Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJL] Nieszczelność - połączenie turbiny z kolektorem. Uszczelka ?


giant

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

przy dodawaniu gazu mam dziwny hałas, jakby nieszczelność układu wydechowego. Hałas zlokalizowaliśmy przy turbinie. I tam też przy dodawaniu gazu raz udało mi się zaobserwować lekki dymek. Cały ten element (część przy turbinie albo sama turbina) jest okopcony jakby sadzą. Okopcony element wchodzi w drugi, który jest dalej w lewo a zanim dalej już jest katalizator z sondą lambda.

Czy między okopconym a czystym elementem jest jakaś uszczelka ?

Czy ktoś miał jakąś nieszczelność w tych okolicach ?

Jak ciężko to się rozbiera ?

Poniżej fotka.

Boję się, że lambda może mieć złe odczyty przez tą nieszczelność - chociaż pewności nie mam.

I nie wiem czy ciśnienie doładowania nie będzie przez to mniejsze.

Dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

11072009358kopia.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zbrojonym wężykiem który zaznaczyłeś jest doprowadzony olej do smarowania turbiny(pod ciśnieniem).Wystarczy go tylko dokręcić i powinno to rozwiązać Twój problem.

Spaliny rozgrzewają korpus turbiny do wysokiej temperatury i dlatego wyciekający olej ulega spaleniu(sadza) ale po zewnętrznej stronie turbiny i nie ma to wpływu na pracę sondy.

A ten dziwny hałas powstaje prawdopodobnie przez dogorywającą turbinę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć prawdopodobnie nieszczelność na łączeniu kolektora z turbiną i ukierunkowanie gazów wylotowych będzie okopcało ten przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale czy ktoś to już rozbierał, czy tam jest jakaś uszczelka ? Ile trzeba rozebrać żeby się tam dostać ? Czym uszczelnić ?

Umówiłem się ze znajonym mechanikiem na piątek a w niedziela/poniedziałek jade na urlop 600 km. Zastanawiam się czy ryzykować z rozbieraniem czy zostawić na po powrocie z urlopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...