Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czekam na uwagi i opinie - ROCKFRORD FOSGATE - filmiki


fotograf87

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwole włączyć sie do rozmowy i powiem tak. :) Do normalnego słuchania tak jak powiedział stempel72 wystarczy subik 10cali 200-300RMS

_Bartek_ widział już moją "skrzyneczke" ale jej nie słyszał. Podejrzewam, że nie słyszał żadnego woofera ROCKFORDA. Z tego co pamietam _Bartek_ ma zamkniętą skrzynkę z głośnikiem PowerBass.

Gwarantuje jednak, jakościowo bass ROCKFORDA nie bedzie gorszy od PB. Tak jak powiedział Muskel1 głośniki te są bardzo szybkie w obudowie closed. Jestem pewien, ze _Bartek_ nie wyczuje swoim uchem różnicy w szybkości basu swojej 25 i moich dwóch 30 :)

_Bartek_ poczytaj sobie o ROCKFORDZIE bo to chyba jedna z nielicznych firm, która ceni sobie jakość, prezycję jak również moc. A jak posłuchasz u mnie to wtedy bedziesz przekonany ze nadają sie do słuchania na codzien :)

pozdrawiam

Ośmielę się mieć inne zdanie na temat tego konkretnego produktu RF. Wygląd głośnika rzeczywiście przykuwa uwagę, logo firmy i cena także. Niestety czar pryska kiedy głośnik zostanie rozebrany na części pierwsze. Pod tymi wszystkimi elementami plastikowymi kryje się przeciętny, klasyczny przetwornik obudowany ładnymi elementami z tworzywa sztucznego. Teoria jak zwykle swoją drogą a praktyka i rzeczywistość swoją. Moce podawane przez producenta, jakie może/mogą znieść cewka/cewki głośnika dają do myślenia kiedy przekonamy z jakich materiałów jest wykonana sama cewka i karkas. Dodatkowo zastanawiające są rozwiązania służące do chłodzenia tych elementów (na podstawie własnych doświadczeń i opinii osób zawodowo zajmujących się regeneracją przetworników) śmiem nawet twierdzić , iż wentylacja/chłodzenie w tych modelach pozostawia wiele do życzenia. Aby nie być gołosłownym i nie rozpowszechniać niesprawdzonych opinii jako przykład podam 3szt RF z serii Power, które uległy uszkodzeniu po kilku tygodniach/miesiącach użytkowania. Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie produkty z tej firmy posiadają jakieś wady, oczywiście nie oznacza to, że zawsze, wszędzie i w każdym przypadku takie objawy występują, ale jak na takie doświadczenie, renomę i cenę tej firmy, spodziewam się , że takie niedociągnięcia są zwykłym wypadkiem przy pracy.

ps. szkoda że z dawnej jakości z jakiej znana była firma Rockford Fosgate pozostaje już coraz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no kawał dobrej roboty i sprzęcik zacny :hi: Rockford to już nie byle co, szczególnie wzmaki które mają zaniżoną moc czasem a tak na prawde mają jej troszeczke wiecej niż znamionowo :D nawet ładnie trzącha autkiem u Ciebie :D nie myślałemś nad zawodami i jakimiś pomiarami ile to dmucha :naughty: bo jestem ciekawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie wzmaki które mają zaniżoną moc czasem a tak na prawde mają jej troszeczke wiecej niż znamionowo

Każa naprawdę porządna firma firma stosuje tego typu zagrywki w tej branży :good:

Szacun za strone wizualną całej zabudowy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęt już został dawno sprzedany... dla ciekawskich powiem, że dmuchnąłem na nim 142,6 db - mierzone TERM-LAB'em - więc wynik w 100% prawdziwy a nie jakiś zaniżony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...