Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

i jeszce co ztym moim spalaniem ze pokazuje 50 l/100

denerwuje mnie to

  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Z tym twoim spalaniem to dziwne skoro kodowanie masz dobre a może coś źle wpięte masz?

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

---------- Post dopisany at 13:29 ---------- Poprzedni post napisany at 13:23 ----------

jeżeli to coś z wsadem lub kodowanie zawsze można spróbować wgrać inny wsad i zobaczyć jak to będzie wyglądać jak co to jakiś wsad posiadam ;)

---------- Post dopisany at 13:31 ---------- Poprzedni post napisany at 13:29 ----------

:hi:

Pany a taka szybka odpowiedź, mam ori licznik z analogowym zegarkiem z 99' i chciałbym kupić taki sam tylko z fisem z angola, no i pytanie co dokładnie trzeba dorobić/przerobić żeby wszystko banglało w 100% :kox:

dołożenie manetki sterującej od fisa uciszenie kilku sygnałów zwierając do masy podłączenie sygnału spalania z kompa i adaptacja kluczyków

---------- Post dopisany at 13:31 ---------- Poprzedni post napisany at 13:31 ----------

:hi:

Pany a taka szybka odpowiedź, mam ori licznik z analogowym zegarkiem z 99' i chciałbym kupić taki sam tylko z fisem z angola, no i pytanie co dokładnie trzeba dorobić/przerobić żeby wszystko banglało w 100% :kox:

dołożenie manetki sterującej od fisa uciszenie kilku sygnałów zwierając do masy podłączenie sygnału spalania z kompa i adaptacja kluczyków

---------- Post dopisany at 13:34 ---------- Poprzedni post napisany at 13:31 ----------

a i jeszcze o ile się nie mylę to jeszcze musisz dołożyć czujnik temp. oliwy ale jak się mylę to na pewno zaraz ktoś mnie poprawi :D

Opublikowano
i jeszce co ztym moim spalaniem ze pokazuje 50 l/100

denerwuje mnie to

jak na mój gust zle masz zapięty sygnał spalania... czyli zegary dostają nieprawidłowe wartości dlatego tak wyświetlają...

Opublikowano

też mi się tak wydaje

Opublikowano
Z tym twoim spalaniem to dziwne skoro kodowanie masz dobre a może coś źle wpięte masz?

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

---------- Post dopisany at 13:29 ---------- Poprzedni post napisany at 13:23 ----------

jeżeli to coś z wsadem lub kodowanie zawsze można spróbować wgrać inny wsad i zobaczyć jak to będzie wyglądać jak co to jakiś wsad posiadam ;)

---------- Post dopisany at 13:31 ---------- Poprzedni post napisany at 13:29 ----------

:hi:

Pany a taka szybka odpowiedź, mam ori licznik z analogowym zegarkiem z 99' i chciałbym kupić taki sam tylko z fisem z angola, no i pytanie co dokładnie trzeba dorobić/przerobić żeby wszystko banglało w 100% :kox:

dołożenie manetki sterującej od fisa uciszenie kilku sygnałów zwierając do masy podłączenie sygnału spalania z kompa i adaptacja kluczyków

---------- Post dopisany at 13:31 ---------- Poprzedni post napisany at 13:31 ----------

:hi:

Pany a taka szybka odpowiedź, mam ori licznik z analogowym zegarkiem z 99' i chciałbym kupić taki sam tylko z fisem z angola, no i pytanie co dokładnie trzeba dorobić/przerobić żeby wszystko banglało w 100% :kox:

dołożenie manetki sterującej od fisa uciszenie kilku sygnałów zwierając do masy podłączenie sygnału spalania z kompa i adaptacja kluczyków

---------- Post dopisany at 13:34 ---------- Poprzedni post napisany at 13:31 ----------

a i jeszcze o ile się nie mylę to jeszcze musisz dołożyć czujnik temp. oliwy ale jak się mylę to na pewno zaraz ktoś mnie poprawi :D

Dzięki za odp, mógłby się ktoś wypowiedzieć co do tej nieszczęsnej temp oliwy? bo na tym mi w sumie najbardziej zależy i nie chce robić jakiś emulatorów bo to bez sensu:wink:

Opublikowano

Jezeli to rocznik 99 to zadne emulatory nie sa potrzebne tylko czujnik w podstawe filtra wrzucasz

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Opublikowano
Z tym twoim spalaniem to dziwne skoro kodowanie masz dobre a może coś źle wpięte masz?

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

---------- Post dopisany at 13:29 ---------- Poprzedni post napisany at 13:23 ----------

jeżeli to coś z wsadem lub kodowanie zawsze można spróbować wgrać inny wsad i zobaczyć jak to będzie wyglądać jak co to jakiś wsad posiadam ;)

---------- Post dopisany at 13:31 ---------- Poprzedni post napisany at 13:29 ----------

:hi:

Pany a taka szybka odpowiedź, mam ori licznik z analogowym zegarkiem z 99' i chciałbym kupić taki sam tylko z fisem z angola, no i pytanie co dokładnie trzeba dorobić/przerobić żeby wszystko banglało w 100% :kox:

dołożenie manetki sterującej od fisa uciszenie kilku sygnałów zwierając do masy podłączenie sygnału spalania z kompa i adaptacja kluczyków

---------- Post dopisany at 13:31 ---------- Poprzedni post napisany at 13:31 ----------

:hi:

Pany a taka szybka odpowiedź, mam ori licznik z analogowym zegarkiem z 99' i chciałbym kupić taki sam tylko z fisem z angola, no i pytanie co dokładnie trzeba dorobić/przerobić żeby wszystko banglało w 100% :kox:

dołożenie manetki sterującej od fisa uciszenie kilku sygnałów zwierając do masy podłączenie sygnału spalania z kompa i adaptacja kluczyków

---------- Post dopisany at 13:34 ---------- Poprzedni post napisany at 13:31 ----------

a i jeszcze o ile się nie mylę to jeszcze musisz dołożyć czujnik temp. oliwy ale jak się mylę to na pewno zaraz ktoś mnie poprawi :D

Dzięki za odp, mógłby się ktoś wypowiedzieć co do tej nieszczęsnej temp oliwy? bo na tym mi w sumie najbardziej zależy i nie chce robić jakiś emulatorów bo to bez sensu:wink:

rób licznik II lift, wymień miskę, wsadz czujnik i podepnij pod licznik, jak Ci zależy na wskazaniach temp, to przy czujniku w misce, będziesz mial dodatkowo info o stanie oleju.

A jak nie, to tak jak kolega mówi, kupuj licznik jak masz, wkręcaj czujnik w podstawę filtra i podpinaj pod licznik, tylko ja nie jestem pewien jak to wyglada w 99 roku... :whistling:

99 nie miał przez przypadek czujnika już w misce?

Opublikowano

No właśnie się tak zastanawiam, a jak nie ma w misce to wystarczy podpiąć czujnik w filtr? a jak wygląda ten czujkin i co trzeba dokupić?

Opublikowano
Z tym twoim spalaniem to dziwne skoro kodowanie masz dobre a może coś źle wpięte masz?

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

---------- Post dopisany at 13:29 ---------- Poprzedni post napisany at 13:23 ----------

jeżeli to coś z wsadem lub kodowanie zawsze można spróbować wgrać inny wsad i zobaczyć jak to będzie wyglądać jak co to jakiś wsad posiadam ;)

---------- Post dopisany at 13:31 ---------- Poprzedni post napisany at 13:29 ----------

:hi:

Pany a taka szybka odpowiedź, mam ori licznik z analogowym zegarkiem z 99' i chciałbym kupić taki sam tylko z fisem z angola, no i pytanie co dokładnie trzeba dorobić/przerobić żeby wszystko banglało w 100% :kox:

dołożenie manetki sterującej od fisa uciszenie kilku sygnałów zwierając do masy podłączenie sygnału spalania z kompa i adaptacja kluczyków

---------- Post dopisany at 13:31 ---------- Poprzedni post napisany at 13:31 ----------

:hi:

Pany a taka szybka odpowiedź, mam ori licznik z analogowym zegarkiem z 99' i chciałbym kupić taki sam tylko z fisem z angola, no i pytanie co dokładnie trzeba dorobić/przerobić żeby wszystko banglało w 100% :kox:

dołożenie manetki sterującej od fisa uciszenie kilku sygnałów zwierając do masy podłączenie sygnału spalania z kompa i adaptacja kluczyków

---------- Post dopisany at 13:34 ---------- Poprzedni post napisany at 13:31 ----------

a i jeszcze o ile się nie mylę to jeszcze musisz dołożyć czujnik temp. oliwy ale jak się mylę to na pewno zaraz ktoś mnie poprawi :D

Dzięki za odp, mógłby się ktoś wypowiedzieć co do tej nieszczęsnej temp oliwy? bo na tym mi w sumie najbardziej zależy i nie chce robić jakiś emulatorów bo to bez sensu:wink:

rób licznik II lift, wymień miskę, wsadz czujnik i podepnij pod licznik, jak Ci zależy na wskazaniach temp, to przy czujniku w misce, będziesz mial dodatkowo info o stanie oleju.

A jak nie, to tak jak kolega mówi, kupuj licznik jak masz, wkręcaj czujnik w podstawę filtra i podpinaj pod licznik, tylko ja nie jestem pewien jak to wyglada w 99 roku... :whistling:

99 nie miał przez przypadek czujnika już w misce?

No ja mam rocznik 99 i nie miałem czujnika w misie

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Opublikowano

po etce jest tylko czujnik poziomu w misce

7946ecf238f3cb2b.jpg

Opublikowano
i jeszce co ztym moim spalaniem ze pokazuje 50 l/100

denerwuje mnie to

jak na mój gust zle masz zapięty sygnał spalania... czyli zegary dostają nieprawidłowe wartości dlatego tak wyświetlają...

nie sadze. jak jade i przyspieszam spalanie rosnie a jak zwalniam to spada

Opublikowano
i jeszce co ztym moim spalaniem ze pokazuje 50 l/100

denerwuje mnie to

jak na mój gust zle masz zapięty sygnał spalania... czyli zegary dostają nieprawidłowe wartości dlatego tak wyświetlają...

nie sadze. jak jade i przyspieszam spalanie rosnie a jak zwalniam to spada

A zmienials wsad licznika?

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Opublikowano
Pany pytanie jak kupie licznik przedlift z benzyny do diesel i anglik na europe i przekoduje wszystko,pozmieniam tarczki bendzie to chodziło tak jak powino?
Pany pomoże kto?
Opublikowano
Pany pytanie jak kupie licznik przedlift z benzyny do diesel i anglik na europe i przekoduje wszystko,pozmieniam tarczki bendzie to chodziło tak jak powino?
Pany pomoże kto?

Zmiana wsadu i będzie działać

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Opublikowano
i jeszce co ztym moim spalaniem ze pokazuje 50 l/100

denerwuje mnie to

jak na mój gust zle masz zapięty sygnał spalania... czyli zegary dostają nieprawidłowe wartości dlatego tak wyświetlają...

nie sadze. jak jade i przyspieszam spalanie rosnie a jak zwalniam to spada

miałeś pociągnięty kabel czy dokladałeś? skąd brałes sygnał?

może masz jakoś źle skalibrowane spalanie? grzebałeś coś w vagu?

Opublikowano
i jeszce co ztym moim spalaniem ze pokazuje 50 l/100

denerwuje mnie to

jak na mój gust zle masz zapięty sygnał spalania... czyli zegary dostają nieprawidłowe wartości dlatego tak wyświetlają...

nie sadze. jak jade i przyspieszam spalanie rosnie a jak zwalniam to spada

miałeś pociągnięty kabel czy dokladałeś? skąd brałes sygnał?

może masz jakoś źle skalibrowane spalanie? grzebałeś coś w vagu?

mialem przedtem fisa i spalanie dzialalo normalnie

nie grzebalem nic w vagu ale zmienialem wsad ktory mi przyslal misiek

wszsytko dziala poprawnie na tym wsadzie oprocz tego spalania

---------- Post dopisany at 16:02 ---------- Poprzedni post napisany at 16:01 ----------

i jeszce co ztym moim spalaniem ze pokazuje 50 l/100

denerwuje mnie to

jak na mój gust zle masz zapięty sygnał spalania... czyli zegary dostają nieprawidłowe wartości dlatego tak wyświetlają...

nie sadze. jak jade i przyspieszam spalanie rosnie a jak zwalniam to spada

A zmienials wsad licznika?

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

zmienialem . mam od ciebie wsad

ale wszystko dziala wiec tez nie sadze zeby to byla wina wsadu

Opublikowano

A soribuj wgrac oryginalny ci byl i zobacz jak to wyglada

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Opublikowano

a na jakim pinie powinien byc ten sygnal .

nie wiem moze zle odczytalem

stary licznik mialem podswietlanie czerwone ale immo w zegarze

a nowy biale podwietlanie

wg mnie sygnal byl na pinie 1 czerwonej (wtyczka 20 pin)

a w bialym podswitlaniu powinien byc pin 25 wtyczka niebieska

Opublikowano

Dokładnie tak jak piszesz

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Opublikowano
a na jakim pinie powinien byc ten sygnal .

nie wiem moze zle odczytalem

stary licznik mialem podswietlanie czerwone ale immo w zegarze

a nowy biale podwietlanie

wg mnie sygnal byl na pinie 1 czerwonej (wtyczka 20 pin)

a w bialym podswitlaniu powinien byc pin 25 wtyczka niebieska

Więc albo jest coś nie halo z Wsadem albo z kodowaniem jeśli jesteś pewien że sygnał spalania podpięty prawidłowo...

Ja u siebie do przedlifta wkładałem dwa liczniki z białym podświetleniem, kabel spalania ciągnąłem z kostki pod ECU bezpośrednio, jeden licznik TDI Anglik, drugi TDI EU i oba pokazują prawidłowe spalanie.. w żadnym nie zmieniałem wsadu jeszcze..

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.