Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] AUDI A4 1,9 TDi '96 co ile zmienia się olej ???

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

baskecior, to jestes odwazny :wink: dzieki za info

Opublikowano
baskecior, to jestes odwazny :wink: dzieki za info

:mrgreen:

No problem.

Opublikowano
baskecior, proponujesz co 10k...w 115KM na pompowtryskach tez??

Oleje do PD są z reguły dużo bardziej odporne, ale jak wspomniałem nasze paliwa są jakie są ... lepiej częściej niż rzadziej ... w PD nie rzadziej niż co 15 kkm.

??? nie rozumiem ??? olej pod PD ??? przecież produkowane spełniają normy dla PD i starszych więc zalewane tym samym olejem.

[ Dodano: 2006-06-14, 11:52 ]

1 pytanko jeszcze...ostatnio mialem polsyntetyk (12k) i znow wrocilem na pelny...ma prawo cos sie stac nie tak?? mam 200k autentycznego przebiegu

Powinno być ok. Ja przeszedłem z minerała na pełny syntetyk i silnik bangla ok.

Przejście takie z minerała na FULLsyntetyk trzeba ostrożnie przeprowadzić gdzyż może się zdażyć że z oleju srobi sie kisil/galareta. Kiedyś dzieś zanalazłem zdjecia zatartego w ten sposób motorku, po rozebraniu jeden wielki syf. Wiec przejści takie lepiej traktować możę jako przepłukani silnika i niedługo ponownie olej wymianić.

Opublikowano

??? nie rozumiem ??? olej pod PD ??? przecież produkowane spełniają normy dla PD i starszych więc zalewane tym samym olejem.

Coś chyba sobie pomyliłeś.Do PD leje się całkiem inny olej , który spełnia konkretne normy :wink:

Opublikowano

??? nie rozumiem ??? olej pod PD ??? przecież produkowane spełniają normy dla PD i starszych więc zalewane tym samym olejem.

Coś chyba sobie pomyliłeś.Do PD leje się całkiem inny olej , który spełnia konkretne normy :wink:

tutaj jest troszke do poczytania

-> http://www.streetracing.pl/forum/viewtopic.php?t=2125

Opublikowano

Mozna spokojnie przejezdzic 15 tys, ale niech kazdy zrobi jak uwaza co bedzie najlepsze dla swojego autka :smile:

Opublikowano

ja wymieniam co 10tyś km, jeżdże na Mobilu 10W40 Turbo Diesel

Opublikowano
ja wymieniam co 10tyś km, jeżdże na Mobilu 10W40 Turbo Diesel

czyli polsyntetik tak?? ja jak narazie leje pelno syntetyczny olej ale chyba go wymienie w przyszlym roku na taki jak twoj

Opublikowano
ja wymieniam co 10tyś km, jeżdże na Mobilu 10W40 Turbo Diesel

czyli polsyntetik tak?? ja jak narazie leje pelno syntetyczny olej ale chyba go wymienie w przyszlym roku na taki jak twoj

jak silnik nie bierze oleju,bangla jak nalezy to po jasna cholere :!: zmieniac na polsyntetyk :?:

Opublikowano

Według instrukcji obsługi wlewając dobry ojej np. Shell syntetic można przejechać do 30tys. Nawet fabrycznie niektóre Audi mają ustawiony zmienny czas przeglądów.

Opublikowano
Według instrukcji obsługi wlewając dobry ojej np. Shell syntetic można przejechać do 30tys. Nawet fabrycznie niektóre Audi mają ustawiony zmienny czas przeglądów.
owszem ale tylko w nowych autach ale i tak nie polecam tak dlugo smigac :wink:
Opublikowano
Według instrukcji obsługi wlewając dobry ojej np. Shell syntetic można przejechać do 30tys. Nawet fabrycznie niektóre Audi mają ustawiony zmienny czas przeglądów.

Tak zgadza się , tylko to nie dziala w Polsce :wink:

Opublikowano
Według instrukcji obsługi wlewając dobry ojej np. Shell syntetic można przejechać do 30tys.

nie polecam ..... :wink:

Opublikowano
przejechać do 30tys

:shock: :shock: :shock:

Opublikowano
ja wymieniam co 10tyś km, jeżdże na Mobilu 10W40 Turbo Diesel

czyli polsyntetik tak?? ja jak narazie leje pelno syntetyczny olej ale chyba go wymienie w przyszlym roku na taki jak twoj

jak silnik nie bierze oleju,bangla jak nalezy to po jasna cholere :!: zmieniac na polsyntetyk :?:

po to ze silniczek ma coraz wiekszy przebieg i nie potrzebne jest lanie full syntetyku,

napewno autko przejedzie 30 tys no ale bez przesady wtedy to olej juz smola bedzie i napewno nie wyjdzie na dobre silniczkowi

Opublikowano

jak silnik nie bierze oleju,bangla jak nalezy to po jasna cholere :!: zmieniac na polsyntetyk :?:

po to ze silniczek ma coraz wiekszy przebieg i nie potrzebne jest lanie full syntetyku,

:shock: ciekawa teoria .... mozesz ja rozwinac a szcególnie stwierdzenie : "nie potrzebne"...

Opublikowano
po to ze silniczek ma coraz wiekszy przebieg i nie potrzebne jest lanie full syntetyku,

Dla mnie to czym bardziej zluzyty to tym bardziej trzeba dbac o niego, a nie dobijac go coraz to gorszymi olejami. :mrgreen:

  • 2 lata później...
Opublikowano

30000 to przegiecie!!!A ile znów kosztuje ten olej żeby na nim oszczędzac.Jak szkoda zrób 15000 a jak bardziej szkoda to nie wymieniaj........

Opublikowano

Kolego czy patrzysz na daty tych postów? :gwizdanie:

Już drugi raz piszesz w wątku który był w 2006 roku :kox:

Opublikowano

moze ma chec na odgrzanego kotleta :gwizdanie:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.