Skocz do zawartości
IGNOROWANY

TEMAT KDT W-WA


wypsiu

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich :hi:

jakie jest wasze zdanie na temat tego co dzieje się w KDT WARSZAWA

ja mieszkam już sporo czasu za granicom nie jest słodko ale jeśli chodzi o social jest naprawdę na poziomie wysokim i się tak zastanawiam kiedy w Polsce ludzie będą mogli w miarę normalnie żyć :wallbash: żal mi tych ludzi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyroki trzeba respektować , jak myśleli że są ponad prawem to się przeliczyli.

[br]Dopisany: 21 Lipiec 2009, 23:16_________________________________________________a co ma socjal w Belgi do sytuacji KDT? nie mieszaj wątków :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie komornik powinien zacząć swoją pracę w nocy - możliwe, że uniknęłoby się takiej zadymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka wizytówka Naszej Stolicy w jej centrum??? No ludzie! Wreszcie!

Od ponad dwóch lat wiedzieli o tym, że do dzisiaj mają opuścić halę ale to chyba za mało czasu dla kupców. Mieli jakieś tam propozycje lokali zastępczych ale nie wiadomo dlaczego odmawiali i myśleli do dzisiaj, że wygrają z policją, sądami, prawem... :wallbash: Szkoda słów.

Dla mnie ewidentnie plan zagospodarowania tego miejsca jest jak najbardziej słuszny! :) Ludzi szkoda ale handel mogą sobie organizować gdzieś indziej! Wszyscy chcemy do EUROPY ale chyba nie wszyscy do tego dorośliśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka wizytówka Naszej Stolicy w jej centrum??? No ludzie! Wreszcie!

Od ponad dwóch lat wiedzieli o tym, że do dzisiaj mają opuścić halę ale to chyba za mało czasu dla kupców. Mieli jakieś tam propozycje lokali zastępczych ale nie wiadomo dlaczego odmawiali i myśleli do dzisiaj, że wygrają z policją, sądami, prawem... :wallbash: Szkoda słów.

Dla mnie ewidentnie plan zagospodarowania tego miejsca jest jak najbardziej słuszny! :) Ludzi szkoda ale handel mogą sobie organizować gdzieś indziej! Wszyscy chcemy do EUROPY ale chyba nie wszyscy do tego dorośliśmy...

:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyroki trzeba respektować , jak myśleli że są ponad prawem to się przeliczyli.

[br]Dopisany: 21 Lipiec 2009, 23:16_________________________________________________a co ma socjal w Belgi do sytuacji KDT? nie mieszaj wątków :wink4:

chodzi mi o to że jeśli zamykają jakiś zakład lub miejsce pracy nie z twojej winy tylko tak jak tu z powodu inwestycji to dostajesz odprawę zasiłek jeśli masz jakiś kredyt to możesz spłaty zawiesić na jakiś okres itp a nie odbywa się to tak jak tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka wizytówka Naszej Stolicy w jej centrum??? No ludzie! Wreszcie!

Od ponad dwóch lat wiedzieli o tym, że do dzisiaj mają opuścić halę ale to chyba za mało czasu dla kupców. Mieli jakieś tam propozycje lokali zastępczych ale nie wiadomo dlaczego odmawiali i myśleli do dzisiaj, że wygrają z policją, sądami, prawem... :wallbash: Szkoda słów.

Dla mnie ewidentnie plan zagospodarowania tego miejsca jest jak najbardziej słuszny! :) Ludzi szkoda ale handel mogą sobie organizować gdzieś indziej! Wszyscy chcemy do EUROPY ale chyba nie wszyscy do tego dorośliśmy...

Dobrze prawisz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak , jest to traktowanie ludzi jak przedmioty ze strony rządu ze stadionu do KDT z KDT na bruk ! wam tu łatwo mówić ludzie zachowali się tak a nie inaczej . Ale ci ludzie walczyli o chleb dla rodziny ! zaproponowano im miejsce za Warszawa , kto tam będzie jeździł nie wiem ! więc walczyli o prawo do pracy zabrano im miejsce pracy wiec gdzie tu złote życie w Europie ?!

A teraz jeszcze nasza Pani prezydent im kary po wlepia (to jest skandal).

By coś komentować obiektywnie najpierw trzeba się postawić w ich sytuacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat mieli szanse na zdobycie nowego terenu -nie poza WAWą - ale odmawiali. Oglądałem dziś jakąś debatę Prezydent Miasta i przedstawicieli Zarządu KDT i tam wyraźnie to powiedziano. Nie przyjęli propozycji tylko ze względu na swój upór i na dobre im to nie wyszło bo kolejnych rozmów i propozycji chyba nie będzie. Gdyby naprawdę walczyli o swój chleb aby wyżywić rodzinę i o swoje utrzymanie to zrobiliby wszystko aby znaleźć jakieś rozwiązanie dla obu stron - i takie rozwiązanie było proponowane przez Władze Warszawy.

Uwierz mi, że nie wszyscy okupowali dziś halę a dlaczego? Dlatego, że są kupcy i handlarze. Kupcy myślą o swoim rozwoju a handlarze o tym aby znaleźć 2m kwadratowe aby rozłożyć się ze swoim a'la kioskiem czy ladą...

Wielu z nich już ma swoje sklepy gdzieś gdzie było na to miejsce a cała reszta rzucała dziś kamieniami, szybami itp. w polIcję. To nazywasz walką o swoje, o chleb? Na pewno było inne rozwiązanie.

P.S. Jestem obiektywny. Szkoda mi teraz tych ludzi ale sami mogli walczyć o swoje przez ponad 2 lata w inny sposób. Absolutnie potwierdzam moje słowa, że inwestycja zagospodarowania tego miejsca jak najbardziej pozytywna!

Pozdrawiam wszystkich. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak , jest to traktowanie ludzi jak przedmioty ze strony rządu ze stadionu do KDT z KDT na bruk ! wam tu łatwo mówić ludzie zachowali się tak a nie inaczej . Ale ci ludzie walczyli o chleb dla rodziny ! zaproponowano im miejsce za Warszawa , kto tam będzie jeździł nie wiem ! więc walczyli o prawo do pracy zabrano im miejsce pracy wiec gdzie tu złote życie w Europie ?!

A teraz jeszcze nasza Pani prezydent im kary po wlepia (to jest skandal).

By coś komentować obiektywnie najpierw trzeba się postawić w ich sytuacji...

no tak, ci co chodniki i przystanki zastawiaja "straganami" ze sznurówkami i pietruszka tez powinni moc sobie handlowac bo przeciez jak ich sie przepedzi i jeszcze kare wlepi to z czego beda zyc. pojedz sobie do monachium, zobacz jaki porzadek tam panuje, to po powrocie do wawy puscisz pawia, m.in. przez takiego obskurnego blaszaka w samym centrum. a juz idiotyzmem jest zabierac dzieci na takie demonstracje kiedy wiadomo ze moze dojsc do starc z policja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się tam jest pięknie kolorowo tylko weź pod uwagę kwestie jakie za tym stoją tam rząd wspomaga handel inne ceny , koszta . U nas chcesz możesz wynająć sobie sklepik w promenadzie ale czy przeciętnego Kowalskiego stać na to by miesięcznie wywalać 6tyś ? jak to jest jego dochód 2 miesięczny ? To jest ważne czy stać ich na najem takiego miejsca do handlu + podatki są to ogromne koszta .

Mój znajomy wynajmuje wiatę na giełdzie rolniczej płaci za nią 1200zł miesięcznie a dochodu ma zaledwie 2 razy tyle zapłac podatek , co ci zostaje ? prawie nic wiec nie można porównywać Polski do Niemczech !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka wizytówka Naszej Stolicy w jej centrum??? No ludzie! Wreszcie!

Od ponad dwóch lat wiedzieli o tym, że do dzisiaj mają opuścić halę ale to chyba za mało czasu dla kupców. Mieli jakieś tam propozycje lokali zastępczych ale nie wiadomo dlaczego odmawiali i myśleli do dzisiaj, że wygrają z policją, sądami, prawem... :wallbash: Szkoda słów.

Dla mnie ewidentnie plan zagospodarowania tego miejsca jest jak najbardziej słuszny! :) Ludzi szkoda ale handel mogą sobie organizować gdzieś indziej! Wszyscy chcemy do EUROPY ale chyba nie wszyscy do tego dorośliśmy...

Też się pod tym podpisuję :hi:

To, co się dziś stało..to wina strajkujących. Ludzie!!..oni mieli kilkanaście miesięcy na przemyślenie całej sprawy, od władz miasta otrzymali wiele propozycji, co do miejsc zastępczych na ich handel, i co poniektórzy inteligentni z tego skorzystali. Poza tym od stycznia tego roku byli w tej swojej hali nielegalnie, więc o czym my tu w ogóle rozmawiamy. Prezydent Warszawy w końcu pokazała, że prawo należy respektować i że w Polsce będzie ono przestrzegane i egzekwowane. Niech ludzie w końcu przestaną myśleć takimi kategoriami, że urządzając strajk coś zyskają :wallbash:

Co do działań firmy ochroniarskiej i policji, to popieram wypowiedzi byłego członka AT, którego głos przewijał się w mediach, policja powinna być bardziej stanowcza i lepiej zorganizowana w takich sytuacjach; może siła była duża, ale zabrakło trochę taktyki. Bo tu wyszedł kolejny polski klimacik..jest burda, jest możliwość bijatyki - od razu zbiega się hołota, pseudokibice i ludzie, którzy nie mają pojęcia o tym, co tak naprawdę się dzieje, a chcą się po prostu "zabawić" :confused4::kwasny:

Oczywiście PIS od razu podchwyciło wątek i wytoczył wojnę polityczną..jak ktoś z ich klubu mówił, "prowadzić dalsze negocjacje"..halo, 2,5 roku..to za mało? Przecież to by się nigdy nie skończyło, trzeba było użyć mocniejszych argumentów..oni prowadzili by sobie dialog, a kasa unijna by przepadła..

Jak patrzę na tych handlarzy to robi mi się niedobrze :sick3: Drą się, rzucają się..a przepraszam, kto nielegalnie przebywał tam siódmy miesiąc, kto nie chciał przyjąć nowych miejsc pracy od rządu, kto wiedząc że będzie zadyma przyprowadził tam dziecko, kto stawiał opór wymiarowi sprawiedliwości.. :disgust:

I do tego komentarze Polaków..typu "Nigdy już nie zagłosuję na PO", "To skandal co robi pani prezydent Warszawy" itp. Halo..zaproponowała nowe miejsca pracy, a obecny teren przeznaczy na unijną inwestycję..moim zdaniem..czego chcieć więcej..ale oczywiście ludziom to nie pasuje :no: Lepiej wszcząć burdę..bo tak łatwiej.. :wallbash:

W takich chwilach szczerze wstydzę się za swój naród ;(

Mam nadzieję, że jak emocje opadną, to ludzie, którzy podchodzą negatywnie do dzisiejszego..nie ukrywajmy-strasznego..zajścia, wyciągną z niego wnioski na przyszłość. Może czas zmienić trochę nastawienie do niektórych spraw..nastawienie, jakie reprezentowali dziś strajkujący.. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie , przyprowadzanie tam dzieci to był najgłupszy z możliwych pomysłów.Tacy ludzie nie nadają się na rodziców.I niech nie gadają głupot , że nie mieli z kim dziecka zostawić.Matka z 1,5 rocznym brzdącem siedzi w hali , a babka bierze udział w zadymie przed halą :kwasny: Ja rozumie , że bronili swoich miejsc pracy , ale dlaczego kosztem narażania niewinnych dzieci.Coś tu jest nie halo :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kupcy nie chcą z tamtąd iść z powodu atrakcyjności miejsca ich handlu. Centrum Warszawy to złoty interes dlatego tak się bronią. Ale tych zamieszek nie powinno być jak by się stosowali do zarządzeń właściciela terenu. Kupcy nie mają wiele argumentów do obrony i wcześniej czy później będą musieli z tamtąd pójść i szkoda ich czasu i zdrowia. Powinno to do nich dotrzeć już po pierwszym wezwaniu do eksmisji z tej hali. Więc powinni się z tym pogodzić i wyprowadzić bo jedynym ich wsparciem są huligani, któzy przychodzą na zadamę z Policją a nie pomagać "pokrzywdzonym". I tak się to zapowiada że mało kto im współczuje z tego względu że biedę to oni sami sobie wypromowali. Tak to widzę Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie , przyprowadzanie tam dzieci to był najgłupszy z możliwych pomysłów

Dzieci były tam zabrane specjalnie po to żeby ochrona nie mogła użyć siły/gazu , oglądałem prawie przez cały dzień TVN Warszawa i stwierdzam że połowie rodziców powinny byc zabrane prawa rodzicielskie :> , jakim trzeba być durniem żeby własne dzieci pchać w samo centrum akcji !!! na co oni liczyli ??? że komornik przyjdzie , zobaczy że ludzie sie buntują i pójdzie w ch.uj ?????

I druga sprawa , to pretensje do pani Prezydent o użycie siły , to nie Prezydent określa warunki przejecia lokalu tylko komornik sądowy. on dostał od władz polecenie przejecia lokalu a w jaki sposób to zrobi to juz nie broszka Hanki.

Wiecie jak by to wyglądało u Ruskich ???? jak w Biesłanie :decayed: , wpada spetsnaz , gazuje , strzela , wychodzi i żadnego funkcjonariusza/żołnierza nikt nie sądzi , nie prześladuje. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że usunięto w końcu tą "wioskę turecką" ze Śródmieścia. Mam nadzieję też, że władze Wawy wezmą się za obskórny Dworzec Centralny i w końcu centrum zacznie wyglądać tak jak powinno w stolicy państwa europejskiego.

Obserwuje to miejsce od kilkudziesięciu lat. Zaledwie parę lat temu goście hotelu Marriott mieli taki widok z okna.

z6165986X.jpg

Wstyd jak beret! :wallbash:

Likwidacja tego blaszaka to kolejny krok ku normalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja w KDT jest kolejnym przykładem tego, że w Polsce panuje jeszcze przekonanie ..."mnie się należy". "A jak mi nie chcą dać, to robimy burdę, strajk i siłą sobie weźmiemy".

Akcję pochwalam - dawno to trzeba było zrobić, ale każdy kolejny prezydent się bał, bo wiadomo co będzie.

Przebieg akcji - zawsze będą jakieś ale.

Policja mogła chyba wkroczyć wcześniej, bo teraz jeszcze komornik i może miasto dostaną po d*pie za użycie ochrony. Poza tym widowisko trwałoby pewnie krócej i mniej obrońcow ucięmiężonych ludzi by się znalazło.

Co do dziecka - chyba ktoś się powinien poważnie zainteresować matką.

Podsumowując - kupcy mieli dostatecznie dużo czasu, aby zadbać o swoją przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że usunięto w końcu tą "wioskę turecką" ze Śródmieścia. Mam nadzieję też, że władze Wawy wezmą się za obskórny Dworzec Centralny i w końcu centrum zacznie wyglądać tak jak powinno w stolicy państwa europejskiego.

Do porządnej stolicy Państwa europejskiego to jeszcze daleko. Syf i malaria w wawie. Walczą obiecują Wam zmiany a nie ma gdzie igły wbić w centrum. Jak jeszcze mieszkałem w wawie i zajmowałem się nieruchomościami to widziałem MPZ -ty zmieniały się z częstotliwością co 2 m-ce. Bo tylko kase brali za pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie większości. Trzeba w końcu zacząć egzekwować prawo i wprowadzać porządek w tym kraju. Polacy są przyzwyczajeni do tego że "sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie", że wszystko można załatwić i odkręcić krzykiem i zadymą.

Dobrze, że przynajmniej w tym wypadku nikt się nir ugiął. Nie może grupka osób terroryzowac całego miasta. Handlorze out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...