Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Numery mojego czujnika to 1J0907660B. Czyli to samo co u Arka, czujnik oczywiście Helli. Na zdjęcie zabrakło mi prądu w bateriach, wybaczcie :facepalm::facepalm::facepalm: kolory kabli idących od czujnika (były trochę zabrudzone) to brąz, czerwień i brązowo-fioletowy. A do czujnika jaki dochodzi to macie parę stron wcześniej na fotce, którą wrzuciłem łącznie z rozpiską :hi:

  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Panowie a jak podłączyć radio symphony II pod fisa. Mam czerwona 20 pinową kostkę. Oczywiście adapter can też zamówiłem ( ADAPTER CAN-BUS AUDI Z FIS DO Radia CONCERT 2 (2836328127) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ). I co teraz ? W tej kostce są chyba 3 piny odpowiedzialne za to:

12 - sygnal clock - wskazania częstotliwości radia

13- sygnal data - wskazania częstotliwości radia

15- sygnal enable - wskazania częstotliwości radia

gdzie i do czego to podłączyć ?

Opublikowano

adapter can musi obslugiwac fisa

Opublikowano

Z tego co wiem ten właśnie obsługuje.

Opublikowano

No to Panowie czujnik założony i wskazówka ożyła :) Jednak winowajcą był zamiennik TOPRAN :/

Hella daje radę i wreszcie wszystko działa :)

Dzięki kaju za kolory przewodów, u mnie jest identyko :)

Opublikowano
Panowie a jak podłączyć radio symphony II pod fisa. Mam czerwona 20 pinową kostkę. Oczywiście adapter can też zamówiłem ( ADAPTER CAN-BUS AUDI Z FIS DO Radia CONCERT 2 (2836328127) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ). I co teraz ? W tej kostce są chyba 3 piny odpowiedzialne za to:

12 - sygnal clock - wskazania częstotliwości radia

13- sygnal data - wskazania częstotliwości radia

15- sygnal enable - wskazania częstotliwości radia

gdzie i do czego to podłączyć ?

Ciekawe... w aukcji jest napisane że obsługuje liczniki ze wskazówkowym analogowym zegarkiem, a jak ktoś ma cyfrowy, to co już d*pa?

Opublikowano

Nie wiem, ale jam mam właśnie analogowy i ma pasować tylko problem mam jak to spiąć teraz żeby zadziałało:) A swoją drogą to nawet nie pytałem jak to jest przy cyfrowym.

Opublikowano

normalnie to podpiac.... 3 przewody od fisa wpinasz w kostke mini iso C2 na pin 8,9,10 wedlug rozpiski, a ta kostke nie do radia tylko do adaptera w gniazdow sierodkowa czesc a druga strone wychodzaca z adaptera do radia w miejsce 3 kostek mini iso podlanczasz ta jedna czerwona

Opublikowano
Panowie a jak podłączyć radio symphony II pod fisa. Mam czerwona 20 pinową kostkę. Oczywiście adapter can też zamówiłem ( ADAPTER CAN-BUS AUDI Z FIS DO Radia CONCERT 2 (2836328127) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ). I co teraz ? W tej kostce są chyba 3 piny odpowiedzialne za to:

12 - sygnal clock - wskazania częstotliwości radia

13- sygnal data - wskazania częstotliwości radia

15- sygnal enable - wskazania częstotliwości radia

gdzie i do czego to podłączyć ?

Ciekawe... w aukcji jest napisane że obsługuje liczniki ze wskazówkowym analogowym zegarkiem, a jak ktoś ma cyfrowy, to co już d*pa?

Nie d*pa, tylko są to wtedy zegary poliftowe i nie potrzebujesz żadnych adapterów can-bus, bo cany masz już w liczniku. Wtedy się wpinasz analogicznie CAN-H i CAN-L do 5 i 6 pinu szarej wtyczki i analogicznie do canów w radiu i kodujesz w 62 odpowiednio do tego co masz (radio, automat, multikiera, jeśli samo radio to wartość 5). No chyba, że w radiu też jest podłączenie pod DATA ENA CLOCK, ale symphony II chyba już lata po CANie z tego co kojarzę.

Opublikowano

tak jest sII lata po canie

Opublikowano
No to Panowie czujnik założony i wskazówka ożyła :) Jednak winowajcą był zamiennik TOPRAN :/

Hella daje radę i wreszcie wszystko działa :)

Dzięki kaju za kolory przewodów, u mnie jest identyko :)

No to gratuluje... ciekawe dlaczego moja Hella umarla??? jak zmienilem licznik? nic juz nie rozumiem :facepalm:

Opublikowano
No to Panowie czujnik założony i wskazówka ożyła :) Jednak winowajcą był zamiennik TOPRAN :/

Hella daje radę i wreszcie wszystko działa :)

Dzięki kaju za kolory przewodów, u mnie jest identyko :)

No to gratuluje... ciekawe dlaczego moja Hella umarla??? jak zmienilem licznik? nic juz nie rozumiem :facepalm:

Wiem że już masz dość opisywania problemu, ale cofnąłem się kilka stron żeby jeszcze raz zdjagnozować Twój problem i wyczytałem że po zmianie licznika się porypało.

Napisz jeszcze raz jeśli chcesz co dokładnie zrobiłeś, jaki zegar na jaki (z modelami zegarów) wymieniłeś, rozumiem że przed wymianą wszystko działalo?

Opublikowano

Diablo

licznik z a6 (biale pods cyfra zegar) - wymiana z powodu wyswietlacza fis

na licznik z a6 (biale pods cyfra zegar) ten co mam byl angol z 2.5tdi bodajze

nr gdzies mam tego co mam teraz

wsad z mojego przerzucony wszystko bez problemu oprocz oleju

kupiony zamiennik czujnik oleju - tak samo

wgrywany do licznika ori wsad - to samo

wg mnie chyba padniety licznik bo juz nie wiem co?

Opublikowano
Diablo

licznik z a6 (biale pods cyfra zegar) - wymiana z powodu wyswietlacza fis

na licznik z a6 (biale pods cyfra zegar) ten co mam byl angol z 2.5tdi bodajze

nr gdzies mam tego co mam teraz

wsad z mojego przerzucony wszystko bez problemu oprocz oleju

kupiony zamiennik czujnik oleju - tak samo

wgrywany do licznika ori wsad - to samo

wg mnie chyba padniety licznik bo juz nie wiem co?

Nie masz już starego żeby sprawdzić czy działa ?

Jesteś pewien że nowy jest z A6 ?

Opublikowano

Czy ktoś już sprawdził czy manetki z a8 d2 /d2 lift pasują na pewno do b5 / b5 lift?

Opublikowano

Arre znalazłem schemat elektryczny do A6 98 i tam temp. oleju podłączona jest do 32a/21 ale czujnik jest jednopinowy. Masz jakiś schemat do A6 ?

Opublikowano

DIablo ja mam minilifta - w 98r byl licznik z fis z czerwonym podswietleniem analog zegarkiem

a ja mam biale i cyfrowy ale bez ringow

schematu nie mam

ale mam ten sam czujnik co Ty

zreszta kaju ma podlaczony licznik takiego typu jak mam ja i tez ma z a6

starego licznika nie mam

Opublikowano
Panowie a jak podłączyć radio symphony II pod fisa. Mam czerwona 20 pinową kostkę. Oczywiście adapter can też zamówiłem ( ADAPTER CAN-BUS AUDI Z FIS DO Radia CONCERT 2 (2836328127) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ). I co teraz ? W tej kostce są chyba 3 piny odpowiedzialne za to:

12 - sygnal clock - wskazania częstotliwości radia

13- sygnal data - wskazania częstotliwości radia

15- sygnal enable - wskazania częstotliwości radia

gdzie i do czego to podłączyć ?

Ciekawe... w aukcji jest napisane że obsługuje liczniki ze wskazówkowym analogowym zegarkiem, a jak ktoś ma cyfrowy, to co już d*pa?

Nie d*pa, tylko są to wtedy zegary poliftowe i nie potrzebujesz żadnych adapterów can-bus, bo cany masz już w liczniku. Wtedy się wpinasz analogicznie CAN-H i CAN-L do 5 i 6 pinu szarej wtyczki i analogicznie do canów w radiu i kodujesz w 62 odpowiednio do tego co masz (radio, automat, multikiera, jeśli samo radio to wartość 5). No chyba, że w radiu też jest podłączenie pod DATA ENA CLOCK, ale symphony II chyba już lata po CANie z tego co kojarzę.

czyli mój concert II tez zagra od razu z fisem bo mam zegar z cyfrowym zegarkiem ? ;)

Opublikowano
DIablo ja mam minilifta - w 98r byl licznik z fis z czerwonym podswietleniem analog zegarkiem

a ja mam biale i cyfrowy ale bez ringow

schematu nie mam

ale mam ten sam czujnik co Ty

zreszta kaju ma podlaczony licznik takiego typu jak mam ja i tez ma z a6

starego licznika nie mam

Właśnie bo patrzę teraz w ETCE że niby czujnik w twoim aucie jest ten sam ale od temp. oleju jest dodatkowy czujnik :)

Poszukam jeszcze w ELSIE może jakiś schemat znajdę

Opublikowano
Czy ktoś już sprawdził czy manetki z a8 d2 /d2 lift pasują na pewno do b5 / b5 lift?

Teoretycznie i praktycznie jest to samo, nawet ETKA to potwierdza. Mam takie na sprzedaż.

Panowie a jak podłączyć radio symphony II pod fisa. Mam czerwona 20 pinową kostkę. Oczywiście adapter can też zamówiłem ( ADAPTER CAN-BUS AUDI Z FIS DO Radia CONCERT 2 (2836328127) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ). I co teraz ? W tej kostce są chyba 3 piny odpowiedzialne za to:

12 - sygnal clock - wskazania częstotliwości radia

13- sygnal data - wskazania częstotliwości radia

15- sygnal enable - wskazania częstotliwości radia

gdzie i do czego to podłączyć ?

Ciekawe... w aukcji jest napisane że obsługuje liczniki ze wskazówkowym analogowym zegarkiem, a jak ktoś ma cyfrowy, to co już d*pa?

Nie d*pa, tylko są to wtedy zegary poliftowe i nie potrzebujesz żadnych adapterów can-bus, bo cany masz już w liczniku. Wtedy się wpinasz analogicznie CAN-H i CAN-L do 5 i 6 pinu szarej wtyczki i analogicznie do canów w radiu i kodujesz w 62 odpowiednio do tego co masz (radio, automat, multikiera, jeśli samo radio to wartość 5). No chyba, że w radiu też jest podłączenie pod DATA ENA CLOCK, ale symphony II chyba już lata po CANie z tego co kojarzę.

czyli mój concert II tez zagra od razu z fisem bo mam zegar z cyfrowym zegarkiem ? ;)

Tak, zagra, zaświeci, może nawet zatańczy :wink:

---------- Post dopisany at 22:19 ---------- Poprzedni post napisany at 22:18 ----------

Tzn nie tak od razu, najpierw podprowadź mu CANy i zrób kodowanie :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.