Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Jak zaślepic EGR ?


waskiphoto

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wiec jak trzeba zaslepiac blaszka czy wystarczy zaslepic wezyk sterujacy podcisnieniem??

Nawiasem mowiac nie posiada ktos sprawnego silownika klapy gaszacej?? w moim niestety padla membrana..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja wczoraj zaślepiłem EGR u siebie w AFN+ i czuje różnice w jezdzie na plus teraz szybciej reaguje na gaz i lepiej od dołu ciągnie takie przynajmniej mam wrazenie, błędów mi jeszcze nie wywaliło a po zaślepieniu robiłem kpl logów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja wczoraj zaślepiłem EGR u siebie w AFN+ i czuje różnice w jezdzie na plus teraz szybciej reaguje na gaz i lepiej od dołu ciągnie takie przynajmniej mam wrazenie, błędów mi jeszcze nie wywaliło a po zaślepieniu robiłem kpl logów

Kolego poka poka w ktorym miejscu zaslepiles Egr w afn-e :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem o tym temacie :decayed: zaślepiłem blaszką (nie od puszki) od strony kolektora wydechowego idzie rura do EGRa przed nim wstawiłem blaszkę i zauważyłem różnice na + od dołu :) po logach zauważyłem że przepływka pokazuje więcej zasysanego powietrza chyba ,ale i zauważyłem że EGR się poci po kilku miesiącach fakt że pękła mi rura gumowa dolotu6x6 z która sobie poradziłem powycierałem też wszystko i dalej Egr się pocił wiec wsadziłem drugą zaślepkę EGR od dolotu czyli zaślepiony jest z dwóch stron od kolektora wydechowego i ssącego powycierałem ślady oleju(popuszczającej turbiny) i jazda na większy + niedawno miałem paliwo gazowane z bąbelkami ale jakoś dało rade (coś z zaworkiem zwrotnym paliwa) teraz lata chyba jak nigdy i ciągnie od dołu elegancko i na wyższe obroty też bardzo chętnie się wkręca jak inne auto ale na zimę pozdejmuje chyba niech się lepiej szybciej dogrzewa wiadomo o co kaman :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...jezeli zaślepilem rurkę podciśnienia doprowadzoną do EGR to musze koniecznie zaslepiac blaszka EGR-a i czy beda jakies skutki uboczne jezeli go nie zaslepie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej i tu i tu. Ja mam zdjęte podcisnienie z elektrozaworu i pominięty cały układ.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tylko jedna zaślepke to od kolektora bo w tej róże zbiera się nagar i ci może turbinę zasyfic VTG.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...