Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z silnikiem


VeilSide

Rekomendowane odpowiedzi

przy dodaniu gazu kopci cholernie ale nie na czarno tylko na niebiesko...i tak jak mowilem,dodaje gazu a samochod prawie wcale nie reaguje na to...obrotomierz podskakuje moze o 200 obrotow ;/

a to nie jest już czasem zajechana motorownia

jak dla mnie

niebieskie dymek = brak kompresji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski do wymiany i pompa do regeneracji! porazka...

to przebieg musi tam być słuszny

ile wyniesie Cię koszt mniej więcej tego wszystkiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega a może sprobował byś jeszcze przeczyścić pompę i wtryski są środki do tego przeznaczone są drogie bo pół litra około 100 zł kupuje sie taki środek dodaje z litr ropy i podłącza bezpośrednio przy pompie to znaczy odkręcasz przewody od filtra wkładasz je do naczynka z paliwkiem i środkiem i czekasz baz wszystko wypali następnie kolejne pół litra środka wlewasz do pełnego baku paliwa. ja tam miałem w splinterze zapaliło sie edc mechanik stwierdził ze pompa i wtryski sie skończyły poczytałem w necie zaryzykowałem 200zł i od tamtego czasu splinter ma na budziku 100tys km więcej i chodzi jak żądełko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem , tez czytalem na temat takich srodkow i kupilem 200ml za 35zl , czy jakos tak ale nic mi to nie dalo...oddalem samochod do mechanika i stwierdzil ze te wtryskiwacze tak dostaly od tego paliwa ze nie ma szans na ich uratowanie...dodal tez ze na tym paliwie to pewnie tez traktor by siadl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem , tez czytalem na temat takich srodkow i kupilem 200ml za 35zl , czy jakos tak ale nic mi to nie dalo...oddalem samochod do mechanika i stwierdzil ze te wtryskiwacze tak dostaly od tego paliwa ze nie ma szans na ich uratowanie...dodal tez ze na tym paliwie to pewnie tez traktor by siadl ;)

co to za paliwo :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aju ten srodek nie pomogl ale tez pewnie nie pogorszyl sprawy ;) a zaryzykowac musialem zanim wywale 2 tysie na naprawe :polew: a paliwko nie wygladalo na takie ktore mogloby tak zalatwic silnik,zreszta tu chodzi o substancje ktora zostala do niego dolana a nie o kolor czy jakis "syf"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli obroty falują na jałowym to nastawnik pompy jest do wyczyszczenia... albo sie przytarł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro silnik dusi się przy dodawaniu gazu, z ledwością wchodzi na 2000 obrotów i przy tym kopci na niebiesko to sprawdź sobie czy w wężyku paliwowym od filtra do pompy wtryskowej idą pęcherzyki powietrza - jeśli tak to masz już przyczynę tych objawów - trzeba tylko znaleźć i wyeliminować nieszczelność w układzie paliwowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odebralem dzisiaj autko od mechanika ... i doszedl kolejny problem ;/ okazalo sie ze musze jeszcze wymienic rozrzad ;/ powiedzial mi ze jak pompa sie zatarla to rozpieprzyla napinacz... pasek jest poszczerbiony itp... spotkal sie ktos z was z czyms takim??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...