Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Dwumasowe koło zamachowe-czy mam

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy w moim Audiku występuje dwumasowe koło zamachowe czy nie? Jeżdżę Audikiem 1.9 TDI rok prod. 08.1995 silnik 1Z. Mechanik stwierdził, iż przy tym silniku chyba występuje zwyłe sprzęgło, a drugi stwierdził, że jest dwumas i teraz sam nie wiem. Proszę o pomoc!!!

Opublikowano

Witam! Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy w moim Audiku występuje dwumasowe koło zamachowe czy nie? Jeżdżę Audikiem 1.9 TDI rok prod. 08.1995 silnik 1Z. Mechanik stwierdził, iż przy tym silniku chyba występuje zwyłe sprzęgło, a drugi stwierdził, że jest dwumas i teraz sam nie wiem. Proszę o pomoc!!!

nie masz ...
Opublikowano

Mam to samo pytanie. W moim jest?

Opublikowano

Mam to samo pytanie. W moim jest?

jest

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

ja mam 1.9 tdi afn rok 97 i ostatnio wymienialem sprzeglo docisk lozysko oporowe i kolo dwumasowe maly wydatek 2800zl z robocizna wszystkie czesci firmy sachs takze ty tez powinienes miec

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

A od czego to zależy że w jednych jest, a w drugich nie?

Opublikowano

A od czego to zależy że w jednych jest, a w drugich nie?

w każdym AFN jest dwumas a w 1 Z nie :cool1:
Opublikowano

Czyli w 1z jest normalne sprzęgło? Więc koszta wymiany nie będą kosmiczne? Z góry dzięki:-)

Opublikowano

Czyli w 1z jest normalne sprzęgło? Więc koszta wymiany nie będą kosmiczne? Z góry dzięki:-)

tak znacznie taniej bo ni e kupujesz dwumasa
Opublikowano

1z nie ma kola dwumasowego na 100%

Opublikowano

A AHU z 1996r.? Podobno to to samo co 1Z.

Opublikowano

A AHU z 1996r.? Podobno to to samo co 1Z.

AHU są bez i z dwumasem zależne od roku produkcji :wink4:
Opublikowano

A AHU z 1996r.? Podobno to to samo co 1Z.

96 rok bez dwumasa

Opublikowano

Dzieki za info. Przy wymianie synchro 3 biegu mechanik mówił że nie przyglądał się ale chyba jednomas. Teraz mam chyba 100% pewność że mam jednomasa :>

Ufffff :polew:

Opublikowano

A AHU z 1996r.? Podobno to to samo co 1Z.

96 rok bez dwumasa

nie rozpoznajesz po roczniku, tylko numerze silnika.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Wiem, że odgrzewam kotleta ale to chyba najodpowiedniejsze miejsce. Ta moja 100% pewność juz nie jest tak 100% :disgust: Czeka mnie wymiana skrzyni oraz kończącego się sprzęgła. Mam A4 19.TDI 90PS AHU dokładnie z 27 września 1996r. - czy faktycznie mam jednomas?? Jak to sprawdzić by być pewnym na 100%?

Opublikowano

czy faktycznie mam jednomas?

Jak masz dwumas to zakładasz jednomas z 1z p&p i po kłopocie.

Opublikowano

Ale pomogłeś, kasy mam tyle, że aż mi wypada z portfela :kwasny: Chodzi mi o to czy przy wymianie kompletnego sprzęgła bądź samej tarczy trzeba wymieniać dwumas lub jednomas?

Opublikowano

Ale pomogłeś, kasy mam tyle, że aż mi wypada z portfela :kwasny: Chodzi mi o to czy przy wymianie kompletnego sprzęgła bądź samej tarczy trzeba wymieniać dwumas lub jednomas?

Jednomas to kawał żelaza, nie spotkałem się żeby ktoś miał go uszkodzonego. Jeżeli dwumas jest jeszcze sprawny nie ma potrzeby go wymieniać.

Opublikowano

Czyli poprostu wymienia się samo sprzęgło?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.