Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podświetlenie zegarów po otwaciu drzwi


artim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Mam takie pytanko. Ostatnio zauważyłem ze po otwarciu drzwi w A4 z roku '98 podświetlają sie zegary. U mnie czegoś takiego nie ma a przyznam, że wygląda to nieźle :> nie wiem czy tak jest w standardzie czy to jakiś indywidualny bajer. Szukałem na forum ale nie znalazłem żadnych informacji na ten temat...

Jak wygląda to u Was?

Z góry dzięki za odpowiedzi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było czegoś takiego, ktoś pewnie zrobił taki bajer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Mam takie pytanko. Ostatnio zauważyłem ze po otwarciu drzwi w A4 z roku '98 podświetlają sie zegary. U mnie czegoś takiego nie ma a przyznam, że wygląda to nieźle :> nie wiem czy tak jest w standardzie czy to jakiś indywidualny bajer. Szukałem na forum ale nie znalazłem żadnych informacji na ten temat...

Jak wygląda to u Was?

Z góry dzięki za odpowiedzi :good:

Czy chodzi ci kolego o podświetlenie "okienka" przebiegu ?

Czy może chodzi o podświetlenie całego licznika, tak jak jest po włączeniu świateł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry... moje pytanie mogło zabrzmieć dwuznacznie wiec prostuje...

Chodzi mi o podświetlenie okienka przebiegu oraz całego licznika.

Dokładnie wyglądało to tak, że po przekręceniu kluczyka w pozycje otwarcia (była to wersja bez pilota) cały licznik sie podświetlał + oczywiście wewnętrzne oświetlenie jeśli włączone. Reszta ciemna... dopiero po włączeniu świateł mijania zaświecała sie reszta lampek. :shocked:

Wygląda to naprawdę fajnie. :good:

Ma ktoś pomysł jak coś takiego zrobić?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słysze że było takie coś ,może niech ktoś inny się wypowie bo u mnie czegoś takiego nie ma :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ten "bajer" z podświetleniem okienek przebiegu występował dopiero po pierwszym lifcie, czyli po 1998r. W pierwszych A4 tego nie było :(

Ja zmieniłem licznik i nic nie kombinowałem a po otwarciu drzwi podświetlają mi się okienka przebiegu oraz godziny i daty (licznik po drugim lifcie).

No ale jeśli któryś z was chciałby coś takiego zrobić u siebie, tzn w starych A4, to nie widzę większego problemu bo:

-do samego licznika macie doprowadzony kabel od krańcówki kierowcy.

-okienko przebiegu ma osobną żarówkę

Wystarczy troszkę pokombinować aby uzyskać żądany efekt :decayed:

Miłego rezania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ten "bajer" z podświetleniem okienek przebiegu występował dopiero po pierwszym lifcie, czyli po 1998r. W pierwszych A4 tego nie było :(

Ja zmieniłem licznik i nic nie kombinowałem a po otwarciu drzwi podświetlają mi się okienka przebiegu oraz godziny i daty (licznik po drugim lifcie).

No ale jeśli któryś z was chciałby coś takiego zrobić u siebie, tzn w starych A4, to nie widzę większego problemu bo:

-do samego licznika macie doprowadzony kabel od krańcówki kierowcy.

-okienko przebiegu ma osobną żarówkę

Wystarczy troszkę pokombinować aby uzyskać żądany efekt :decayed:

Miłego rezania

Kolego nam nie chodzi tylko o podświetlenie okienka przebiegu ... chodzi o podświetlenie całego licznika czyli prędkosciomierza itd...:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jest do zrobienia, tylko po co ? Sorry że skrytykuję pomysł, ale dla mnie takie rozwiązanie to "wiejski tuning".

To moje zdanie,druga sprawa to kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam rocznik 98 po pierwszym lifcie i po otwarciu samochodu podswietla mi sie tylko okienko przebiegu + lampki w suficie, wiec to zjawisko wystepuje tam gdzie ktos sobie wyrezał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu w mojej jest takie cos, ze jak włacze zapłon to odrazu zapalaja sie liczniki (niby fajnie, ale nie praktycznie, bo czasami udało sie jechac bez swiateł po miescie) :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu w mojej jest takie cos, ze jak włacze zapłon to odrazu zapalaja sie liczniki (niby fajnie, ale nie praktycznie, bo czasami udało sie jechac bez swiateł po miescie) :gwizdanie:

Do takich celów to przerób, żeby za jednym przyciśnięciem gasło całe oświetlenie w aucie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle mnie zrozumiałes, oświetlenie wnętrza gaśnie tak jak powinno, odrazu po przekręceniu kluczyka, a mi chodzi o to, że w tych licznikach co ja mam to podswietlenie liczników zapala się od samego początku, jak tylko przekręce kluczyk (nie musze właczac swiateł drogowych zeby świeciły)

znajomy w a3 też tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wystarczy podpiąć plus po otwarciu drzwi, do plusa podświetlenia przez diodę.

Ale ja u siebie raczej tego nie zrobię.[br]Dopisany: 18 Lipiec 2009, 13:49_________________________________________________Chociaż już kilka razy próbowałem odczytać przebieg przy wyłączonym podświetleniu, więc to ma sens... ale cały licznik - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Select 17 (Instrument Cluster)

Adaptation -> Function 10

-> Channel 19

?xxxx: Illumination Option

0 - Needle and Scala only active at 'Light on"

1 - Needle already active at 'Ignition on'

2 - Scale already active at 'Ignition on'

3 - Scala and Needle at "ignition on" active

tak jest w B6-moze i B5 tez mozna zmienic :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Select 17 (Instrument Cluster)

Adaptation -> Function 10

-> Channel 19

?xxxx: Illumination Option

0 - Needle and Scala only active at 'Light on"

1 - Needle already active at 'Ignition on'

2 - Scale already active at 'Ignition on'

3 - Scala and Needle at "ignition on" active

tak jest w B6-moze i B5 tez mozna zmienic :wink4:

Niestety kolego w B5 tego niema :( a szkoda, bo w A6 C5 i w 3BG jest. Dla bardzo upartych nawet dłubanie w eepromie za wiele nie da. Trzeba rezać mechanicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...