Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wyciek płynu przy zaciągniętym ręcznym...


kszychusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Zauważyłem, że przy zaciągniętym ręcznym wycieka mi płyn z tylnych zacisków przy cięgnie od recznego w obu zaciskach. Przy nożnym też mi pedał wpada powoli, czyli płyn też musi uciekać no i hamulce mi sie zapowietrzają przez to. Mam pytanie z tym związane, czy w takim przypadku idzie to naprawić czy trzeba nowe zaciski na tył kupować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są zestawy naprawcze zacisków i tam powinny być też te uszczelki na dźwignię ręcznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO i niestety zestaw naprawczy kosztuje 80 PLN na zacisk.Można gdzieś kupić taniej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym sklepie motoryzacyjnym sa takie zestawy producent Autofren oznaczenie D4083 koszt u mnie to 27 zł za komplet na jedno koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko może być jeden problem-tłoczek moiże byc skorodowany wewnątrz i żadne uszczelki nie pomogą-wtedy tylko wymiana całego zacisku-niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie to naprawić.

Zestaw naprawczy dla 1 zacisku to około 20 PLN. Warto jeszcze w Agromie kupić grubsze o-ringi o średnicy 8 mm dla lepszego uszczelnienia ośki ręcznego.

A ten zestaw D4083 to u mnie 18 zł w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM , MIAŁEM TO U SIEBIE.WSZYSTKO SIE ZGADZAŻE SĄ KOMPLETY NAPRAWCZE TYLKO OBAWIAM SIE ŻE MASZ TEN PROBLEM CO JA.KOMPLET NAPRAWCZY JEST ALE NIE NA TO CO TY POTRZEBUJESZ,MASZ KOROZJE WE WNATRZ ZACISKU I TYLKO WYMIANA CIE RATUJE.JA KUPIŁEM UZYWANY CENA 150PLN.POZDRO

nie piszemy dużymi literami !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeden zacisk udało mi sie uratowac, 2gi niestety ma zbyt duze wzery na osce :( mam zaciski te jeszcze żeliwne i nigdzie nie moge znaleźć uzywek na wymiane :( bardzo prosze o pomoc w dostaniu zacisku. Czy to prawda, ze beda do mnie pasowac zaciski z B6 ?? Bo znalazlem posta w ktorym uzytkownik audi a4 '95 zmienil wlasnie zacisk na taki z B6 2003r i miał problem z głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się, ostatnio też miałem walnięty zacisk więc postanowiłem go naprawić, lecz zestaw naprawczy nie wystarczył. Musiałem kupić "nowy", ale po co kupować żeliwny jak można kupić aluminiowy, który nie koroduje, i jest ich wszędzie pełno. Okazało sie, że inaczej jest poprowadzona linka od ręcznego, jak również wężyk z płynem hamulcowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze się ,że linka od ręcznego jest inaczej.Widocznie zakładałeś zacisk prawy do lewego lub odwrotnie.Jedyna róznica to sposób mocowania przewodu hamulcowego, po prostu jest inny typ ale to nie problem.Ja sobie z tym poradziłem i wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzięki uprzejmości i poradom jednego forumowicza zacisk z B6 wraz z oryginalnym przewodem hamulcowym. Troszke było zabawy z ukształtowaniem wężyka ale wynik końcowy super :) nie cieknie i super trzyma :) polecam taka zamiane wszystkim posiadaczom starych cieknących żeliwniaków!!! :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam takie pytanie.Ile kosztuje taki zacisk aluminiowy? Mam ten sam problem.Zacisk jest skorodowany, zwlaszcza ta czesc od recznego.Gdy zaciagnelem i spuscilem nie odbijal, az mi sie wszystko zapieklo.Duzo dymu takie cos moze wytworzyc :D

Narazie jezdze nie uzywajac recznego i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porada: odkrecić zacisk.Wykręcić tłoczek,przeczyścić,założyć na razie zestaw naprawczy gumek(koszt około 25 zł) poczęstować smarem miedzianym, jeśli nie pomoże kupić zacisk alu .Na allegro wołają od 150-300.Średnio jednak 150-200.Dodatkowo musisz mieć ori przewód hamulcowy od tego zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy ktoś może napisać krok po kroku co trzeba robić z tym zestawem naprawczym, jeśli płyn wycieka mi tylko przy zaciągniętym hamulcu ręcznym. (trzeba rozkręcać cały zacisk? czy trzeba odpowietrzać cały układ hamulcowy?)

za pomoc z góry dziękuje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy ktoś może napisać krok po kroku co trzeba robić z tym zestawem naprawczym, jeśli płyn wycieka mi tylko przy zaciągniętym hamulcu ręcznym. (trzeba rozkręcać cały zacisk? czy trzeba odpowietrzać cały układ hamulcowy?)

za pomoc z góry dziękuje.

Pozdrawiam.

Zestaw naprawczy to komplet uszczelek do zacisku i tłoczka.

Naprawa krok po kroku to rozebranie, wymiana uszkodzonych uszczelek/oringów i złożenie wszystkiego.

Odpowietrzać trzeba cały układ

Przy okazji warto wymienić płyn hamulcowy na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma skorodowany środek w tłoczku to nowy taki element kosztuje 150 zł w serwisie.To jest glówna przyczyna wycieków.Ale zestaw naprawczy pomaga o ilke wżery nie są głębokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja mam problem z wyciekiem płynu lecz nie wiem skąd może płynąc bo okolice cylinderka i osłona sa dobre, a codziennie rano mam plamy przy kołach. Wycieka mi w dużych ilościach od ok 2 tygodni, sprawdzam prawie codziennie stan płynu hamulcowego i innych ale ich stan sie nie zmienia cały czas mam ten sam poziiom płynów w zbiornikach. I jesttem zaniepokojony skąd mi on może leciec :shocked: Proszę o jakieś podpowiedzi co mam i gdzie sprawdic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM,możesz kupic od B6 SA TAKIE SAME

nie tak do końca

jeżeli kolega ma zacisk żeliwny to jego konstrukacja jest trochę inna, klocki również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...