Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A czy ktoś mógłby mi rozpisać jak ta kostkę podłączyć chodzi mi o rozprowadzenie tych pinów :)

  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Musisz dołożyć szarą 32 pinową kostkę:

Rozpiska:

FIS, 32-pin, grey

1 -Switch menu guide (menu)

2 -Switch menu guide (out A)

3 -Switch menu guide (out B)

4 -Switch menu guide (Enter)

5 -CAN high speed Display (high +)

6 -CAN high speed Display (low -)

7 -CAN high speed Display (screen)

8 -Door contact, passenger side

9 -Door contact, rear right

10 -Door contact, rear left

11 -Enable

12 -Clock

13 -Data

14 -Brake light

15 -Washer fluid level

16 -Tail lights/dipped beams

17 -On-board computer, left

18 -On-board computer, right

19 -On-board computer reset

20 -not used

21 -not used

22 -not used

23 -Key branch 1 Navigation system

24 -Key branch 2 Navigation system

25 -Key branch Telematics

26 -not used

27 -not used

28 -not used

29 -not used

30 -not used

31 -not used

32 -not used

Opublikowano

pany pewnie nie jeden z was to mial 1/2 fis

ma ktos z was na oddanie za piwo buzer z 1/2 fis jaeger, wkladany nie lutowany??

Opublikowano
Musisz dołożyć szarą 32 pinową kostkę:

Rozpiska:

FIS, 32-pin, grey

1 -Switch menu guide (menu)

2 -Switch menu guide (out A)

3 -Switch menu guide (out B)

4 -Switch menu guide (Enter)

5 -CAN high speed Display (high +)

6 -CAN high speed Display (low -)

7 -CAN high speed Display (screen)

8 -Door contact, passenger side

9 -Door contact, rear right

10 -Door contact, rear left

11 -Enable

12 -Clock

13 -Data

14 -Brake light

15 -Washer fluid level

16 -Tail lights/dipped beams

17 -On-board computer, left

18 -On-board computer, right

19 -On-board computer reset

20 -not used

21 -not used

22 -not used

23 -Key branch 1 Navigation system

24 -Key branch 2 Navigation system

25 -Key branch Telematics

26 -not used

27 -not used

28 -not used

29 -not used

30 -not used

31 -not used

32 -not used

Piny 17, 18 i 19 prowadzisz do manetki. Nie pamiętam dokładnie jak tam jest, ale jeśli dobrze pamiętam, to pin 17 z szarej wtyczki to pin 1 w manetce, 18 z wtyczki to 2 z manetki, 19 z szarej to 4 w manetce, a 3 pin z manetki dajesz do masy. Ale niech ktoś to potwierdzi, ewentualnie poprawi. Masz ori radio u siebie? Jeśli tak, to piny z szarej wtyczki 11, 12 i 13 prowadzisz analogicznie do radia (na radiu masz rozpiskę pinów), wtedy masz wyświetlanie RDS w górnej części FISa. Co dalej, piny 14, 15 i 16 dajesz do masy (chyba, że masz czujnik poziomu płynu spryskiwaczy w co szczerze wątpię przy 1/2FIS), no i zostaje jeszcze kwestia komunikatów o otwartych drzwiach. Komunikat o otwartych kierowcy i tylnej klapie jest bodajże w zielonej wtyczce, ale piny 8, 9 i 10 masz od komunikatów reszty drzwi. W prawym słupku powinieneś znaleźć te kable, tutaj niech ktoś się wypowie które to są kable, bądź ewentualnie ciągniesz sobie nowe kabelki do każdej krańcówki osobno. Pin 8 drzwi pasażera tył, pin 9 drzwi prawe tylne, pin 10 drzwi lewe tylne.

Opublikowano

W 1/2 fis obojętnie które drzwi otwarte pokazuje na wyświetlaczu kierowcy. Klapę pokazuje oddzielnie.

Opublikowano
W 1/2 fis obojętnie które drzwi otwarte pokazuje na wyświetlaczu kierowcy. Klapę pokazuje oddzielnie.

Tyle wiem, rozpisałem które piny odpowiadają za poszczególne drzwi w pełnym FISie.

Opublikowano

sory , myslalem ze piszesz do onasisa, pokickalo mi sie

nie ma nikt z was tego buzera??

Opublikowano

Nic się nie dzieje :wink:

Opublikowano

mam teraz pytanie odnośnie podłączenie tunera tmc aby wyświetlały się komunikaty z navi na fisie i teraz czy wszystkie tunery podejdą czy trzba szukać po numerach konkretnego?

Opublikowano

A pływak doszedł? Założyłeś? U kolegi wyżej jest raaaaaaj, bo tylko dołożenie manety, pociągnięcie kilku drutów i ogarnięcie immo :wink:

---------- Post dopisany at 22:02 ---------- Poprzedni post napisany at 22:01 ----------

mam teraz pytanie odnośnie podłączenie tunera tmc aby wyświetlały się komunikaty z navi na fisie i teraz czy wszystkie tunery podejdą czy trzba szukać po numerach konkretnego?

Jakie masz to navi?

Opublikowano

mam rns-d z 2000r ale nie pamiętam numeru

---------- Post dopisany at 22:15 ---------- Poprzedni post napisany at 22:13 ----------

pochodzi z a6

Opublikowano
Jakiś czas temu miałem taki TMC, na dnaich powinienem mieć jeszcze jeden z numerkiem B na końcu, czyli taki, na którym ta navi idzie z FISem. vauxhall95 ma navi ode mnie u niego jest też komunikacja, ale nie wiem, jaki TMC kupował.

---------- Post dopisany at 22:18 ---------- Poprzedni post napisany at 22:18 ----------

Moje RNS-D też pochodziło z A6 :hi:

---------- Post dopisany at 22:19 ---------- Poprzedni post napisany at 22:18 ----------

taaa dzis przyszedl, ale wrocilem o 19 z pracy popatrzylem na niego otworzylem browar i stwierdzilem ze nie chce mi sie dzis lezec w bagazniku z lutownica.. :wink: nie mam kanapy skladanej wiec wiesz... jutro to zrobie, mam nadzieje ze kolory drutów sie zgadzaja.. a tak btw. konkret karton :polew: grunt ze caly doszedl :wink:

No stary wybacz, ale nic innego pod ręką nie miałem :decayed: kolory drutów muszą się zgadzać :wink: a jak nie, to lej je po łbach :polew:

czyli wszystkie z literą B będą latać
Opublikowano

panowie Pin 25 - sygnał zużycia co to takiego Niebieska wtyczka 32 PIN

Opublikowano
panowie Pin 25 - sygnał zużycia co to takiego Niebieska wtyczka 32 PIN

sygnał spalania

Opublikowano

czyli do masy go bo w 1/2 fis niema spalania

czy 1/2 fis pokazuje spalone żarówki i brak płyny do spryskiwaczy??

Opublikowano
czyli do masy go bo w 1/2 fis niema spalania

zostawiasz nie podłaczony

Opublikowano
czyli do masy go bo w 1/2 fis niema spalania

czy 1/2 fis pokazuje spalone żarówki i brak płyny do spryskiwaczy??

Zaślepiasz go, nigdzie nie podłączasz. 1/2FIS pokazuje tylko otwarte drzwi, temperaturę, OK i zużyte okładziny. Nic poza tym.

Opublikowano
czyli do masy go bo w 1/2 fis niema spalania

czy 1/2 fis pokazuje spalone żarówki i brak płyny do spryskiwaczy??

Zaślepiasz go, nigdzie nie podłączasz. 1/2FIS pokazuje tylko otwarte drzwi, temperaturę, OK i zużyte okładziny. Nic poza tym.

i jeszcze olej ;)

Opublikowano

I przegrzanie płynu i service i tanksztele :decayed:

---------- Post dopisany at 20:05 ---------- Poprzedni post napisany at 20:03 ----------

A i wykrzyknik :-D

A swoja droga jak wygląda kontrolka od niskiego poziomu płynu bo nigdzie w żadnych testach nie pokazuje jej a nigdy nie miałem takiej sytuacji ze było malo

Opublikowano

Panowie, który pin w licznika z 98 z pełnym FIS odpowiada za kontrolkę rezerwy (ostrzeżenie o rozerwie)?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.