Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubezpieczenie w Axa, gdzie haczyk?


Rekomendowane odpowiedzi

Ktos ma jakies doswiadczenia z ta firma? Wszedzie wychodzi mi okolo 25-30%

wiecej za pakiet oc, ac + nw. Tylko w axie dziwnie nieska stawka. No i teraz

sie zastanawiam w czym rzecz. A ubezpieczenie zawiera sie przez telefon wiec

ciezko dokladnie zapoznac sie z umowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO w standardzie nie masz ubezpieczenia od kradzieży (tak przynajmniej jest wyliczana składka jak sobie wypełniasz wniosek przez net) - o to musisz specjalnie poprosić przez tel. (przez net nie ma takiej opcji).

Dodatkowo - teoretycznie korzystają z katalogu Eurotaxu do obliczenia wartości pojazdu (wartości nie masz na polisie !!!) ale jak poprosiłem o konkretną kwotę na dzień dzisiejszy to wyszło ok. 5-8% niżej niż taka sama wycena zrobiona bezpośrednio w Eurotaxie więc być może korzystają z katalogu dla komisów gdzie jest cena zakupu i sprzedaży i biorą tą niższą w razie np. szkody całkowitej lub kradzieży (ale to tylko moje gdybanie niczym nie potwierdzone) albo mają jakiś "inny" Eurotax :cool: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, faktycznie jak tam dzwonilem mila pani nie chciala mi podac wyceny wartosci samochodu i ubezpieczenia twierdzac ze jest ona plynna i obliczana w razie potrzeby. Moze to tutaj jest haczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wprost poprosiłem o stan na dzień kiedy dzwoniłem i takową wartość dostałem :-)

Haczyk to raczej nie jest pod warunkiem stosowania faktycznie Eurotaxu takiego "normalnego" a nie "komisowego" bo pozostałe firmy ubezpieczeniowe też z takowego korzystają jak coś. Różnica nawet rzędu 10% w wartości samochodu na pewno nie spowoduje różnicy 30% w składce.

Bardziej stawiam na to, że w standardzie AC nie ma kradzieży i kwestia czy się o to upomniałeś czy nie. No i druga sprawa czy porównujesz do standardowych ubezpieczycieli operujących przez agentów (typu PZU, Warta) czy może do ubezpieczeń tego samego typu jak np. Link4 albo Allianz Direct? Bo jeśli do takich "standardowych" to taka różnica jest spora ale wynika m.in. z tańszej obsługi ubezpieczenia co może się odzwierciedlać w składce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym pakiecie jest ubezpieczenie od kradziezy. A cene porownuje do stawek w PZU i Link4 gdzie wyszlo mi bardzo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...