Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio do 600 zł


Rekomendowane odpowiedzi

wg mnie najlepiej do audi wsadzic orginal, ale jak juz czegos szukasz to najlepiej sie sprawdza ALPINE, miale model 9812RR, nie wiem ile teraz kosztuje, ale np 9810 RR znajdziesz za ta kase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam byl kupil oryginalne radyjko Audi z CD ..... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś znadziesz to w ciemno Alpine.

Dalej to Clarion, Pionner, Kenwood. Ale to już trzeba posłuchać jak grają bo różnie z tym bywa. Ja wybrałem Pionnera DEH-4700MPB zamiast Clarion 348 (nie pamiętam symbolu) bo ten clarek beznadziejnie grał w porówaniu do Pionnera.

Sony sobie daruj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za tym aby radio pasowało do kokpitu (czarny panel, czerwone podświetlenie): obecnie moi faworyci to: Blaupunkt Bronx MP75 oraz Pionieer 5800. Polecam ale w już jako uzywane Blaupunkt Toronto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za tym aby radio pasowało do kokpitu (czarny panel, czerwone podświetlenie)

Panie, takie rzeczy to tylko w Erze :P hehe

Osobiście popieram, ale są modele godne uwagi i w taki momencie nie zwracałbym już chyba na kolorystyke ;) To ma ładnie grać, a nie wyglądać :)

Może Alpine CDE-9845RR ? Dobre, tanie, MP3 i nawiązuje do kolorystyki wnętrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zobaczcie, ten model sony ma przyciski koloru bursztynowego !

Idealnie bedzie pasowalo do panelu klimatronika.

http://www.chelm.mm.pl/~mietek/info.jpg

Paskudny.Wygląda jak z targu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z wyborem Alpine to nie byłbym tak hop sip. Szczególnie najnowsze modele z niższej półki, czyli do 1000 zł, to kiszka. Mają słabe podzespoły, itd. Jeżeli chodzi o Sony, no cóż jeżeli chcesz, żeby ładnie wyglądało w samochodzie, kolor żaróweczek pasował do podświetlenia deski - to bierz. Ale jeżeli będziesz w przyszłości rozbudowywał CAR-AUDIO, to pamiętaj, że nie buduje się go na SONY. Ze sprzętu do 1000 zł proponuję wziąć Pioneer'a lub JVC, z tym że szukaj takich, które są na tranzystorach MOSFET. Bez wzmacniacza nieźle napieprza takie radio. Seryjne głośniki nie dają już rady na 1/3 mocy radia. Tak więc to jest mój typ i nie jest to wyssane z palca, ponieważ ja też kompletuję powoli sprzęt, a w klubie Vectra Unlimited mamy takich dwóch: NYNY'ego i HANS'a, którzy na sprzęcie zjedli zęby. Clarion jest również godny polecenia. Tutaj masz link do firmy, z której zamawiałem radio - ja jestem zadowolony (sprzęt jest nowy) http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1339743&&listing_sel=2&listing_interval=7&buy=

[ Dodano: 2006-06-06, 21:58 ]

I pamiętaj - radio ma grać: czysto i głośno. Tak więc daruj sobie przy zakupie te wszystkie drobiazgi typu: gniazdo USB, pilot, itd. W to miejsce zainwestuj w podzespoły tego radia: dobre przetworniki, tranzystory MOSFET, dodatkowe filtry i wyścia na np. wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zobaczcie, ten model sony ma przyciski koloru bursztynowego !

Idealnie bedzie pasowalo do panelu klimatronika.

http://www.chelm.mm.pl/~mietek/info.jpg

Zauważ że wyświetlacz już biały.

Mimo to radio dość ciekawe. Polecam wyświetlacze gdzie czcionka jest podświetlona a tło wycienione.

Co do wypowiedzi powyżej. Sony ma jedne z mocniejszych radyjek i jak ktoś mówi nie buduje sie na tym car audio to można podyskutować ale zaczynajać kto i co chce osiągnąć. jeśli ktoś planuje 1 lub 2 pary głośniików zasilane z radia to będzie to dobre rozwiązanie.

Widziałem gdzieś pomiary mocy końcówek wybranych radioCD i Sony był 1 a 2 pioneer dalej nie pamiętam.

Osobiście stawiał bym na sprzęt wygodny w obsłudze, dobrej marki i funkcjami "realnymi do wykorzystania" do tego koniecznie wzmacniacz. W zasadzie na kiepskim wzmacniaczu powinno lepiej zagrać niż prosto z radia - sprawdzone wiele lat temu na radiu MTC + wzmacniacz. Tak jak ktoś powyżej napisał - często w głośnikach nie słychać muzyki a jęki braku mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gdzieś pomiary mocy końcówek wybranych radioCD i Sony był 1 a 2 pioneer dalej nie pamiętam.

Tylko to chyba nie jest az takie wazne. Zreszta pewnie roznice nie byly duze. Liczy sie jakosc dzwieku i brzmienie, a nie moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pamietam jak mialem kiedys owale JBL-a i chodzily u mnie na kenwoode to sie cieszylem ze ladnie graja ale jak zalozylismy Clariona radyjko z dosc wysokiej polki to wtedy pokazaly co te glosniczki potrafia.

Jak dla mnie to Clarion i Alpine. Ale w audi tylko oryginal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...