Treść opublikowana przez jurekb133
-
Darmowy dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
jurekb133 skomentował(a) Hugo wpis na blogu w Darmowy Dekoder VIN Audi, VAG i Inne Marki – Dane Techniczne i WyposażenieWAUZZZF41HA155509
-
Podgrzewacz silnika
Również mam taki podgrzewacz, kapitalna sprawa, dużo łatwiejszy rozruch , u mnie się sprawdzil, nie kupuj zadnego złomu ,tylko zainwestuj w Defa
-
Grzałka silnika / wody
niestety nie pamietam symbolu . jak kupowałem do podawałem tylko rocznik i oznaczenie silnika, to juz ponad 5 lat wiec nawet karton juz nie został
-
Grzałka silnika / wody
mam taką grzałkę Defa tylko w bloku silnika na 3 cylindrze, sam zamontowałem , bo to jest barzo proste. w zimie przy -20 st.celcjusza trzeba podgrzac jakies pół godziny to nawet nie grzeje świec, a akumulator był dość słaby bo już na jesieni stękał , a w zimie z grzałką dawał rade bez problemu. ma ciepłe powietrze od razu nie licz ,bo przy -20 jak tylko pompa ruszy płyn to zaraz się temperatura wyrównuje , ale sam zapłon to bajka. Ja osobiscie polecam ,grzałke mam zainstalowaną już 5 lat kupiłem ja w Szwecji, tam to jest bardzo popularna sprawa, a co do kabla to masz ori dzielony i tylko robisz sobie w kratce z przodu wyjście i jest ok
-
[B5 AFN] Srebrny struś - Xenon Gleba Avusy plan operacyjny wrzesień 2012
Mam takie pytanie, czy konsole z polifta trzeba przerabiać żeby podeszła do przedlifta, zamierzam wymienić całą konsole tylko nie wiem czy będzie mi potrzebne coś więcej
-
[ALL B5] Audi custom FIS
To jest super BAJER, też bym taki chciał, tyle że elektronika to dla mnie czarna magia, czekam na produkcje seryjną
-
[ALL] Głośne buczenie klapy bagażnika po przekręceniu stacyjki !!!
napisz czy po uruchomieniu silnika centralny rygluje drzwi, bo u mnie jak przekrece kluczyk w stacyjce to mi rygluje a jak zapalam to na sekunde otwiera i z powrotem rygluje,moze masz podobnie?
-
[ALL] Kiedy zmieniacie na letnie opony ?
ja poczekam moze do 10 kwietnia :gwizdanie:
-
[ALL B7] BPW i olej 10W40
krętaczy u nas nie brakuje, to jest dla nich chleb powszedni, wiec jesli TYnie kupisz tego autka to kupi ktos inny,[bo sprzedajacy wyglada uczciwie] . Trzeba wszystko sprawdzac i nie wierzyc prawie nikomu
-
[ALL B5] Kontrolka oleju !!!Czy to normalny objaw??Prosze o odpowiedż.
Tez sie zgodze z kolega '' jarbi'' , moj AHU z nieznana przeszloscia miesci sie od wymiany do wymiany, tak ze 1,5 l/10k km to wcale nie jest malo . sprawdz przewody od turbiny , moze tam go wyrzuca?
-
[B5 AHU] Spadek prędkości maksymalnej
dokladnie sprawdz przeplywomierz
-
[ALL B5] Wymiana przednich klocków hamulcowych (link), zaciski ATE
u mnie wchodzi ale tez nic z tego nie wiem
-
[B7 BDG] Dobór odpowiedniego oleju
jak miales castrola to lej go dalej, a moze castrol edge 5w-30. tylko pamietaj ze to sa oleje ,,energooszczedne'' ja osobiscie postawilbym na jakis 5w-50, bo jak piszesz troche autko zmodyfikowales ,to taki olej lepiej sie sprawdzi pod obciazeniem np.Mobil 1 5W-50 Rally Formula
-
Podawajcie swój czas zalogowania!
3 dni 18 min
-
[B5 ALG] Problem z temperaturą silnika
Jeśli chodzi o to zamykanie drzwi to jeżeli silniczek słychać to najprawdopodobniej masz uszkodzone grafitowe łopatki przy silniczku. standardowe uszkodzenie.
-
[B5 ABC] Montaż grzałki cieczy?
kolego ja mam zamontowaną taką grzałke w bloku silnika, jest to grzałka szwedzkiej firmy DEFA, bardzo pomaga przy rozruchu, ale mój to diesel a w benzynie to raczej zbędna rzecz. trzeba by ze dwie godziny wcześniej podłaczyć samochód . grzałka pobiera 600WATT . więc policz czy ci sie to opłaca. Gdyby nie to że była już zamontowana u niemca to ja bym tego nie montował, bo nawet diesel zapala dobrze w zimie, a co dopiero benzyna .
-
Polecane opony zimowe
Ja smigam na FRIGO2 i bardzo sobie chwale, mam do domu pod górke i dla porównania mam w drugim aucie klebery hp2, to jednak debica najlepsza na snieg, w miescie moze sie nie sprawdzac,ale jak ktos mieszka na peryferiach i niezbyt czesto zapuszcza sie w miasto to polecam FRIGO2
-
[B5 AHU] Mobil 15w40 w 1.9 tdi (dobrze czy żle?)
te silniki zostaly stworzone pod kątem eksploatacji na oleju syntetycznym, więc olej mineralny chyba nie jest na miejscu, a co do rozszczelnienia silnika to nie jest polonez ani duzy fiat gdzie silniki były składane z dużą tolerancją i utrzymywały szczelność dzięki nagarowi, ja bym polecił szybką zmiane choćby na 10w/40
-
Blaupunkt TravelPilot DX-R 52
dzieki kolego TOXIC , wlasnie oto mi chodzilo
-
Blaupunkt TravelPilot DX-R 52
koledzy czy ktos moze mi powiedziec czy takie radyjko bedzie dzialalo poprawnie w mojej a4 http://www.allegro.pl/item1002255621_blaupunkt_travelpilot_dx_r_52_navi.html i czy bedzie problem z podpieciem bo tam widze wejscia na 3 kostki tak jak w chorusie
-
[ALL B5] Radio chorus
fabi wgw ile kosztuje taka wymiana procesora? bo u mnie tez sie zacina
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
no a co z 5w-30 co to za olej, tez spelnia norme 505.01
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
czy moge zalac moja a4 320 tys.km olejem castrol 5w-30, jesli ktos sie zna na tym to prosze o odpowiedz, bo ja jestem laikiem w tym temacie, a moge miec taki olej w dobrej cenie
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
ja mam zamiar zalac swoje autko castrol edge 5w/30 long life, obecnie mam wlany castrol diesel 10w/40, mam nadzieje ze nie zaszkodze silnikowi,bo po tym co piszecie to powinien chodzic na syntetyku
-
[B5 AHU] Brak dwumasa w tym silniku - problemy
koledzy to w koncu jak jest z tym dwumasem w ahu, bo jedni mowia ze jest a inni ze go nie ma, ja mam a4 z 98" i moge swobodnie przyspieszac od obrotow biegu jalowego i nie mam zadnych drgan a tym bardiej buczenia