Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

w lewym słupku przednie drzwi kierowcy i pasażera, a w prawym słupku tył L i P

  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

A BAGAŻNIK ? I GDZIE PODŁĄCZYC BAGAŻNIK W LICZNIKU ?

Opublikowano

i po znalezieniu kabla trzeba go uciąć przylutować jeden koniec do licznika a drugi koniec zaizolować bo jak tylko dołączymy fis to robi sie gimela. [br]Dopisany: 06 Styczeń 2011, 18:03_________________________________________________bagaznik masz już piciągniety. nie trzeba nic ciągnąc.

Opublikowano

według rozpiski zielona kostka w liczniku pin 6[br]Dopisany: 06 Styczeń 2011, 18:05_________________________________________________kolega ma chyba licznik z A6 i u niego nie pokazuje tylnej klapy z tego co kojarze

Opublikowano

NO OK

tylko wytłumaczcie mi jedni koledzy w starym liczniku 1/2 fis pokazywal ze ktores drzwi sa otwarte nie pokazywal dokladnie ktore i pokazywal klape bagaznika otwarta wiec chyba kable musza byc gdzies wyprowadzone kolo licznika ?

Opublikowano

zgadza się, też się nad tym zastanawiałem, według rozpiski jest jeden pin odpowiedzialny za 3 drzwi (pasażera i tylne)

kolego qwery

to jak tylko wepnę się pod te przewody od krańcówek bez przecinania kabli to nie będzie działało??

Opublikowano

tak mam licznik od A6 i nie ma reakcji na fisie po otworzeniu ani drzwi ani klapy :(

Opublikowano

nie bedzie tak jak powinno. po ucieciu u mnie działa jak nalezy.

Opublikowano

nie bedzie tak jak powinno. po ucieciu u mnie działa jak nalezy.

OK, tak zrobię

Opublikowano

Koledzy czyli rozumiem ze wszystko trzeba ciagnac z slupkow ? nie da sie zrobic tak by bylo jak na 1/2 fisa ze pokazuje klape i drzwi ( nie okreslone które) bo nie chce bawic mi sie szczerze z tymi kablami ? Kwestia plywaka macie licznik od A6 probowaliscie to sami przerobic ?

Opublikowano

zeby dobrze pokazywało to wymiana pompki w zbiorniku albo samej blaszki od pływaka.a co do dzwi to w 1/2 fisa masz do liczniak pociągniety tylko kabel od kierowcy takwiec ze słupków masz wszystkie potrzebne kable. co do bagaznika. to jak miałes 1/2 fis to we wtyczce napewno masz pociągniety kabel .

Opublikowano

Jesli miałes 1/2 to po włożeniu pełnego fisa bedzie pokazywało tylko drzwi kierowcy.

Ale wystarczy że przełożysz jeden kabelek "rozpiska all door " w miejsce kierowcy to bedzie pokazywało tak jak na 1/2 fis

Opublikowano

kolego probowalem znalesc ten kabelek i niestety nie dalem rady orientujesz sie gdzie on dokladnie jest ? chodzi mi o latwe zalatwienie sprawy zeby nie pokazywalo mi dokladnie ktore drzwi sa otawrte , tylko chce wykorzystac stare kable bez prowadzenia nowych bym tylko mial info ze ktores drzwi lub klapa sa otwarte

Opublikowano

tu masz rozpiske pinów

w liczniku

Przyporządkowanie styków złączy wielostykowych w zestawie wskaźników w samochodach od 2000 roku

Złącze wielostykowe, 32-stykowe, niebieskie

1 - Zacisk 15

2 - Zużycie klocków hamulcowych

3 - Wyjście prędkościomierza 1

4 - Niewykorzystane

5 - Czujnik poziomu paliwa

6 - Ostrzeżenie o rezerwie paliwa OBD 2

7 - Zacisk 31 (masa czujnika)

8 - Temperatura płynu chłodzącego

9 - Zacisk 31 (masa obciążająca)

10 - Ciśnienie oleju 2 (wysokie)

11 - Sygnał liczby obrotów

12 - Wyłączenie klimatyzacji

13 - Elektroniczny układ sterowania mocą silnika / kontrola rozgrzewania świec żarowych

14 - Regulacja poziomu

15 - Zacisk 58d

16 - Kierunkowskaz przyczepy

17 - Światła drogowe

18 - Kierunkowskaz lewy

19 - Niewykorzystane

20 - Zacisk 58s

21 - Czujnik stykowy drzwi po stronie kierowcy

22 - Niedobór płynu chłodzącego

23 - Zacisk 30

24 - Zacisk 31 (masa obciążająca)

25 - Sygnał zużycia

26 - Światło postojowe po prawej stronie

27 - Światło postojowe po lewej stronie

28 - Wejście prędkościomierza

29 - Hamulec

30 - Styk S

31 - Wyjście prędkościomierza 2

32 - ESP/ASR

Złącze wielostykowe 32-stykowe, zielone

1 - Czujnik stykowy drzwi (wszystkie drzwi)

2 - Transponder 1

3 - Niewykorzystane

4 - Niewykorzystane

5 - Przewód W

6 - Pokrywa tylna

7 - Kierunkowskaz prawy

8 - Niewykorzystane

9 - Niewykorzystane

10 - Poduszka bezpieczeństwa

11 - Komunikat o czasie postoju

12 - Zacisk 61 / kontrola ładowania

13 - Hamulec postojowy/BRAKE

14 - CHECK

15 - Poziom oleju / temperatura oleju

16 - Niewykorzystane

17 - Transponder 2

18 - Magistrala CAN high speed napędu (+)

19 - Magistrala CAN hjgh speed napędu (–)

20 - Magistrala CAN high speed napędu, ekranowanie

21 - ABS

22 - Magistrala CAN low speed Komfort (+)

23 - Magistrala CAN low speed Komfort (–)

24 - Magistrala CAN low speed Komfort, ekranowanie

25 - Pokrywa przedziału silnikowego

26 - Niewykorzystane

27 - Zamek pasa bezpieczeństwa

28 - Przewód K

29 - Wejście temperatury zewnętrznej

30 - Niewykorzystane

31 - Wskaźnik zakresów przełączania

32 - Niewykorzystane

Złącze wielostykowe 32-stykowe, szare

1 - Przełącznik menu

2 - Przełącznik menu (out A)

3 - Przełącznik menu (out B)

4 - Przełącznik menu (Enter)

5 - Magistrala CAN high speed, wyświetlacz (+)

6 - Magistrala CAN high speed, wyświetlacz (–)

7 - Magistrala CAN high speed, wyświetlacz - ekranowanie

8 - Czujnik stykowy drzwi po stronie przedniego pasażera

9 - Czujnik stykowy drzwi z tyłu z prawej strony

10 - Czujnik stykowy drzwi z tyłu z lewej strony

11 - Uaktywnienie

12 - Clock

13 - Data

14 - Światło hamowania

15 - Poziom płynu do mycia

16 - Tylne światło/światła mijania

17 - Komputer samochodowy z lewej strony

18 - Komputer samochodowy z prawej strony

19 - Komputer samochodowy - Reset

20 - Niewykorzystane

21 - Niewykorzystane

22 - Niewykorzystane

23 - Gałąź przycisków 1 nawigacji

24 - Gałąź przycisków 2 nawigacji

25 - Gałąź przycisków systemu Telematik

26 - Niewykorzystane

27 - Niewykorzystane

28 - Niewykorzystane

29 - Niewykorzystane

30 - Niewykorzystane

31 - Niewykorzystane

32 - Niewykorzystane

[br]Dopisany: 06 Styczeń 2011, 18:49_________________________________________________musisz pin 1 z zielonej wtyczki przełożyć do niebieskiej pin 21

Opublikowano

Nie tak :)

Jak miałes 1/2 to pokazywało otwarte drzwi kierowcy niezaleznie jakie dzwi otwarłes.

Jak zmieniłes na Pełen FIS to pokazywało tylko dzwi kierowcy.

A reszta tak jak napisałes .

Opublikowano

kolego ja mam taki problem ze nic nie pokazuje nic zero reakcji na otwarte drzwi czy klape a na 1/2 dzialalo

Opublikowano

Ja mam to samo po zmianie na licznik z A6 (1/2 FIS), nie pokazuje wcale otwartych drzwi

Opublikowano

Ja mam to samo po zmianie na licznik z A6 (1/2 FIS), nie pokazuje wcale otwartych drzwi

No bo wy musicie miec rozpiske z A6 a nie a4 bo to nie bedzie grało ze soba.

Na innym forum audi "z przyczyn wszystkim znanym reklama nie moge podac" jest rozpiska od licznika A6 i według tej powpinajcie kabelki.

Opublikowano

Kolego sprawdzałem rozpiska pinów miedzy licznikami i w A4 i w A6 jest taka sama rozpiska pinów

Opublikowano

Wydaje mi sie że różni sie troche pinami, jak wyglada to w A6 to niewiem bo z takim licznikiem nie maiłem styczności.

Moja propozycja wgrajcie wsad od A4 do tego licznika i zobaczcie co bedzie sie działo.

Jak ktos jest w stanie podjechac do mnie to służe pomoca, w tej operacji.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.