS Carpowera to na szczescie 2 zupelnie inne przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watson, wiem o cenie ze jest wyzsza.. pisałem poprostu jakie mam wyjscia... niestety opcja 1000RMS @ 4ohm jest opcja bardzo kosztowna na którą mnie nie stać :) zostaje mi opcja 1ohm.

Wiem ze 1000 RMS Oriona, Rockforda to nie te same 1000 RMS Carpowera, JbL'a czt Magnata ...

Mysle ze max do konca wrzesnia bede mial juz ciekawy "piecyk" :)

pozdrawiam

[br]Dopisany: 20 Lipiec 2009, 23:05_________________________________________________Wzmacniacz już kupiony :)

Wypadło na ROCKFORDA T10001BD. Mam nadzieje, że sprzęt dotrze do mnie bez zbędnych niespodzianek i będzie z nim wszystko okey.

Niestety będę go miał dopiero z początkiem września ;/ - paczki z USA długo "kursują"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie odwlecze to nie uciecze :wink4:

Czekamy, bo sie dobrze zapowiada przynajmniej od strony sprzetu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne hifoniki,lanzary!!!!! Kolego jak masz suby rockforda to idz dalej i zafunduj sobie wzmak z rockforda np t20001bd spiąć je na 2 lub 1 ohm i będzie dobrze miałem go i spalił mi dwie p3-ki zmieniłem na t1500-1bd i nienarzekam na brak mocy. Napewno musisz jeszcze pomyśleć nad zasilaniem bo jeden kondziolek tego nie uciągnie musi być jeszcze jeden a najlepiej dodatkowa bateria z tyłu.[br]Dopisany: 23 Lipiec 2009, 23:12_________________________________________________a ten t1000bd będzie za słaby choć na pewno da popalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam .... na zawody sie raczej nie wybieram .. mysle ze ten T10001BD w zupelności wystarczy. Wg papierów ma około 1500RMS w 1ohm przy 14.4V... pomysle cos nad drugim kondziorem... szkoda mi dokładać następnego akumulatora bo waga auto wzrosnie o jakies 15-18kg hehe

Hifon którego mialem podobno miał słabą kontrolę nad głośnikiem, w maju mialem zamontowane moje RF razem z Hifonem 1606d w MAZDZIE MX-3 ( w skrzyniach otwartych -szczelinowych) i uzuskałem wynik 146,6 db

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle, ze wystarczy, wiekszy kondensator i :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel1: mam pytanko, TY pewnie się orientujesz... Z tego co mi wiadomo trzeba mieć identyczne kondensatory żeby połączyć dwa. To prawda? Bo dwa różnych firm czy różne modele mogą mieć różne czasu rozładowania/impulsu i takie połączenie może nie dać egzaminu.

Zastanawiam się nad hybrydowym kondensatorem Rockforda - 10 farad'ów - model RFC-10HB

Co sądzisz o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel1: mam pytanko, TY pewnie się orientujesz... Z tego co mi wiadomo trzeba mieć identyczne kondensatory żeby połączyć dwa. To prawda? Bo dwa różnych firm czy różne modele mogą mieć różne czasu rozładowania/impulsu i takie połączenie może nie dać egzaminu.

Zastanawiam się nad hybrydowym kondensatorem Rockforda - 10 farad'ów - model RFC-10HB

Co sądzisz o tym ?

Rezystancja wewnetrzna kondensatora wzrasta wraz z jego pojemnoscia, czyli czym wiecej F tym wiekszy jest jego opor wewnetrzny i co za tym idzie, mniejsza jego zdolnosc do szybkiego "oddawania" pradu i zasilania wzmaka.

Takie monstrum 10F (krorych pewnie i tak nie osiagnie) jest naprawde zbedne w Twoim przypadku, zamiast przeplacac kup lepiej drugi taki sam.

Konednsatory powinny byc raczej takie same by tak jak juz pisales mialy te same parametry.

Musisz polaczyc je rownolegle. Cw=C1+C2+Cn

[br]Dopisany: 24 Lipiec 2009, 19:23_________________________________________________Widze, ze projekt umarl :confused4:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_mocne_audio_do_avanta_i_nie_tylko_rockford_fosgate-t92385.0.html;topicseen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, oglądałem niedawno w gazecie test drogiego kondzia 10F który nie osiągał nawet 7F maksymalnie a i tak uznali to za rewelacyjny wynik. Poza tym takie monstrum jest nie potrzebne nigdzie poza zawodami.

Reszte napisał CI Muskel1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie :)

Projekt nie umarł i nie umrze :)

Wystawiłem skrzynie z ciekawosci czy ktos sie zainteresuje. Jakby znalazl się na to chetny kupiłbym sobie dwie T2 :)

Tak wiec cierpilowsci koledzy :)

Wzmacniacz jest juz 2 tygodnie "na morzu" wiec moze za jakies 3 tygodnie jak nie ocla paczki będę miał wszystko podłączone :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie :)

Projekt nie umarł i nie umrze :)

Wystawiłem skrzynie z ciekawosci czy ktos sie zainteresuje. Jakby znalazl się na to chetny kupiłbym sobie dwie T2 :)

Tak wiec cierpilowsci koledzy :)

Wzmacniacz jest juz 2 tygodnie "na morzu" wiec moze za jakies 3 tygodnie jak nie ocla paczki będę miał wszystko podłączone :tongue4:

No to swiat uratowany :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz ma naprawdę ogromny zapas mocy. Do normalnego słuchania w zupełności wystarcza 1/3 skali potecjometra GAIN. Audi jest naprawdę dobrze wygłuszone/wyciszone. W środku wszystko "jęczy", kierownica i wszystkie fotele drżą.Na zewnątrz nie słychać zbyt dobrze basu. Jestem zadowolony i to bardzo. Jeśli ktoś ma ochotę złożyć podobny zestawik proszę o kontakt na PW. Służę pomocą w sprowadzeniu sprzętu.

Wiecej FILMIKÓW wrzucę w niedługim czasie :)

W chwili obecnej mam tylko jeden robiony na szybkiego ;p

oto link: http://danielIDEA.w.interia.pl/Film039.mp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...