Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jakie żarówki w lampach soczewkowych ?


miki_v6

Rekomendowane odpowiedzi

PHILIPS CRYSTAL VISION - te żarówki może ktoś testował ? Podobno nowość.

http://allegro.pl/philips-crystal-vision-4300k-h7-lepsze-od-blue-vis-i1238219116.html

Wita

Zakupiłem żarówki Philips crystal vision. To chyba jakieś chińczyki !!! Jedna żarówka tak jak by była pobrudzona i ta farba niebieska co jest pokryta żarówka jakaś na jednej jakby powycierana. Założyłem te żarówki i jedna świeci jaśniej - żółto ta co była powycierana. Jakieś dziwne to opakowanie i te żarówki i coś mi podpowiada że to jakaś chińszczyzna. Światło jakieś strasznie niebieskie a miało być białe. Raczej lepiej nie świecą niż moje wcześniejsze Osram a jaki model to nie wiem bo już z nimi kupiłem. Będę próbował je oddać bo jakość daje dużo do myślenia.

Doczytałem sobie komentarz jednego z kupujących:

"Niestety ale zakupione zarowki Philips Crystal Vision to tania podroba-po 15 minutach od zalozenia z jednej z zarowek zeszla farba,a po kolejnych 10 minutach zarowka przestala swiecic!!!!!!!!!Stanowczo odradzam!!!!!!!

[Odpowiedź z:wto 06 lip 2010 12:54:54 CEST] Klient nie reklamował żarówek, nie skorzystał z propozycji ich wymiany, nie przesłał nawet zdjęć rzekomo przepalonych żarówek. Jedyne na czym mu zależało, to wystawienie negatywnego komentarza. Czyżby działania zazdrosnej konkurencji?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomm2009

gdzie kupowałeś i w jakiej cenie?

też się zastanawiałem nad (PHILIPS CRYSTAL VISION) ale po tym co czytam chyba dam se na wstrzymanie.

Czy jest ktoś kto trafił na dobrą oryginalną serie tych żarówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomm2009

gdzie kupowałeś i w jakiej cenie?

też się zastanawiałem nad (PHILIPS CRYSTAL VISION) ale po tym co czytam chyba dam se na wstrzymanie.

Czy jest ktoś kto trafił na dobrą oryginalną serie tych żarówek?

Kupowałem na tej aukcji i nie polecam !!! Bo to na 100% jakaś China.

http://allegro.pl/philips-crystal-vision-4300k-h7-lepsze-od-blue-vis-i1238219116.html

Już odesłałem ten szais sprzedającemu.

Popatrzcie na zjęcie na tej aucji: http://allegro.pl/philips-crystal-vision-4300k-h7-i1294579903.html

Zobaczcie jak schodzi farba i po Chińsku pisze na opakowaniu a u tamtego co ja kupiłem była na tym naklejka na zdjęciach na aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U którego sprzedającego kupowałeś bo nie chcę znowu kupić jakiejś chińszczyzny i zastanawiam się czy nie kupic tych PLUS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam pytanie trochę z innej beczki. Mianowicie czy jest możliwość wsadzenia w soczewki zwykłych h7 ale o większej mocy a jak tak to jakie maksymalnie? Dodam, że mam a4 b6 2002 1,9 tdi 96kw. Te moje standardowe 55w strasznie słabo świecą ( w nocy praktycznie nic nie widać ) chciałem już przeczyścić soczewki ale wygląda na to że bez rozklejenia lamp się nie obejdzie. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat mam taki sam problem co kolega nie zdaje mi się żeby czyszczenie soczewek coś dało b6 w ogóle ma słabe światła krótkie zaś długie rewelacja jak by nie było tych soczewek podejrzewam że by lampy o wiele lepiej świeciły . A tak w ogóle można kupić mocniejsze H7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że mocniejsze żarówki to gwóźdź do trumny. Wiadomo że przyczyną słabych świateł jest kiepski stan odbłyśnika. Jeżeli wsadzisz mocniejsze żarówki to narazisz reflektor na pracę w wyższej temp a co za tym prawdopodobnie pójdzie w parze dalszy postęp w zmatowieniu i zniszczeniu powłoki odbłyśnika.

Moim zdaniem trzeba zacząć od regeneracji odbłyśników.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lustro ktore odbija swiatlo

A czy w soczewce jest takie lustro? Z tego lustra to chyba korzystają jedynie dlugie i postojowki a nie pozycyjne. (mowa o lampach soczewkowych) Ale moge sie mylic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie bede zakladac nowego tematu - moje pytanie dotyczy wlasnie zarowek jakie kupic zeby byly dosc dobre a stosunkowo nie drogie mowie o H7 bo widze ze w moim Audi B6 pala sie dosc czesto a te Philipsy i Osramy to dosc drogi gips tak czesto je wymieniac.

Ps.

A moze przyczyna czestego palenia sie zarowek jest jakas wada w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich założeniach ja bym proponował któreś o przedłużonej żywotności np

OSRAM NIGHT BREAKER PLUS Extra Lifetime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chce zakladac nowego tematu wiec napisze tutaj, mam problem, dzis wracajac do domu zauważyłem że lewa lampa nie świeci :/ tylko w tym problem ze mam ori lamy z xenonem i teraz mam pytanie jak sprawdzic czy to żarnik czy może coś innego? I jaki żarnik musze kupić? Fajnie by było jak by jeszcze ktoś wytłumaczył jak go wymienić, tzn jak sie dostać do niego bo miejsca tam brak :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do braku miejsca to żeby zrobić to po ludzku to musisz wyjąć lampę, chwila nieuwagi i lampę masz na wierzchu bo trzymaja ja tylko 4 gwiazdkowe torxy. Ale jak sprawdzić czy padła przetwornica czy żarnik to nie wiem możesz spróbować podłączyć jakiś inny żarnik(np ten ze sprawnej lampy) i metoda eliminacji... ale może jest ktoś kto zna jakąś lepszą metodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów smiley

Właśnie zakupiłam sobie Audiczka a4 B6 1.6 benzyna z 2001 roku(sedan). Planuje zakup i wymianę żarówek.

Czy posiada ktoś może wykaz wszystkich żarówek(parametry) do tego modelu. Nie mam zielonego pojęcia jakie kupić... Mam troszkę do wymiany więc pomyślałam, ze w zapasie warto w razie czego zaopatrzyć się we wszystkie.

Z góry dziękuję za pomoc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowe H7 najlepiej kupic cos z Phylipsa, ja kupilem najlepsze H7 philipsa ale swiatla i tak sa lipne bo ten typ juz tak ma niestety b6 ma kiepskie swiatla mijania :wallbash:[br]Dopisany: 06 Maj 2011, 23:21_________________________________________________a tak na marginesie sorki ze nie na temat 1.6 benzyna w B6 :mysli: jak to jezdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie znaczy to wcale że nie da się z tym nic zrobić. Regeneracja odbłyśników + dobre żarówki załatwia sprawe, nie wspominając już o instalacji xenonu co też nie jest strasznie trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...