Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[2.0 TFSI] Proszę o opinie na temat tych silników


robert0

Rekomendowane odpowiedzi

Auto dynamiczne i elastyczne, duży plus za przebieg krzywej momentu, już od 2000 obr. czuć, że auto przyśpiesza. Bardzo dobre hamulce. Jak na 200 KM auto jest oszczędne, oczywiście wszystko zależy od stylu jazdy (nie kupuje się 2.0TFSI dla oszczędności ale dla przyjemności z jazdy).

Przy zakupie celuj w Q dla FWD 200KM to już granica przyczepności.

Ja miałem drobny problem z zaworem upustowym w układzie doładowania (nie trzymał ciśnienia i auto straciło na mocy), zawiodła gumowa uszczelka (jeżeli dobrze pamiętam to koszt 200-300 zł z wymianą).

Poza tym autko super i tak jak koledzy pisali jak jest 200KM to chciałoby się więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są najlepsze i najsłabsze strony tej jednostki waszym zdaniem?:notworthy:

ale pytasz o B7 czy B8 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam o nim mysle czasami [b7 lub A3 8P]... jak wyglada realne spalanie trasa/miasto? Oczywiscie interesuje mnie tylko Q :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam o nim mysle czasami [b7 lub A3 8P]... jak wyglada realne spalanie trasa/miasto? Oczywiscie interesuje mnie tylko Q :gwizdanie:

wiedzialem ze po przygodzie z 2,5 TDI przekonasz sie do turbo beznzyniaków :naughty: JA szukam juz b6 z 1.8T :cool1: A 2.0TFSI nie miałem ale cieżko znaleźć o nich złe opnie :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie 10-? w mieście, w moim przypadku 10.5-12.

Realnie na trasie 7.5-?, generalnie ~10, jednak to raczej wesoła jazda :wink4:

mój znajomy ma A3 2.0T fwd dsg, różnica w masie powoduje, że a3 jest zdecydowanie bardziej zwinne i zrywne.

w przypadku benzyny to w mojej ocenie jeden z lepszych wyborów do a4, nawet względem mocniejszych wolnossaków :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie w mieście waha się w granicach 10-12L przy normalnej spokojnej ale dynamicznej jaździe, jeżeli mówimy o sportowej jeździe to górnej granicy nie ma.

W trasie wyniki oscylują pomiędzy 7-9L.

Oczywiście można zejść niżej, ale po co?

I należy pamiętać, że producent zaleca Pb98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno są cztery rodzaje 2.0 TFSI, BWT,BWE,BPG i BGB ktoś wie czym one się różnią i który wybrać? Sorki, że nie na temat, ale nie wiem czy jest sens zakładać nowy :kwasny: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno są cztery rodzaje 2.0 TFSI, BWT,BWE,BPG i BGB ktoś wie czym one się różnią i który wybrać? Sorki, że nie na temat, ale nie wiem czy jest sens zakładać nowy :kwasny: pozdrawiam

enginecodes2.jpg

tutaj trochę różnic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj trochę różnic..

dziwne w tabeli pisze FSI a moce są z TFSI

"jest napisane" :kox:

turbo to turbo, a sposób wtrysku paliwa to sposób wtrysku paliwa - FSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno są cztery rodzaje 2.0 TFSI, BWT,BWE,BPG i BGB ktoś wie czym one się różnią i który wybrać? Sorki, że nie na temat, ale nie wiem czy jest sens zakładać nowy :kwasny: pozdrawiam

enginecodes2.jpg

tutaj trochę różnic..

dzięki za info, myślałem że któryś jest bardziej awaryjny, ale z tego co czytam na temat tych silników raczej większość sobie chwali :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad tym motorkiem ale jak ja robię 200 km dziennie to jednak mój wół roboczy będzie chyba tańszy w eksploatacji. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad tym motorkiem ale jak ja robię 200 km dziennie to jednak mój wół roboczy będzie chyba tańszy w eksploatacji. :mysli:

Ty masz tak dobry motor że nie ma co zmieniać skoro robisz takie kilometry dziennie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...