Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Rozładowywuje akumulator


Marecki{*}

Rekomendowane odpowiedzi

Temat rzeka-wiem,wiem ale juz brak mi pomyslow.Szukalem,ale nikt nie ma takich objawow jak u mnie....

Potrafi rozladowac baterie w ciagu nocy i rano juz problem zeby zapalic.Kupilen nowy i zmienilo tylko to,ze wytrzyma,az 2dni.

Wczoraj razem z znajomym elektrykiem podpielismy amperomierz za akumulatorem i okazuje sie,ze mam pobor pradu na postoju rzedu od 0,001 az do 0,8 A!!!!!!!!Zaczelismy wszystko odlaczac kolejno.Az doszlismy do licznika i tu cos dziwnego.Chodzi o to,ze przychodza tam 2 duze kostki i jesli jedna podlaczona lub druga to pobor jest praktycznie zerowy(przy odlaczeniu wszystkich innych urzadzen)Ale jesli sa obie podlaczone to pobor rosnie .Jakby tego bylo malo 0,4A przeciez to strasznie duzo!A zeby do tego bylo smieszniej ten pobor nie jest jednostajny tylko rosnie od 0,001 stopniowo do 0,4A po czym znowu spada powoli do 0,001 i tak caly czas....Dodam,ze sprawdzalismy jeszcze na 2 roznych licznikach i to samo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradzil bym ci sprawdzenie komputera bo przecierz on wszystkim steruje sprawdz tez wszystkie przekazniki i panel z bezpiecznikami[br]Dopisany: 02 Sierpień 2009, 10:23_________________________________________________no i przede wszystkim zrob vag-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolega pial ze podpinal inny licznik i to samo hmm... a masz cos dolozone do tego auta typu jakies zabezpieczenie czy cos w tym stylu cos co nie jest orginalne ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zadne bledy nie wyskoczyly i to zaskoczylo mojego znajomego elektryka najbardziej.(dodam tylko,ze juz 1 inny probowal i nic nie znalazl...)A jesli chodzi o sam komputer to tez odpada,bo tak jak pisalem odpinalismy doslownie wszystko lacznie z komputerem,klimatronikiem,sterownikiem od poduszek itd...Doszlismy ze napewno nie ucieka prad przez bezpieczniki wiec odlaczylismy nawet rozrusznik z alternatorem...Zostal wylacznie licznik tylko tak jak pisalem w 2 innych podpietych pobor jest identyczny jak na moim...I co dalej??????Nie jestem elektrykiem,ale na moj rozum to wszystko wraca od nowa poniewaz do licznika sa podlaczone wszystkie rzeczy takie ktore nas maja informowac,ze cos jest nie halo z naszym autkiem prwada?????Ale co jesli wszystko jest odlaczone?????

P O M O Z C I E P R O S Z E.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolega pial ze podpinal inny licznik i to samo hmm... a masz cos dolozone do tego auta typu jakies zabezpieczenie czy cos w tym stylu cos co nie jest orginalne ???

a masz cos nie oryginalnego podlaczone np jakis alarm odciecie pompy paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zmieniałaś radio w samochodzie nie dawno, dla pewności odłącz radio na kilka dni i zobacz co się będzie działo. Ja miałem tak samo okazało się ze miałem radio źle podłączyłem radio i teraz działa tylko po przekręceniu kluczyka ale za to mogę nie odpalać samochodu przez tydzień i po tym pali od 1 razu. Problem znikł. Spróbuj to nic nie kosztuje a może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dawaj auta do ASO bo szkoda kasy tam same gląby pracuja i beda ci wymieniac wszystko co sie da a ty bedziesz bulił, szkoda kasy, daj do jakiegos dobrego elektryka to znajdzie bez problemu ,chyba ze przyjedziesz do slupska to poszukamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze ze w aso mogli sie juz z takim czyms sie spotkac i wbrew pozorom naprawa nie musi byc taka droga a "dobry elektryk" bedzie musial sprawdzac kabelek po kabelku chyba ze mial juz cos takiego w karierze ale elektryk tez nie musi byc tani najlepiej pojechac do tu i tam i porozmawiac a wtedy podejmiesz decyzje co i gdzie zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, aby wykluczyć uszkodzenie samych zegarów proponuje podłączyć je do innego samochodu chociaż mało prawdopodobne jeżeli na dwóch licznikach jest to samo. Jeżeli okaże się że licznik jest w 100% sprawny to prąd "kradnie" coś co jest zasilane przez zegary. Odłącz jeszcze raz wszystkie sterowniki w samochodzie dosłownie wszystkie puszki z elektroniką, jeżeli dalej nie pomoże sprawdź przez który bezpiecznik "ucieka prąd" oczywiście pewnie zostanie ci ten od zegarów następnie trzeba by rozszyfrować dokładnie przez które piny we wtyczkach licznika płynie prąd, jeżeli już odszukasz konkretny przewód to sprawdzić element do którego ten przewód prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ASO to zgadzam sie z kolega ze Slupska...Mialem kiedys E-39 i problem ze skrzynia automatyczna.Bylem chyba u 6 "specjalistow" plus serwis.Wszedzie kosztorys zaczynal sie od 4-5 tys,a konczyl...nie koncze bo szkoda moich nerwow.W kazdym razie znalazlem podobny problem na jakims forum i naprawilem z bratem w zwyklym garazu i paru kluczy.Zajelo to chyba 2,5 godzinki i nic nie kosztowalo...

Ale wracajac do sprawy to tak jak kolega ze Sosnowca napisal tak wlasnie wczoraj znajomy elektryk zaczal robic.Jesli nie znajdzie teraz tej wady to w ostatecznosci rozmawialismy juz o tym zeby zrobic osobne odlaczenie zasilania dla zegarow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w b6 jest immo w zegarach... więc ich odpięcie zrodzi problemy i wtedy już nie pojedzie autko... czy się mylę... ???

jak w passacie sobie wyciągnąłem zegary bo chciałem porezać to skończyłem na lawecie (bo to był automat) i w serwisie... kodowanie itd...

więc jak kolega-elektryk nie daje rady, pomyśl o aso... tylko kontrola cały czas kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a zegary wskazują ci wszystko dobrze? bo u mnie aku na 0 potrafi sie w 3 dni rozladowac a na kompie nic nie pokazuje. jednak paliwo mi zle wskazuje bo wskazowka stoi w 1 miejscu dopiero po odpieciu i przypieciu klemy to sie zmienia wiec obstawiam ze to wina zegarow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. ale kolega pisał że podminiał już zegary i nic się nie stało oczywiście na inych zegarach nie odpalimy samochodu ale też niema takiej potrzeby, a z aso to faktycznie trzeba to zlecić ludzom którzy mają pojęcie o elektronice a głąbom którzy będą wymieniać wszystko po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak tak bede musial zrobic...Wczoraj odebralem autko od tego znajomego elektryka...napewno bedzie moja slicznotke pamietal,bo to pierwszy raz w jego historii,zeby sobie nie dal rady...

Po drodze wstapilem do kolejnego elektryka i opowiedzialem co jest grane.Uslyszalem,ze gadam glupoty o tak duzym poborze pradu...Facet siedzi dobrych pare lat w tym temacie ale zbaranial na koniec...[br]Dopisany: 06 Sierpień 2009, 20:58_________________________________________________Ale moze faktyzcnie chodzi o to co one pokazuja...Teraz kojarze dwa przypadki ze pokazalo mi pol zbiornika wtedy gdy mialem zamiar jechac na pompe,bo bylo malo paliwka mniej wiecej przed rezerwa.Problem w tym,ze jezdze na lpg i nie zwracalem tak uwagi na poziom wskazowki...

Kolego z Rawy napisz cos wiecej o swoim przypadku i czy udalo Ci sie go jakos rozwiazac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak juz wczesniej napisalem aku w 3 dni rozladoeuje sie do tego stopnia ze nie da sie juz odpalic. A z tym paliwem to jest tak ze w ogole nie opada mi wskazowka ani sie nie podnosi po tankowaniu. Wiem ile jest paliwa tylko wtedy jak odepne i znowu podepne kleme. Na kompie nic nie wykazuje, bezpieczniki w porzadku. Ja to na razie dalem za wygrana i jak mam dluzszy przestuj to odpinam jedna kleme. bylem juz u wielu elektrykow i tylko jeden powiedzial mi ze to problem zegarow ale podjecia pracy juz sie nie chcial. Do ASO sie boje jechac bo znajac tych "fachowcow" to beda wszystko po kolej podmieniac na nowe az dojda a to troche kosztuje. Jak bys jednak wyjasnil ta sprawe to napisz w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...