Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Dwumasowe koło zamachowe-czy mam


marcinpan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy w moim Audiku występuje dwumasowe koło zamachowe czy nie? Jeżdżę Audikiem 1.9 TDI rok prod. 08.1995 silnik 1Z. Mechanik stwierdził, iż przy tym silniku chyba występuje zwyłe sprzęgło, a drugi stwierdził, że jest dwumas i teraz sam nie wiem. Proszę o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy w moim Audiku występuje dwumasowe koło zamachowe czy nie? Jeżdżę Audikiem 1.9 TDI rok prod. 08.1995 silnik 1Z. Mechanik stwierdził, iż przy tym silniku chyba występuje zwyłe sprzęgło, a drugi stwierdził, że jest dwumas i teraz sam nie wiem. Proszę o pomoc!!!

nie masz ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od czego to zależy że w jednych jest, a w drugich nie?

w każdym AFN jest dwumas a w 1 Z nie :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w 1z jest normalne sprzęgło? Więc koszta wymiany nie będą kosmiczne? Z góry dzięki:-)

tak znacznie taniej bo ni e kupujesz dwumasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Przy wymianie synchro 3 biegu mechanik mówił że nie przyglądał się ale chyba jednomas. Teraz mam chyba 100% pewność że mam jednomasa :>

Ufffff :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A AHU z 1996r.? Podobno to to samo co 1Z.

96 rok bez dwumasa

nie rozpoznajesz po roczniku, tylko numerze silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że odgrzewam kotleta ale to chyba najodpowiedniejsze miejsce. Ta moja 100% pewność juz nie jest tak 100% :disgust: Czeka mnie wymiana skrzyni oraz kończącego się sprzęgła. Mam A4 19.TDI 90PS AHU dokładnie z 27 września 1996r. - czy faktycznie mam jednomas?? Jak to sprawdzić by być pewnym na 100%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pomogłeś, kasy mam tyle, że aż mi wypada z portfela :kwasny: Chodzi mi o to czy przy wymianie kompletnego sprzęgła bądź samej tarczy trzeba wymieniać dwumas lub jednomas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pomogłeś, kasy mam tyle, że aż mi wypada z portfela :kwasny: Chodzi mi o to czy przy wymianie kompletnego sprzęgła bądź samej tarczy trzeba wymieniać dwumas lub jednomas?

Jednomas to kawał żelaza, nie spotkałem się żeby ktoś miał go uszkodzonego. Jeżeli dwumas jest jeszcze sprawny nie ma potrzeby go wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...