Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Układ sterujący pompką spryskiwaczy reflektorów


bin85

Rekomendowane odpowiedzi

tyle ze podlaczylem tak samo jak pompke do szyby moze byc odwrotnie??[br]Dopisany: 14 Grudzień 2009, 22:17_________________________________________________napoczatku myslalem ze to kwestia rurek ze jedna krutsza a druga dluzsza to zrobilem jednakowe i nic hehehe normalnie niemam juz sily

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie czy jest tak samo jak od szyby ja po prostu przed zamontowaniem sprawdziłem sobie na krótko pompkę i wiem własnie ze na odwrót słabo pompowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i byl taki efekt jak mowie?? czy poprostu oba pryskaly ale slabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy nie miałem jej podłączonej do dysz samą pompke sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki jutro sprawdze pewnie znow nadkole bede musial sciagac :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bin85 ja dzisiaj zbudowalem ten "przelacznik pompek" według twojego schematu i chcialem go sprawdzic czy dziala i jak sie ma do tego potencjometr zalozylem 0-10k ohm + R-10k ohm podlaczylem najpierw zarowki z lampki z podsufitki te podluzne a potem diody zamiast pompek i sie okazalo ze uklad chodzi ok ale bardzo glosno chodzi przekaznik (buczy) do momentu przelaczenia na druga w moim przypadku zarowke czy diode? nie wydaje mi sie zebym cos pokrecil ze schematem, jutro jeszcze sprobuje kolektor z emiterem zamienic bo tylko tam sie moglem pomylic... chyba ze podpowiesz cos innego co moze byc tego przyczyna? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miales racje zamienilem plus z minusem i hula :) ale szczerze mowiac myslalem ze mocniej bedzie pryskac mysle ze takie cisnienie nie zmyje moco zabrudzonego reflektora co najwyze moze bloto sciagnie albo kuz ale itak sie przydadza dzieki wielkie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dropsone - trudno powiedzieć dlaczego buczy jakby miał za małe napięcie zasilające a możesz zrobić fotke w miare dobrej jakości aby dało się zobaczoyć jak to jest połączone?

bongod - wedłu mnie to spryskiewcze na reflektory bez wycieraczek to pic na wode fotomontarz i choćby nie wiem co nie da rady zmyć szkła reflektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dropsone - trudno powiedzieć dlaczego buczy jakby miał za małe napięcie zasilające a możesz zrobić fotke w miare dobrej jakości aby dało się zobaczoyć jak to jest połączone?

bongod - wedłu mnie to spryskiewcze na reflektory bez wycieraczek to pic na wode fotomontarz i choćby nie wiem co nie da rady zmyć szkła reflektora.

wielkie dzieki juz chyba wiem co jest nie tak, oczywiscie nic nie zwiazane ze schematem, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spryskiwacze sa napewno bez wycieraczek bo sa do grupy ww audi skoda a tam ich niema i pompka jest wysokiego cisnienia pozatym spryski sie wysowaja a przy wycieraczkach sa takie male na stale zamontowane poprostu moim zdaniem jest za male cisnienie zeby zmyc ale moze sie myle :) reka nie boli :) ale fakt ze pryskaja duzo mocniej niz od szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaki symbol ma oryginalny przekaźnik spryskiwaczy reflektorów w a4 b5 przed liftem?? mam 1.9 tdi AFN 96r, obecnie mam przekażnik 229 o ile mnie pamięć nie myli taki czarny wysoki na jedno gniazdo. wiem ze jeżeli miałbym 377 to zamiennikiem jest 389 a jak w wypadku 229??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aby nie zakladac nowego postu, wgramole sie tutaj. Mialem wczesniej HID-y w lampach H7+H7 z mgielnymi. Jako ze jestem sam kierowca TIRa wiem jak to piorunsko oslepialo jesli lampy nie sa przystosowane do Xenonow. Dorobilem sie zatem lampek zaczewkowych i auto raz ze wyglada o niebo mlodziej to jeszcze nie oslepiam innych xenonami. Aby jeszcze wszystko bylo malinkowo potrzebowal bym Spryski. Te co widze na allegro za ok 70 - 80 zl to nie dosc ze wyglada to beznadziejnie to i pewnie beznadziejnie sika. W jaki zestawik spryskow musial bym sie zaopatrzyc i w jaka pompke naprawde wysokiego cisnienia. Bo mozna by bylo wstawic spryski od szyby takie jak mam w masce ale nie bedzie to zbyt pieknie wygladac. A chowajace sie i wysuwajace spryski to juz klasa :P Co proponujecie Firma i jak to cenowo wyglada??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekaznik i podlaczenie 6 kabli swiatla sprsyki plus minus pompka plus z pracy silnika i jeszcze cos i smiga i bez rezystorow itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...