Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pomoc w doborze felg oraz opon


dykan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosiłbym znawców o dobór felg oraz opon do audi A4 sedan w kolorze ciemny grafit. rocznik 99 po lifcie.

prosiłbym o poradę jakie najlepiej felgi kupić w jakim rozmiarze czy 16" czy może 17" plus jakieś oponki na lato .

dzięki za każda poradę

dykan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych rozmiarów co chcesz to 17", opony 225/45/17. A co do wzoru to wklej przykładowe co Ci się podobają. Wtedy będziemy wiedzieli w czym gustujesz, bo wybór jest naprawdę ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych rozmiarów co chcesz to 17", opony 225/45/17.

Myślę, że rozmiar felgi i szerokość opony które Dibo proponujesz są lekko przesadzone. :mysli: :gwizdanie:

225/45 - tak szerokie opony (do auta z silnikiem 1.6) nic pozytywnego w tym aucie nie dadzą, a jedynie znacznie zwiększą opoy toczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dykan jeżeli zawiecha bedzie seryjna to proponuję te oryginalne 16"

http://moto.allegro.pl/item706138525_audi_a4_a6_16_cali_5x112_oryginal.html

[br]Dopisany: 18 Sierpień 2009, 09:47_________________________________________________

jeśli mogę sie wtrącić to doradźcie mi co założyć do b7 w combi fele17 czy 16tki ?,

i jak to się będzie miało do trwałości zawieszenia ????????

17" i oponki 225/45 -----> zawiecha na tym nie ucierpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę miałem ten sam "problem" co Ty. Też chciałem 16" bo strata komfortu, bo duże koła itd. Wniosek: tylko 17 cali. Jeśli weźmiesz 16 to później będziesz mówił, że kupiłeś za małe felgi.

Najładniejsze to są oryginalne felgi audi np. takie:

84976794.th.jpg14472070.th.jpgml708209986_2.jpg

Najlepiej jakbyś sobie popatrzył w dziale moja B5 na alufelgi i coś wybrał.

A jeśli koniecznie chcesz 16 to tak jak kolega wcześniej powiedział "te oryginalne 16".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a czy te felgi podejdą bez problemu ?

Najbardziej chodzi mi o ET, bo nie chcę aby wystawały poza obrys.

http://allegro.pl/item701498867_felgi_aluminiowe_vw_audi_et35_5x112_8j17_borbet.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą pasować ale czy pasują do wyglądu audi to kwestia dyskusyjna. Może poszukaj innych bo te to pasują do jakiegoś starego golfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy feldze 17 cali może pozostać ori zawieszenie, czy trzeba coś modzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 17 i oryginalne zawieszenie i nie narzekam. Chociaż na tym forum 90% powie, że trzeba obniżać bo auto będzie stało jak koza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz kwestia opon jakie do nich kupic?

Goodyear Eagle F1 205/55/16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych rozmiarów co chcesz to 17", opony 225/45/17.

Myślę, że rozmiar felgi i szerokość opony które Dibo proponujesz są lekko przesadzone. :mysli: :gwizdanie:

225/45 - tak szerokie opony (do auta z silnikiem 1.6) nic pozytywnego w tym aucie nie dadzą, a jedynie znacznie zwiększą opoy toczenia.

Bez przesady, to są tylko 17" :wink4: Są osoby na forum co mają 1.6 i jeżdzą na większych felgach i szerszych oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz kwestia opon jakie do nich kupic?

Goodyear Eagle F1 205/55/16

Również polecam :good: , mam te opony tylko trochę w innym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie autko na felgach Dezent N 16" i oponkach 205/55/16 i juz dzis zaluje ze nie kupilem od razu 17-tek, ale strachu nie ma bo beda sie idealnie na zime nadawaly.

I teraz mam delikatny dylemat, czy brac oponki 205/50/17, czy 225/45/17? Chodzi mi zeby jak najwiecej komfortu zachowac, bo 45 w profilu to juz nie za duzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...